Africa: African Nations Championship - Qualification
April 28
10:00 Malawi - Madagascar
10:00 Seychelles - Mauritius
Albania: Super League
April 28
14:00 Kukesi - Laci
14:00 Vllaznia - Korabi Peshkopi
Algeria: Division 1
April 28
16:00 Oran - Kabylie
16:00 USM Alger - Batna
18:00 Saoura - MC Alger
Andorra: Primera Divisió - Relegation Group
April 28
19:30 Ordino - UE Engordany
Angola: Girabola
April 28
14:30 Kabuscorp - Primeiro de Maio
Argentina: Primera Division
April 28
FT Independiente 2 - 2 Estudiantes
19:00 Gimnasia La Plata - San Lorenzo
19:00 Huracan - Newell's Old Boys
19:10 Sarmiento - Colon
21:20 Tigre - Banfield
23:00 Temperley - Racing Montevideo
23:30 Union Santa Fe - Patronato
Argentina: Primera B Nacional
April 28
16:05 Nueva Chicago - Guillermo Brown
17:45 CDJU Gualeguaychu - Almagro
18:30 Flandria - Central Cordoba
23:05 Chacarita Juniors - Villa Dalmine
Argentina: Primera B Metropolitana
April 28
15:00 Talleres Remedios Escalada - Deportivo Espanol
18:30 Comunicaciones - Barracas Central
18:30 Deportivo Riestra - Almirante Brown
Argentina: Primera C Metropolitana
April 28
15:00 Berazategui - Deportivo Armenio
Argentina: Torneo Federal A - Winners Stage
April 28
FT Club Atletico Mitre 0 - 2 Gimnasia y Tiro
19:00 Antoniana - Sportivo Patria
19:00 Deportivo Madryn - Agropecuario
19:00 Gimnasia Mendoza - Defensores Belgrano VR
19:00 Union Aconquija - Chaco For Ever
19:00 Union Sunchales - Cipolletti
19:00 Union Villa Krause - AH Zapla
Armenia: Premier League
April 28
13:00 Alashkert - Ararat Yerevan
15:00 Gandzasar - Shirak Gyumri
Australia: A-League - Play Offs
April 28
09:50 Sydney - Perth
Australia: Npl Nsw
April 28
08:30 Sutherland Sharks - Wollongong Wolves
09:00 Blacktown City - Manly Utd
09:00 Bonnyrigg White Eagles - Rockdale City Suns
Australia: Npl Victoria
April 28
PP Avondale FC - Kingston City
17' North Geelong 0 - 1 St Albans
08:00 Green Gully - Melbourne Knights
09:00 Hume City - Oakleigh Cannons
Australia: Brisbane Premier League
April 28
08:15 Holland Park Hawks - Logan Lightning
08:30 Rochedale - Albany Creek
09:00 Eastern Suburbs - Mitchelton
09:00 Queensland Lions - Grange Thistle
09:00 Souths United - Capalaba
Australia: Npl Western Australia
April 28
07:00 Armadale - Bayswater
07:00 Cockburn City - Inglewood Utd
07:00 ECU Joondalup - Mandurah City
07:00 Floreat Athena - Sorrento
07:00 Subiaco - Perth Glory (U21)
11:00 Joondalup United - Perth SC
Australia: Npl South Australian
April 28
05:30 Croydon Kings - Adelaide (U21)
05:30 Cumberland Utd. - Campbelltown City
05:30 West Adelaide - Adelaide Comets
05:30 West Torrens - Para
09:30 Adelaide Olympic - Adelaide City
Australia: Npl Queensland
April 28
07:00 SWQ Thunder - Western Pride
08:30 Brisbane City - F.N.Q. Heat
08:30 Gold Coast City - Olympic FC
PP Northern Fury - Brisbane (U21)
Australia: Capital Territory
April 28
05:00 Monaro Panthers - Gungahlin
19' Tuggeranong Utd 0 - 0 Riverina
Australia: Northern Nsw
April 28
HT Newcastle Jets (U21) 0 - 1 Valentine
09:30 Edgeworth E. - Charlestown City Blues
Austria: Tipico Bundesliga
April 28
14:00 Austria Wien - Sturm Graz
16:30 AC Wolfsberger - Mattersburg
16:30 Salzburg - Ried
16:30 Polten - Altach
Austria: Regionalliga Central
April 28
15:00 Union Gurten - Gleisdorf
Austria: Regionalliga West
April 28
14:00 Hard - SV Worgl
14:00 Johann - Seekirchen
Azerbaijan: Premier League
April 28
12:00 AZAL PFK - Zira
12:00 Kapaz - Inter Baku
12:00 SumQayit - Gabala
13:00 Neftci Baku - Qarabag
Bahrain: Premier League
April 28
16:00 Al-Hala - East Riffa
16:00 Al-Najma - Malkia
16:00 Bahrain SC - Al-Ahli Manama
Belarus: Vysshaya Liga
April 28
13:00 Naftan - Krumkachy
15:00 Minsk - Isloch Minsk
16:00 Neman Grodno - Vitebsk
Belgium: Jupiler League - Europa League Group
April 28
16:00 Genk - Kortrijk
18:00 Lokeren - Eupen
18:00 Waasland Beveren - St. Truiden
18:30 Lierse - KV Mechelen
Belgium: First Amateur Division
April 28
18:00 Beerschot Wilrijk - Oudenaarde
18:00 Dessel - RWS Bruxelles
18:00 Hamme - Coxyde
18:00 Heist - Hasselt
18:00 Oosterzonen - Deinze
18:00 Patro Eisden - ASV Geel
18:00 Seraing - Dender
18:00 Virton - Sprimont-Comblain
Bolivia: Liga De Futbol Prof - Apertura Adecuacion
April 28
19:00 Real Potosi - U. Sucre
21:15 Wilstermann - Nacional Potosi
Bosnia And Herzegovina: Premier League - Championship Group
April 28
15:00 Krupa - Zrinjski
15:00 Radnik Bijeljina - Sarajevo
Bosnia And Herzegovina: Premier League - Relegation Group
April 28
15:00 Celik Zenica - Mladost DK
Bosnia And Herzegovina: Fbih
April 28
15:00 Bosna Sema - Kakanj
15:00 Capljina - Banovici
15:00 Gorazde - HNK Orasje
15:00 GOSK Gabela - Jedinstvo Bihac
15:00 Zvijezda - Bratstvo Gracanica
15:00 NK Novi Travnik - Velez Mostar
15:00 Sloga Simin Han - Travnik
15:00 Visoko - FK Radnicki Lukavac
Bosnia And Herzegovina: Rs - Promotion Group
April 28
15:00 Borac Banja Luka - Drina Zvornik
15:00 Kozara - Podrinje Janja
15:00 Tekstilac - Rudar Prijedor
Bosnia And Herzegovina: Rs - Relegation Group
April 28
15:00 Borac Samac - Slavija
15:00 Sloga Doboj - Sutjeska Foca
15:00 Zvijezda 09 - Mrkonjic Grad
Botswana: Premier League
April 28
13:30 BDF XI - Gaborone Utd
13:30 Extension Gunners - Orapa United
13:30 Mahalapye Hotspurs - Miscellaneous
13:30 Nico United - Jwaneng Galaxy FC
13:30 Police XI - Black Forest
13:30 Sankoyo Bush Bucks - Centre Chiefs
Brazil: Campeonato Alagoano - Play Offs
April 28
20:30 Aviacao - Murici
Brazil: Campeonato Brasiliense - Play Offs
April 28
19:30 Ceilandia - Brasiliense
Brazil: Campeonato Paraense - First Stage - Play Offs
April 28
23:00 SAO Raimundo PA - Independente
Brazil: Campeonato Paranaense - Play Offs
April 28
19:00 Londrina - Cianorte
Brazil: Campeonato Paulista - Troféu Interior - Play Offs
April 28
FT Santo Andre 1 - 1 Ituano
Brazil: Campeonato Sergipano - Play Offs
April 28
19:00 Confianca - Itabaiana
Brazil: Campeonato Sul-Matogrossense - Play Offs
April 28
23:00 7 de Setembro - Operario MS
Brazil: Campeonato Maranhense - Second Stage - Play Offs
April 28
18:45 Cordino EC - Sampaio Correa
Brazil: Campeonato Piauiense - Second Stage
April 28
18:45 Flamengo PI - Parnahyba
18:45 Piaui - Julho Esporte
Brazil: Copa Do Nordeste - Play Offs
April 28
21:30 Sport Recife - Santa Cruz
Bulgaria: Parva Liga - Championship Group
April 28
14:00 Levski - CSKA Sofia
Bulgaria: Parva Liga - Relegation Group
April 28
17:00 Lok. Gorna - Beroe
Burkina Faso: Premier League
April 28
16:00 Bobo-Dioulasso - Rahimo
16:00 BPS Koudougou - ASFA Yennega
16:00 US Ouagadougou - US Comoe
18:15 USFA - Kadiogo
Chile: Primera Division - Clausura
April 28
FT Universidad Concepcion 1 - 0 Deportes Temuco
15:00 Universidad Catolica - Universidad de Chile
18:30 Cobresal - Huachipato
21:00 Santiago Wanderers - Deportes Iquique
23:30 Union Espanola - Everton
Chile: Primera B - Clausura
April 28
19:00 Copiapo - Magallanes
19:00 San Felipe - Valdivia
22:00 Iberia - Coquimbo
22:00 La Serena - Deportivo Puerto Montt
China: Super League
April 28
07:30 Liaoning - Beijing Guoan
07:30 Tianjin Quanjian - Jiangsu Suning
07:30 Yanbian - Changchun Yatai
11:35 Hebei - Tianjin Teda
11:35 Henan Construction - Guangzhou Evergrande
China: Jia League
April 28
06:30 Dalian Transcend - Lijiang Jiayunhao
07:00 Nei Mongol - Beijing
07:45 Shanghai Shenxin - Baoding Yingli Yitong
08:30 Xinjiang Tianshan - Wuhan Zall
11:35 Hangzhou Greentown - Meizhou Hakka
11:35 Shenzhen - Qingdao Huanghai
China: Yi League
April 28
07:00 Hebei Elite - Baotou Nanjiao
07:00 Heilongjiang Lava - Yinchuan Helanshan
07:00 Jiangsu Yancheng - Shaanxi Changan
07:00 Jiangxi Liansheng - Shenzhen Ledman
07:00 Qingdao Jonoon - Beijing Technology
07:00 Shanghai JuJu - Chengdu Qianbao
07:00 Shenyang City - Jilin Baijia
07:00 Zhenjiang Huasa - Hunan Billows
08:00 Sichuan Longfor - Shanghai Sunfun
11:30 Meizhou Meixian Techand - Suzhou Dongwu
11:35 Nantong Zhiyun - Hainan Seamen
Colombia: Liga Aguila - Apertura
April 28
20:15 Jaguares de Cordoba - Patriotas
22:30 Envigado - Deportivo Pasto
23:00 Atletico Nacional - Once Caldas
00:45 La Equidad - Deportivo Cali
Colombia: Torneo Aguila - Apertura
April 28
20:00 Atletico F.C. - Boyaca Chico
Croatia: 1. Hnl
April 28
13:00 Dinamo Zagreb - Cibalia
17:00 Rijeka - Inter Zapresic
Croatia: 2. Hnl
April 28
15:00 Imotski - Zagreb
15:00 Lucko - Dragovoljac
15:00 Novigrad - Solin
Cyprus: First Division - Championship Group
April 28
13:00 Anorthosis - Omonia Nicosia
Cyprus: First Division - Relegation Group
April 28
15:00 Doxa - Aris
16:00 Karmiotissa - Ermis
Czech Republic: 1. Liga
April 28
15:00 Zlin - Mlada Boleslav
18:15 Plzen - Dukla Prague
Czech Republic: Division 2
April 28
08:15 FK Pardubice - Prostejov
08:15 Zizkov - Banik Ostrava
15:00 Mas Taborsko - Opava
15:00 Varnsdorf - Znojmo
15:00 Vitkovice - Usti nad Labem
Czech Republic: Cfl
April 28
08:15 Olympia HK - Litomericko
08:15 Vltavin - Dobrovice
08:15 Vysehrad - Jirny
08:30 Benesov - Domazlice
08:30 Kraluv Dvur - Benatky
Czech Republic: Msfl
April 28
11:00 Sigma Olomouc B - Hulin
14:00 Blansko - Slovacko B
14:00 Hlucin - Odra Petrkovice
14:00 Kromeriz - Zlin B
14:00 Lisen - Otrokovice
14:00 Mohelnice - HFK Olomouc
Czech Republic: Division A
April 28
08:15 Cesky Krumlov - Karlovy Vary
08:15 Motorlet Prague - MFK Dobris
11:30 Malse Roudne - Admira Prague
13:00 Marianske Lazne - Rokycany
15:00 Doubravka - Sedlcany
15:00 FK Ostrov - Aritma Prague
15:00 SK Jankov - Cizova
Czech Republic: Division B
April 28
08:15 Chomutov - Libis
08:15 Neratovice - Sous
08:15 Nymburk - Tatran Rakovnik
15:00 Cesky Brod - Kladno
15:00 Velvary - Steti
Czech Republic: Division C
April 28
08:15 Kratonohy - Vysoke Myto
08:15 Kutna Hora - Chrastava
14:00 Pardubice B - Letohrad
15:00 Nachod - FK Turnov
15:00 Trutnov - Kolin
15:00 Usti nad Orlici - Dvur Kralove
15:00 Zivanice - Predni Kopanina
Czech Republic: Division D
April 28
14:00 Bystrice n. P. - Breclav
14:00 Hodonin - Vrchovina
14:00 Holesov - Bzenec
14:00 Rosice - Slavoj Polna
14:00 Stara Rise - Velka Bites
14:00 Uhersky Brod - Tasovice
14:00 Zdar na Sazavou - Brumov
Czech Republic: Division E
April 28
14:00 Hranice - Prerov
14:00 Jesenik - Rymarov
14:00 Velke Karlovice - Novy Jicin
Czech Republic: U19 League
April 28
09:00 Ceske Budejovice (U19) - Opava (U19)
09:00 Karvina (U19) - Teplice (U19)
09:00 Plzen (U19) - FK Pardubice (U19)
09:00 Sigma Olomouc (U19) - Jihlava (U19)
09:00 Slavia Prague (U19) - Pribram (U19)
10:00 Hradec Kralove (U19) - Slovacko (U19)
10:00 Ostrava (U19) - Zlin (U19)
Denmark: Superliga - Championship Group
April 28
14:00 Midtjylland - Nordsjaelland
Denmark: 2nd Division - Promotion Group
April 28
11:30 Kjellerup - Kolding IF
12:00 Brabrand - Avarta
12:00 Dalum IF - Bronshoj
13:00 Aarhus Fremad - B93
13:00 Thisted - Marienlyst
Denmark: 2nd Division - Relegation Group
April 28
13:00 Fredensborg - Jammerbugt
13:00 HIK - VSK Aarhus
13:00 Middelfart - BK Frem
13:00 Naesby - Holbaek
13:00 Odder - Svendborg
13:00 Sydvest - Vejgaard
Dominican Republic: Ldf
April 28
20:00 Atletico Pantoja - Cibao
Ecuador: Serie A - First Stage
April 28
FT Deportivo Cuenca 2 - 1 River Plate Ecuador
England: Premier League
April 28
14:00 Southampton - Hull City
14:00 Stoke - West Ham
14:00 Sunderland - Bournemouth
14:00 West Bromwich - Leicester
16:30 Crystal Palace - Burnley
England: Championship
April 28
14:00 Barnsley - Burton
14:00 Birmingham - Huddersfield
14:00 Blackburn - Aston Villa
14:00 Derby - Wolves
14:00 Fulham - Brentford
14:00 Ipswich - Sheffield Wednesday
14:00 Leeds - Norwich
14:00 Preston - Rotherham
14:00 QPR - Nottingham
14:00 Reading - Wigan
16:30 Brighton - Bristol City
England: League Two
April 28
14:00 Accrington - Luton
14:00 Barnet - Grimsby
14:00 Cambridge UTD - Crawley
14:00 Carlisle - Newport
14:00 Cheltenham - Hartlepool
14:00 Doncaster - Exeter
14:00 Leyton Orient - Colchester
14:00 Mansfield - Portsmouth
14:00 Morecambe - Wycombe
14:00 Notts County - Blackpool
14:00 Plymouth - Crewe
14:00 Yeovil - Stevenage
England: Vanarama National League
April 28
11:15 Aldershot - Braintree
11:15 Barrow - Dover Ath.
11:15 Chester - Boreham Wood
11:15 Dagenham & Redbridge - Woking
11:15 Eastleigh - Wrexham
11:15 Gateshead - Bromley
11:15 Guiseley - Solihull
11:15 Macclesfield - Sutton
11:15 Maidstone - Tranmere
11:15 Southport - Lincoln
11:15 Torquay - North Ferriby
11:15 York - Forest Green
England: Vanarama National League North
April 28
14:00 Alfreton - Nuneaton
14:00 Brackley - Stalybridge
14:00 Chorley - Halifax
14:00 Curzon - Boston
14:00 Fylde - Worcester
14:00 Kidderminster - Bradford PA
14:00 Salford - Darlington
14:00 Stockport - Gloucester City
14:00 Tamworth - Altrincham
14:00 Telford - Harrogate
14:00 United of Manchester - Gainsborough
England: Vanarama National League South
April 28
14:00 Bath City - Welling
14:00 Eastbourne - St. Albans
14:00 East Thurrock - Wealdstone
14:00 Ebbsfleet - Oxford City
14:00 Gosport - Whitehawk
14:00 Hampton - Concord
14:00 Hemel - Weston
14:00 Hungerford - Chelmsford
14:00 Margate - Maidenhead
14:00 Poole Town - Dartford
14:00 Stortford - Truro
Estonia: Meistriliiga
April 28
10:00 Narva - Sillamae
16:00 Infonet Tallinn - Paide Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
April 28
13:00 Maardu - Tartu Welco
13:00 Tallinna Kalev - Levadia (U21)
Europe: Champions League Women
April 28
15:00 Paris SG W - Barcelona W
18:45 Lyon W - Manchester City W
Europe: Premier League (Crimea)
April 28
14:00 Rubin Yalta - Bakhchisaray
16:00 Krymteplytsia - SKCHF Sevastopol
Faroe Islands: Premier League
April 28
14:00 B36 Torshavn - IF Fuglafjordur
Finland: Veikkausliiga
April 28
13:00 HJK Helsinki - Inter Turku
13:00 KuPS - Ilves
13:00 Lahti - JJK Jyvaskyla
13:00 RoPS - PS Kemi
Finland: Ykkonen
April 28
14:00 Oulu - Gnistan
14:00 GrIFK - KPV Kokkola
14:00 Haka - Honka
16:17 TPS Turku - Ekenas
Finland: Kakkonen Group A
April 28
14:00 Mikkelin Kissat - JaPS
14:00 PEPO - Keski-Uusimaa
14:00 Sudet - Kiffen
Finland: Kakkonen Group B
April 28
14:00 BK-46 - MuSa
14:00 Espoo - SalPa
14:00 Jazz Pori - Peimari United
14:00 TPV - NuPS
14:00 Viikingit - Tampere Utd
Finland: Kakkonen Group C
April 28
14:00 JBK - PK-37
14:00 TP-47 - Kajaanin Haka
14:00 VIFK - Hercules
France: Ligue 1
April 28
15:00 Monaco - Toulouse
18:00 Bastia - Rennes
18:00 Guingamp - St Etienne
18:00 Metz - Nancy
18:00 Montpellier - Lille
18:00 Nantes - Lorient
France: Ligue 2
April 28
13:00 Troyes - Brest
France: National
April 28
13:00 Quevilly Rouen - Consolat
France: Cfa - Group A
April 28
16:00 Chateaubriant - Chartres
16:00 Granville - Fontenay
16:00 Lorient (II) - Nantes (II)
16:00 Rennes (II) - Saint-Malo
16:00 Romorantin - Cholet
16:00 Trelissac - Paris SG (II)
16:00 Vitre - Bergerac
16:30 Plabennec - Mantes
France: Cfa - Group B
April 28
14:30 Le Havre (II) - Lusitanos
16:00 Calais - Arras
16:00 Dieppe - Lens (II)
16:00 Fleury-Merogis - JA Drancy
16:00 Lille (II) - Poissy
16:00 Sannois - Boulogne
16:00 Viry Chatillon - ES Wasquehal
16:30 IC Croix - Amiens AC
France: Cfa - Group C
April 28
14:00 Lyon (II) - St. Louis Neuweg
16:00 Annecy - Yzeure
16:00 Auxerre (II) - Jura Sud
16:00 Le Puy - Villefranche
16:00 Monts - Reims 2
16:00 Mulhouse - Andrezieux
16:00 Raon L Etape - Grenoble
France: Cfa - Group D
April 28
16:00 Hyeres - Colomiers
16:00 Marseille (II) - Nice (II)
16:00 Martigues - Tarbes
16:00 Monaco (II) - Sete
16:00 Pezenas - Toulon
16:00 Pontet - Frejus Saint Raphael
17:00 Stade Montois - Montpellier 2
18:00 Rodez - Marignane
Fyr Of Macedonia: Division 1
April 28
14:00 Akademija Pandev - Teteks
14:00 Skopje - Turnovo
14:00 Vellazerimi - Tikves
Gabon: Championnat D1
April 28
13:00 Adouma - Bitam
13:00 Akanda - CF Mounana
15:00 Missile - Lozo
15:00 Port-Gentil - Olympique de Mandji
15:00 Stade Migoveen - Stade Mandji
Georgia: Erovnuli Liga
April 28
12:00 Lokomotiv Tbilisi - Chikhura
16:00 Saburtalo Tbilisi - Shukura
Germany: Bundesliga
April 28
13:30 1. FSV Mainz 05 - B. Monchengladbach
13:30 Darmstadt - SC Freiburg
13:30 Dortmund - FC Koln
13:30 RB Leipzig - Ingolstadt
13:30 SV Werder Bremen - Hertha Berlin
16:30 Wolfsburg - Bayern Munich
Germany: Bundesliga II
April 28
11:00 Bielefeld - Greuther Furth
11:00 Karlsruher - Kaiserslautern
11:00 Nurnberg - Stuttgart
Germany: Bundesliga III
April 28
12:00 Aalen - Duisburg
12:00 Chemnitzer - Erfurt
12:00 FSV Frankfurt - Mainz (II)
12:00 Hallescher - Magdeburg
12:00 Hansa Rostock - Wehen
12:00 Lotte - Osnabruck
12:00 Regensburg - Kiel
12:00 Sonnenhof Grossaspach - SV Werder Bremen (II)
Germany: Regionalliga North
April 28
11:00 Wolfsburg (A) - Eichede
12:00 Lubeck - Lupo-Martini Wolfsburg
12:00 Norderstedt - Havelse
Germany: Regionalliga Nordost
April 28
11:30 Bautzen - Schonberg
11:30 Meuselwitz - BFC Dynamo
Germany: Regionalliga West
April 28
12:00 B. Monchengladbach (II) - Aachen
12:00 Bonner - Wiedenbruck
12:00 Rodinghausen - Koln (A)
12:00 RW Essen - Siegen
12:00 Verl - Dortmund (II)
12:00 Viktoria Koln - Oberhausen
Germany: Regionalliga Sudwest
April 28
12:00 Elversberg - Pirmasens
12:00 Hoffenheim (A) - Koblenz
12:00 Kaiserslautern (A) - Saarbrucken
12:00 Kassel - Stuttgart (A)
12:00 Mannheim - Watzenborn
12:00 Ulm - Offenbach
Germany: Regionalliga Bayern
April 28
12:00 Schalding - Furth (II)
12:00 Seligenporten - Munich 1860 (II)
Germany: Oberliga Nofv-Nord
April 28
12:00 Altglienicke - Zehlendorf
12:00 Lichtenberg - Hansa Rostock (II)
12:00 Rathenow - Brieselang
12:00 Schoneiche - Altludersdorf
Germany: Oberliga Nofv- Süd
April 28
12:00 Bischofswerdaer - Inter Leipzig
12:00 Markranstadt - Barleben
Germany: Oberliga Schleswig-Holstein
April 28
12:00 Altenholz - Frisia Risum-Lindholm
12:00 Flensburg - Schonkirchen
12:00 Neumunster - Heider SV
12:00 NTSV Strand 08 - Holstein Kiel (II)
12:00 TSV Kropp - Flensburg 08
12:30 Kilia Kiel - Eutin
13:00 Hartenholm - Todesfelde
13:00 Schilksee - VfR Neumunster
14:00 TSV Lagerdorf - Oldenburger
Germany: Oberliga Bremen
April 28
13:00 Blumenthaler - Oberneuland
13:00 Melchiorshausen - VfL Bremen
13:00 OSC Bremerhaven - Geestemunde
Germany: Oberliga Niedersachsen
April 28
14:00 Hannoverscher SC - Bersenbruck
14:00 Jeddeloh - SVG Gottingen
14:00 Spelle-Venhaus - Wunstorf
Germany: Oberliga Hessen
April 28
13:00 Baunatal - Hadamar
13:00 Ederbergland - Lehnerz
13:00 Hessen Dreieich - Vellmar
13:00 Kelsterbach - Alzenau
13:00 Sp. Seligenstadt - Fulda
13:00 Stadtallendorf - SKV Darmstadt
13:00 SV Steinbach - Lohfelden
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
April 28
12:30 SV Saar 05 Saarbrucken - Neunkirchen
13:30 Hauenstein - Arminia Ludwigshafen
13:30 Karbach - Salmrohr
13:30 Mechtersheim - Schott Mainz
13:30 Pfeddersheim - Morlautern
13:30 Rochling - Jagersburg
Germany: Oberliga Bayern Nord
April 28
13:00 Frohnlach - Wurzburger Kickers (II)
13:00 Sand - Eichstatt
13:00 Wurzburger FV - Eltersdorf
14:00 Amberg - Spvgg Ansbach 09
14:00 Erlenbach - Neumarkt
14:00 Grossbardorf - Alemannia Haibach
14:00 Weiden - Aschaffenburg
Germany: Oberliga Bayern Süd
April 28
12:00 Wolfratshausen - Sonthofen
12:30 Ismaning - Heimstetten
13:00 Gundelfingen - Unterfohring
13:00 Kirchanschoring - Dachau
14:00 Hankofen-Hailing - Landsberg
14:00 Rain/Lech - Pullach
Germany: Oberliga Baden-Württemberg
April 28
13:30 Bahlinger - Ravensburg
13:30 Balingen - Offenburger FV
13:30 Bissingen - Neckarelz
13:30 CfR Pforzheim - 1. Goppinger Sportverein 1895
13:30 Hollenbach - Stutt. Kickers (II)
13:30 Neckarsulmer - Karlsruher (II)
13:30 Oberachern - Sandhausen (II)
13:30 Reutlingen - Freiburg (A)
Germany: Junioren Bundesliga North
April 28
09:00 Holstein Kiel (U19) - RB Leipzig (U19)
09:00 Osnabruck (U19) - Wolfsburg (U19)
11:00 Hamburger SV (U19) - Dresden (U19)
11:00 Hertha (U19) - JFV Nordwest (U19)
11:00 Jena (U19) - Bremen (U19)
11:00 St. Pauli (U19) - Cottbus (U19)
Germany: Junioren Bundesliga South
April 28
11:00 Eintracht Frankfurt (U19) - Kaiserslautern (U19)
11:00 Freiburg (U19) - Mainz (U19)
11:00 Furth (U19) - Bayern (U19)
11:00 Ingolstadt (U19) - Augsburg (U19)
11:00 Munich 1860 (U19) - Karlsruher (U19)
11:00 Stuttgarter Kickers (U19) - Hoffenheim (U19)
11:00 Stuttgart (U19) - Nurnberg (U19)
Gibraltar: Premier Division
April 28
14:30 Lions Gibraltar - Gibraltar United
17:00 Europa Point - Mons Calpe
Greece: Football League
April 28
14:00 OFI Crete - Smyrnis
Greece: Division C - Group C
April 28
14:00 Pylou Tsiklitiras - Aiolikos FC
Haiti: Championnat National - Serie De Ouverture
April 28
19:00 Real du Cap - Juventus
Honduras: Liga Nacional - Clausura
April 28
21:00 CD Honduras - Juticalpa
21:00 Marathon - Vida
21:00 Olimpia - Platense
21:00 Real Sociedad - Real Espana
21:00 Social Sol - Motagua
Hungary: Otp Bank Liga
April 28
16:00 Diosgyor - Vasas
16:00 Ferencvaros - Mezokovesd Zsory
16:00 Haladas - Paks
16:00 Honved - Gyirmot
16:00 Ujpest - MTK Budapest
18:30 Videoton - Debrecen
Iceland: Icelandic Cup
April 28
12:00 Keflavik - Vidir
13:00 Arborg - Hamar
14:00 Alftanes - Aegir
14:00 Fylkir - Vatnaliljur
14:00 GG Grindavik - Throttur Vogar
14:00 Kari - Augnablik
14:00 Njardvik - IR Reykjavik
14:00 Reynir - Haukar
14:00 Sindri - Huginn
14:00 Tindastoll - Thor Akureyri
16:00 Berserkir - KFR
16:00 IH Hafnarfjordur - Hlidarendi
17:00 Afrika Reykjavik - Throttur
17:00 Stokkseyri - Leiknir
India: I-League
April 28
13:35 Bengaluru - Churchill Brothers
13:35 Mumbai - East Bengal
Indonesia: Liga 1
April 28
08:00 Bhayangkara Utd - PS TNI
11:30 Persib Bandung - Sriwijaya
11:30 Pusamania Borneo - Gresik
Iran: Persian Gulf Pro League
April 28
13:30 Esteghlal Khuzestan - Gostaresh
13:30 Naft Tehran - Saba Qom
13:30 Padideh Khorasan - Esteghlal TEH
13:30 Paykan - Saipa
13:30 Persepolis - Zob Ahan
13:30 Sanat Naft - Foolad
13:30 Sazi Tabriz - Mashhad Football Club
13:30 Sepahan - Tractor
Ireland: Division 1
April 28
18:30 Longford - Athlone
Ireland: Fai Cup
April 28
18:45 Bangor Celtic - Cherry Orchard
13:00 Edenderry - Cobh Wanderers
14:00 College Corinthians - Ballincollig
17:00 Greystones - Sheriff YC
18:00 Killarney Celtic - Boyle Celtic
Israel: Ligat Ha'Al - Relegation Group
April 28
14:45 Hapoel Kfar Saba - Hapoel Ashkelon
14:45 Ashdod - Hapoel Tel Aviv
Israel: Ligat Ha'Al - Championship Group
April 28
15:00 Maccabi Petah Tikva - Bnei Sakhnin
17:10 Beitar Jerusalem - Maccabi Haifa
18:00 Maccabi Tel Aviv - Hapoel Beer Sheva
Italy: Serie A
April 28
18:45 Torino - Sampdoria
Italy: Serie B
April 28
13:00 Bari - Pisa
13:00 Cittadella - Cesena
13:00 Latina - Ascoli
13:00 Pro Vercelli - Perugia
13:00 Spezia - Spal
13:00 Ternana - Carpi
13:00 Trapani - Entella
Italy: Lega Pro - Group A
April 28
14:30 Livorno - Cremonese
14:30 Lucchese - Carrarese
14:30 Lupa Roma - Alessandria
14:30 Olbia - Siena
14:30 Pontedera - Piacenza
14:30 Prato - Giana Erminio
14:30 Pro Piacenza - Tuttocuoio
14:30 Racing Roma - Pistoiese
14:30 Renate - Como
14:30 Viterbese - Arezzo
Italy: Serie D - Group I
April 28
14:00 US Palmese - Nerostellati Frattese
Italy: Primavera - Group A
April 28
13:00 Brescia (U19) - Spal (U19)
13:00 Cesena (U19) - Verona (U19)
13:00 Lazio (U19) - AC Milan (U19)
13:00 Napoli (U19) - Fiorentina (U19)
13:00 Perugia (U19) - Latina (U19)
13:00 Sampdoria (U19) - Trapani (U19)
13:00 Vicenza (U19) - Spezia (U19)
Italy: Primavera - Group B
April 28
09:00 Benevento (U19) - Avellino (U19)
13:00 Bari (U19) - Empoli (U19)
13:00 Chievo (U19) - Ascoli (U19)
13:00 Cittadella (U19) - Carpi (U19)
13:00 Pro Vercelli (U19) - Sassuolo (U19)
13:00 Udinese (U19) - Torino (U19)
Italy: Primavera - Group C
April 28
09:30 Cagliari (U19) - Palermo (U19)
09:30 Salernitana (U19) - Frosinone (U19)
13:00 AS Roma (U19) - Atalanta (U19)
13:00 Entella (U19) - Genoa (U19)
13:00 Inter (U19) - Bologna (U19)
13:00 Novara (U19) - Ternana (U19)
Ivory Coast: Ligue 1
April 28
15:30 AS Denguele - Jeunesse Club
15:30 Moossou - San-Pedro
18:00 WAC - ASI d'Abengourou
Japan: J-League Division 2
April 28
66' Ehime 2 - 0 Yamagata
65' Okayama 0 - 1 Shonan
62' Renofa Yamaguchi 0 - 2 Nagasaki
20' Fukuoka 0 - 0 Tokyo Verdy
21' Mito 0 - 0 Machida
24' Oita 0 - 1 Kyoto
06:00 JEF United - Tokushima
06:00 Kumamoto - Yokohama FC
09:00 Gifu - Kanazawa
09:00 Yamaga - Kamatamare
10:00 Kusatsu - Nagoya
Jordan: Premier League
April 28
13:00 Al Ramtha - That Ras
15:30 Al Buqaa - Al Faisaly Amman
Kazakhstan: Premier League
April 28
10:00 Kaisar Kyzylorda - FC Astana
10:00 Shakhtar Karagandy - Ordabasy
10:00 Tobol - I. Pavlodar
11:00 Okzhetpes - Aktobe
12:00 K. Almaty - FK Akzhayik
12:00 Taraz - Atyrau
Kenya: Premier League
April 28
10:00 Chemelil - Kariobangi Sharks
10:00 Muhoroni - Tusker
10:00 Nakumatt - Kakamega Homeboyz FC
10:00 Nzoia Sugar - Sony Sugar
10:00 Sofapaka - Bandari
12:00 Rangers - Leopards
Kosovo: Superliga
April 28
13:00 Gjilani - Ferronikeli
13:00 Llapi Podujeve - Liria
Kyrgyzstan: Top Liga
April 28
11:00 Alay Osh - Kant
Latvia: Synottip Virsliga
April 28
11:00 Babite - Metta LU
15:00 FK Liepaja - Spartaks
Lesotho: Premier League
April 28
13:00 Butha-Buthe - Lesotho
13:00 Likhopo - Lioli
13:00 Roma Rovers - Matlama
Lithuania: A Lyga
April 28
10:00 Lietava - Suduva
12:00 Stumbras - Trakai
Maldives: Dhivehi Premier League
April 28
11:00 Maziya - United Victory
11:00 TC Sports Club - Club Eagles
16:00 Valencia - Victory
Malta: Premier League
April 28
14:00 Mosta - Floriana
14:00 Valletta - Tarxien
16:00 Balzan - Hamrun
16:00 Pembroke - Sliema
Malta: Division 1
April 28
14:00 Fgura - Gharghur
16:15 Marsa FC - Zebbug
Mexico: Primera Division - Clausura
April 28
FT Veracruz 1 - 0 Monterrey
22:00 Jaguares - Santos Laguna
00:00 Monarcas Morelia - U.N.A.M.- Pumas
00:00 U.A.N.L.- Tigres - Club Tijuana
00:06 Guadalajara Chivas - Club Leon
00:06 Pachuca - Cruz Azul
Morocco: Botola Pro
April 28
15:00 Kasba Tadla - Berkane
15:00 Raja Casablanca - Moghreb Tetouan
17:30 Hassania Agadir - Olympique Khouribga
Netherlands: Tweede Divisie
April 28
12:30 Jong FC Twente - De Treffers
13:00 HFC - Excelsior Maassluis
13:00 Spakenburg - Kozakken Boys
13:30 AFC - HHC
13:30 Lienden - Jong AZ
16:00 GVVV - TEC
16:00 Jong Vitesse - Katwijk
16:00 VVSB - Barendrecht
Nicaragua: Primera Division - Clausura
April 28
FT Managua FC 1 - 1 Nandasmo
00:00 Chinandega - Ferretti
00:00 Sebaco - Real Madriz
North & Central America: Concacaf Championship U17 - First Stage
April 28
FT Costa Rica (U17) 3 - 1 Cuba (U17)
22:00 El Salvador (U17) - USA (U17)
00:30 Mexico (U17) - Jamaica (U17)
Northern Ireland: Nifl Premiership - Championship Group
April 28
14:00 Cliftonville - Linfield
14:00 Coleraine - Ballymena
14:00 Crusaders - Glenavon
Northern Ireland: Nifl Premiership - Relegation Group
April 28
14:00 Ballinamallard - C. Rangers
14:00 Dungannon - Portadown
14:00 Glentoran - Ards
Northern Ireland: Nifl Championship - Promotion Group
April 28
14:00 Ballyclare - Institute
14:00 Loughgall - Warrenpoint
14:00 PSNI - Dergview
Northern Ireland: Nifl Championship - Relegation Group
April 28
14:00 Annagh - Larne
14:00 Armagh - Knockbreda
14:00 H&W Welders - Lurgan Celtic
Norway: Eliteserien
April 28
16:00 Brann - Viking
Norway: Division 2 - Group 1
April 28
13:00 Finnsnes - Hamarkameratene
14:00 Brumunddal - Raufoss
14:00 Grorud - Kjelsas
14:00 KFUM Oslo - Alta
Norway: Division 2 - Group 2
April 28
13:00 Vard Haugesund - Notodden
14:00 Honefoss - Vindbjart
Panama: Lpf - Clausura
April 28
23:00 Arabe Unido - Alianza
23:00 Atl. Veraguense - Chorrillo
23:00 Miguelito - Atletico Nacional
23:00 San Francisco - Tauro
23:00 Santa Gema - Plaza Amador
Paraguay: Primera Division - Apertura
April 28
FT Dep. Capiata 0 - 1 Sol de America
21:00 Sportivo Luqueno - Sportivo Trinidense
Peru: Primera Division - Torneo De Verano
April 28
16:00 AD Cantolao - Union Comercio
18:15 Melgar - Alianza Atletico
20:30 Dep. Municipal - Cajamarca
Peru: Segunda Division
April 28
18:00 Cienciano - Sport Victoria
20:30 Deportivo Coopsol - Defensor La Bocana
20:30 Sport Ancash - Alfredo Salinas
Poland: Ekstraklasa - Championship Group
April 28
18:30 Lechia - Termalica B-B.
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
April 28
13:30 Wisla Plock - Ruch
16:00 Slask - Leczna
Poland: Division 1
April 28
15:00 Katowice - Tychy
16:00 Chojniczanka - Sandecja
16:00 Drutex-Bytovia - Olimpia Grudziadz
16:00 Zaglebie Sosnowiec - Wisla Pulawy
16:30 Olsztyn - Pogon Siedlce
17:00 Suwalki - Kluczbork
Poland: Division 2
April 28
12:00 Rakow - Blekitni Stargard
14:00 Warta - ROW Rybnik
14:30 Odra Opole - Puszcza
15:00 Elblag - Siarka Tarnobrzeg
15:00 GKS Belchatow - Legionowo
15:00 Kotwica Kolobrzeg - Zambrow
15:00 S. Wola - Gryf Wejherowo
Poland: Iii Liga - Group I
April 28
09:00 Huragan Wolomin - Motor Lubawa
10:00 Legia (II) - Tomaszow Mazowiecki
13:00 Ursus Warszawa - Widzew Lodz
15:00 Elk - Pelikan
15:00 Huragan Moraq - Nowe Miasto Lubawskie
15:00 LKS Lomza - Concordia Elblag
Poland: Iii Liga - Group Ii
April 28
09:00 Pogon Szczecin (II) - Kleczew
10:00 Gwardia Koszalin - Swit Skolwin
10:00 Lech Poznan 2 - KKS Kalisz
13:00 Chwaszczyno - Przodkowo
13:00 Elana Torun - Pogon Lebork
14:00 Sroda - Gornik Konin
15:00 B. Gdynia - Chemik Bydgoszcz
15:00 Jarocin - Wda Swiecie
15:00 Vineta W. - Lesnik Rossa Manowo
Poland: Iii Liga - Group Iii
April 28
09:00 Legnica 2 - Slask Wroclaw 2
11:00 Bielsko-Biala - Gornik Z. 2
14:00 KS Polkowice - Piast Zmigrod
14:00 Sleza Wroclaw - Falubaz Zielon.
15:00 Brzeg - Walbrzych
15:00 GKS Jastrzebie - Ruch Zdzieszowice
15:00 Pniowek - Skra
Poland: Iii Liga - Group Iv
April 28
11:00 Spartakus Daleszyce - S. Rzeszow
13:00 Garbarnia - Biala Podlaska
14:00 Sola Oswiecim - Avia Swidnik
15:00 Jaroslaw - MKS Wierna Malogoszcz
15:00 Resovia Rzeszow - Ostrowiec
Portugal: Primeira Liga
April 28
15:00 Boavista - Tondela
15:00 Nacional - Rio Ave
17:15 Benfica - Estoril
19:30 Chaves - Porto
Portugal: Segunda Liga
April 28
10:15 Portimonense - Leixoes
15:00 Guimaraes B - Braga B
Portugal: Campeonato De Portugal Prio - Relegation Group
April 28
15:00 Castelo Branco - Leiria
Republic Of The Congo: Ligue 1
April 28
14:00 Leopard - Nathalys
Romania: Liga 1 - Championship Group
April 28
17:30 FC Viitorul - Astra
Romania: Liga 1 - Relegation Group
April 28
12:00 Targu Mures - Gaz Metan Medias
Romania: Liga 2
April 28
08:00 Afumati - Chindia Targoviste
AW' Clinceni 3 - 0 Tarlungeni
AW' Luceafarul Oradea 3 - 0 Ramnicu Valcea
08:00 Mioveni - Metalul Resita
08:00 Satu Mare - Timisoara
Russia: Premier League
April 28
13:30 Lokomotiv Moscow - Rubin Kazan
16:00 Terek Grozny - Ural
Russia: Division 1
April 28
23' SKA Khabarovsk 0 - 0 Spartak Nalchik
10:00 FC Tambov - Luch Vladivostok
11:00 Sibir Novosibirsk - Zenit Petersburg 2
12:00 Saratov - Tyumen
13:00 FK Chimki Moskovska oblast - Volgar-Astrakhan
13:00 Fakel Voronezh - Yenisey
13:00 Shinnik Yaroslavl - Neftekhimik
13:00 Tosno - Spartak Moscow 2
14:00 Kuban - Dinamo Moscow
14:00 Mordovia Saransk - Baltika
Russia: Division 2 - South
April 28
13:00 Afips - Maykop
Russia: Division 2 - Center
April 28
11:00 T. Moscow - Arsenal Tula 2
12:00 Penza - Kaluga
AW' Oryol 0 - 3 Vityaz
Russia: Youth League
April 28
09:00 CSKA Moscow (U21) - Spartak Moscow (U21)
11:00 Terek Grozni (U21) - Ural (U21)
14:00 Ufa (U21) - Arsenal Tula (U21)
Rwanda: National Football League
April 28
13:30 AS Kigali - Pepiniere
13:30 Espoir - Etincelles
13:30 Gicumbi - Amagaju
13:30 Mukura Victory Sports - Bugesera FC
13:30 Musanze - Rayon Sport
San Marino: Campionato Sammarinese - Play Offs
April 28
13:00 Tre Penne - Juvenes/Dogana
13:00 Virtus - Folgore
Saudi Arabia: Saudi Professional League
April 28
17:50 Al-Ittihad FC - Al-Faisaly
17:50 Al Khaleej - Al-Fateh
17:50 Al Nasr - Al Shabab
17:50 Al Qadisiya - Al Ettifaq
17:50 Al Taawon - Al Batin
17:50 Al Wehda - Al-Hilal
Scotland: Premiership - Championship Group
April 28
11:00 Rangers - Celtic
14:00 Aberdeen - St. Johnstone
14:00 Hearts - Partick
Scotland: Premiership - Relegation Group
April 28
14:00 Hamilton - Kilmarnock
14:00 Motherwell - Dundee
Scotland: Championship
April 28
14:00 Ayr United - Hibernian
14:00 Dunfermline - Morton
14:00 Falkirk - Queen of South
14:00 St. Mirren - Raith
16:15 Dundee United - Dumbarton
Scotland: League One
April 28
14:00 Alloa - Stranraer
14:00 Brechin - Albion Rovers
14:00 East Fife - Airdrieonians
14:00 Livingston - Peterhead
14:00 Queen's Park - Stenhousemuir
Scotland: League Two
April 28
14:00 Annan - Montrose
14:00 Arbroath - Elgin City
14:00 Clyde - Berwick
14:00 Cowdenbeath - Forfar
14:00 Edinburgh City - Stirling
Scotland: Football League Play Offs
April 28
14:00 Buckie Thistle - East Kilbride
Serbia: Super Liga - Championship Group
April 28
17:00 Mladost - FK Vozdovac
17:00 Radnicki Nis - Javor
Serbia: Super Liga - Relegation Group
April 28
14:00 Backa - Borac
14:00 Spartak Subotica - Novi Pazar
17:00 Rad Beograd - Radnik
Serbia: Prva Liga
April 28
14:30 Borca - Zemun
14:30 Buducnost Dobanovci - Dinamo Vranje
14:30 FK Indjija - Jagodina
14:30 Kolubara - Radnicki Pirot
14:30 OFK Beograd - Bezanija
14:30 Pivara - Sevojno
Singapore: S.League
April 28
11:30 Niigata - Warriors
Slovakia: 2. Liga - West - Relegation Group
April 28
14:30 Banska Bystrica - MSK Martin
14:30 Trnava B - Svaty Jur
Slovakia: 2. Liga - East - Relegation Group
April 28
14:30 Haniska - Poprad
14:30 Rimavska Sobota - Lipany
Slovakia: 2. Liga - Promotion Group
April 28
08:30 Zilina B - Spisska Nova Ves
14:30 Bardejov - Pohronie
14:30 Liptovsky Mikulas - Nitra
14:30 Samorin - Zvolen
Slovakia: Divison C West
April 28
14:00 FC Horses Surovce C - Nemsova
14:00 Nove Zamky - Banik HN
14:00 Sala - Belusa
14:00 Velky Meder - Dubnica
Slovakia: Divison C East
April 28
14:00 Giraltovce - Presov B
14:00 Trebisov - V. Opatske
14:00 Vranov - Stropkov
Slovakia: Divison C Central
April 28
14:00 Novohrad Lucenec - Namestovo
14:00 Zarnovica - Krasno
Slovakia: Divison C Bratislava
April 28
15:00 Pezinok - Tomasov
Slovenia: Prva Liga
April 28
16:00 Gorica - Krsko
18:30 NK Olimpija Ljubljana - Maribor
Slovenia: 2. Snl
April 28
15:00 Ankaran Hrvatini - Brezice
15:00 Dob - NK Krka
15:00 Verzej - Brda
South Africa: Premier League
April 28
13:00 Free State Stars - Polokwane
16:00 Supersport United - Kaizer Chiefs
18:15 Orlando Pirates - Chippa Utd.
South Africa: First Division
April 28
13:00 Black Leopards - Amazulu
13:00 FC Cape Town - Jomo Cosmos
13:00 Mbombela - Santos
13:00 Real Kings - Royal Eagles
13:00 Stellenbosch - Mthatha Bucks
13:00 Witbank - Milano Utd
South Korea: K-League Classic
April 28
06:00 Jeonnam - Gangwon
06:00 Pohang - Sangju Sangmu
South Korea: K League Challenge
April 28
06:00 Ansan Greeners - Seongnam
06:00 Anyang - Busan
South Korea: National League
April 28
06:00 Busan Kyotong - Gyeongju KHNP
06:00 Cheonan - Gangneung
10:00 Daejeon Korail - Mokpo
10:30 Gimhae - Changwon
Spain: Laliga
April 28
11:00 Real Sociedad - Granada
14:15 Real Madrid - Valencia
16:30 Las Palmas - Atletico Madrid
18:45 Espanyol - Barcelona
Spain: Laliga2
April 28
14:00 UCAM Murcia - Tenerife
16:00 Levante - Real Oviedo
16:00 Valladolid - Numancia
18:30 Zaragoza - Getafe
Spain: Segunda Division B - Group 1
April 28
16:00 Coruxo FC - Ferrol
17:00 Mutilvera - Izarra
Spain: Segunda Division B - Group 2
April 28
14:00 Ath Bilbao B - Fuenlabrada
15:30 Zamudio - Rayo Majadahonda
16:00 Arenas Club - Amorebieta
Spain: Segunda Division B - Group 3
April 28
15:00 Barcelona (B) - Prat
16:00 Llagostera - Lleida
16:30 Sabadell - L'Hospitalet
Spain: Segunda Division B - Group 4
April 28
17:00 La Roda - El Ejido
Sudan: Premier League
April 28
17:00 El-Ahli Atbara - Al-Merreikh
Sweden: Allsvenskan
April 28
14:00 Hammarby - AFC Eskilstuna
Sweden: Superettan
April 28
14:00 Dalkurd - Gefle
Sweden: Division 1 - Norra
April 28
12:00 Sandvikens - Team TG FF
14:00 Arameisk Syrianska - Vasteras
14:00 Nykopings - Brage
Sweden: Division 1 - Södra
April 28
13:00 Qviding - Oskarshamns
14:00 Assyriska BK - Husqvarna
Sweden: Division 2 - Norrland
April 28
11:00 Bollnas - Moron
11:00 Gaellivare Malmberget - Timra
11:00 Skelleftea - Soderhamns
12:00 Hudiksvalls - Bodens
13:00 Anundsjo - Pitea
13:00 Ostersund IFK - Taftea IK
14:00 Harnosands - Valbo FF
Sweden: Division 2 - Norra Svealand
April 28
12:00 Karlbergs - Aspudden Tellus
12:00 Skiljebo - Forward
13:00 Upsala - Kerbura
14:00 Karlslunds - Stromsbergs
14:30 Lidingo IFK - Sundbybergs
Sweden: Division 2 - Västra Götaland
April 28
10:00 Hittarps - Tvaakers
11:00 Lindome - Hoganas
11:30 Savedalens - Turabdin
12:00 Tenhults - Torslanda
12:00 Ullareds IK - Vinbergs
13:00 Dalstorps - Eskilsminne
13:00 Varbergs GIF - Halmia
Sweden: Division 2 - Södra Svealand
April 28
12:00 Rynninge - Orebro Syr.
14:00 Kumla - Sylvia
Sweden: Division 2 - Norra Götaland
April 28
13:00 Gauthiod - Lidkopings FK
13:00 Vanersborgs FK - Vanersborgs IF
14:00 Karlstad - Lerums IS
14:00 Stenungsunds - Skoftebyns
14:00 Vargarda IK - Uddevalla
Sweden: Division 2 - Östra Götaland
April 28
12:00 Asarums - Rappe GOIF
13:00 Lindsdals - Lunds
13:00 Vimmerby - Malmo IFK
15:00 Hassleholms IF - IFK Hassleholm
Sweden: Allsvenskan Women
April 28
13:00 Bunkeflo W - Kristianstads W
Switzerland: Super League
April 28
15:45 Lausanne - Vaduz
Switzerland: Challenge League
April 28
15:45 Winterthur - Aarau
15:45 Wohlen - Xamax
Switzerland: 1.Liga Promotion
April 28
13:00 Basel (II) - Sion (II)
13:00 Zurich (II) - La Chaux-De-Fonds
14:00 Old Boys - Cham
14:00 Rapperswil - Bavois
14:00 Tuggen - Koniz
14:00 United Zurich - YF Juventus
14:30 Nyonnais - Breitenrain
Switzerland: 1.Liga Classic Group 1
April 28
14:00 Lausanne (II) - Echallens
14:30 Martigny - Fribourg
15:00 Azzurri Lausanne - Young Boys (II)
15:00 Étoile Carouge - Oberwallis Naters
15:30 Dudingen - Sarraz-Ecleplens
15:30 Yverdon - Grand-Lancy
15:45 Vevey - Lausanne Ouchy
Switzerland: 1.Liga Classic Group 2
April 28
13:00 Black Stars - Munsingen
14:30 Sursee - Luzern (II)
15:00 Buochs - Schotz
15:30 Solothurn - Baden
15:30 Thun (II) - Wangen
Switzerland: 1.Liga Classic Group 3
April 28
14:00 Eschen - Balzers
14:00 Mendrisio-Stabio - Thalwil
15:00 Gossau - Seuzach
15:00 Wettswil-Bonstetten - Seefeld
17:00 Bellinzona - Red Star Zurich
17:00 St. Gallen (II) - Winterthur (II)
Tajikistan: Vysshaya Liga
April 28
11:30 Barqi Tojik - Panjsher
Thailand: Thai Premier League
April 28
10:45 Thai Honda FC - Chonburi
11:00 Ubon - Sukhothai
12:00 Nakhon Ratchasima - Bangkok Utd
13:00 Buriram - Sisaket
Turkey: Super Lig
April 28
13:00 Kayseri Erciyesspor - Alanyaspor
16:00 Trabzonspor - Genclerbirligi
Turkey: Tff 1. Lig
April 28
12:00 Denizlispor - Elazigspor
12:30 Yeni Malatyaspor - Goztepe
13:00 Altinordu - Sanliurfaspor
15:30 Adana Demirspor - Bandirmaspor
Turkey: Spor Toto 2. Lig White Group
April 28
12:30 Amedspor - Kahramanmarasspor
12:30 Anadolu Selcukspor - Hacettepe
12:30 Anadolu Uskudar - Bucaspor
12:30 Erzurum BB - Fethiyespor
12:30 Istanbulspor AS - Sivas Belediyespor
12:30 Keciorengucu - Karagumruk
12:30 Nazillispor - Pendikspor
12:30 Tepecik - Kocaeli Birlikspor
12:30 Zonguldak - Ofspor
Turkey: Spor Toto 2. Lig Red Group
April 28
10:30 Trabzon - Inegolspor
12:30 Ankaragucu - Hatayspor
12:30 Bugsasspor - Kirklarelispor
12:30 Etimesgut - Gumushanespor
12:30 Eyupspor - Tokatspor
12:30 Kastamonuspor - Kayseri Erciyesspor
12:30 Menemen Bld. - Karsiyaka
12:30 Sariyer - Nigde Belediyespor
12:30 Tuzlaspor - Aydinspor
Turkey: Tff 3. Lig Group 1
April 28
12:30 Altay - Beylerbeyi SK
12:30 Bayburt - Tekirdagspor
12:30 Corum - Sancaktepe
12:30 Karacabey Birlikspor - Ankara Demirspor
12:30 Kartalspor - 24 Erzincanspor
12:30 Kizilcaboluk Spor Kulubu - Kozan
12:30 Kocaelispor - Golcukspor
12:30 Kutahyaspor - Cizrespor
12:30 Manavgatspor - Erzin
Turkey: Tff 3. Lig Group 2
April 28
10:30 Turk Metal - Batman Petrolspor
12:30 Bodrumspor - Yesil Bursa
12:30 Dersimspor - Catalca
12:30 Duzcespor - Kemerspor 2003
12:30 Erbaaspor - Derincespor
12:30 Kirikhanspor - Silivrispor
12:30 Pazarspor - Dardanelspor
12:30 Tire - Manisa
12:30 Yomraspor - Halide E.
Turkey: Tff 3. Lig Group 3
April 28
12:30 Darica Genclerbirligi - Muglaspor
12:30 Denizli BB - 12 Bingol
12:30 Elaziz Bld. - Diyarbakirspor
12:30 Orduspor - Tarsus
12:30 Orhangazispor - Bayrampasa
12:30 Payasspor - Ankara Adliyespor
12:30 Sakaryaspor - Maltepespor
12:30 Sultanbeyli - Bergama Bld.
16:00 Afjet Afyonspor - Duzyurtspor
Turkmenistan: Yokary Liga
April 28
13:00 Ahal - Sagadam
13:00 Balkan - Altyn Asyr
13:00 Energetik - Turan
Uganda: Premier League
April 28
13:00 Soana - Onduparaka FC
13:00 Vipers - URA SC
Ukraine: Pari-Match League - Relegation Group
April 28
11:00 Zirka Kropyvnytskyi - Karpaty
14:00 Vorskla Poltava - Stal Kamianske
Ukraine: Division 2
April 28
11:00 Naftovyk Okhtyrka - Mykolaiv
13:00 Kramatorsk - Skala Stryj
13:00 Veres Rivne - Arsenal Kiev
13:30 Bukovyna - FC Poltava
14:00 Desna - Sumy
14:00 Kolos Kovalyovka - Hirnyk-Sport
Ukraine: Youth League - Winners Stage
April 28
09:00 Ch. Odessa (U21) - Dynamo Kiev (U21)
09:00 Shakhtar Donetsk (U21) - Karpaty (U21)
11:00 Olimpik Donetsk (U21) - Zorya (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
April 28
12:00 Volyn Lutsk (U21) - Dnipro (U21)
United Arab Emirates: Uae League
April 28
14:00 Al Ahli Dubai - Al Sharjah
14:00 Hatta - Al Jazira
16:45 Al Ain - Al Wahda
Uruguay: Primera Division - Apertura
April 28
18:30 Boston River - Sud America
18:30 Cerro - Fenix
18:30 Liverpool - Juventud
22:00 Penarol - River Plate
Usa: Mls
April 28
FT Toronto FC 2 - 0 Houston
19:00 Montreal Impact - Whitecaps
19:55 Orlando City - Colorado
23:30 Columbus - New York City
23:30 New York Red Bulls - Chicago
00:00 FC Dallas - Portland
00:00 Minnesota - San Jose Earthquakes
00:30 Sporting Kansas City - Salt Lake
Usa: North American Soccer League - Spring Season
April 28
23:00 Jacksonville A. - Indy Eleven
23:30 Miami FC - Edmonton
23:30 Puerto Rico - North Carolina
Usa: Usl
April 28
FT Portland 2 0 - 4 San Antonio
21:00 Bethlehem - Cincinnati
22:00 Real Monarchs - Swope Park
22:00 Vancouver Whitecaps 2 - Sacramento Republic
22:05 Rochester - Charlotte Independ.
23:00 Charleston - Ottawa Fury
23:00 Pittsburgh - Harrisburg City Islanders
23:30 Louisville City - Toronto FC 2
23:30 Tampa Bay - Richmond Kickers
00:00 Colorado Springs - Seattle 2
00:30 Rio Grande - Oklahoma City Energy
Uzbekistan: Professional Football League
April 28
11:30 Metallurg Bekabad - Buxoro
12:00 Dinamo Samarkand - Sogdiyona Jizzax
12:00 Neftchi Fargona - Olmaliq
12:30 Shortan Guzor - Kokand 1912
13:00 Lokomotiv Tashkent - Obod
13:00 Qizilqum Zarafshon - Nasaf Qarshi
Venezuela: Primera Division - Apertura
April 28
19:00 JBL Zulia - Metropolitanos
Wales: Division 1
April 28
13:30 Barry - Ton Pentre
13:30 Goytre AFC - Port Talbot
13:30 Taffs Well - Penybont
World: Friendly International
April 28
23:00 Grenada - Trinidad & Tobago
Zambia: Super League
April 28
11:00 Konkola - Zanaco
13:00 Green Eagles - Real Nakonde
13:00 Mufulira - Lumwana Radiants
13:00 Nakambala Leopards - City of Lusaka
13:00 Nchanga Rangers - Green Buffaloes FC
13:00 Nkwazi - NAPSA Stars
13:00 Red Arrows - Kabwe