Argentina: Superliga
December 12
FT Chacarita Juniors 3 - 0 Lanus
FT San Martin San Juan 1 - 0 Defensa y Justicia
FT Estudiantes 0 - 1 Boca Juniors
FT Colon 0 - 2 Talleres Cordoba
FT Racing Montevideo 3 - 1 Gimnasia La Plata
FT Rosario Central 1 - 0 Newell's Old Boys
FT Arsenal 1 - 2 Independiente
FT Banfield 2 - 3 Argentinos Juniors
FT Belgrano 1 - 0 Huracan
FT Patronato 1 - 0 Olimpo
FT Temperley 2 - 1 Tigre
FT San Martin San Juan 2 - 1 Banfield
FT Atletico Tucuman 2 - 0 Colon
FT Lanus 0 - 0 Velez Sarsfield
FT Gimnasia La Plata 2 - 1 River Plate
FT Boca Juniors 2 - 0 Arsenal
FT Talleres Cordoba 0 - 1 Estudiantes
FT Tigre 1 - 2 San Lorenzo
FT Newell's Old Boys 2 - 2 Racing Montevideo
PP Independiente - Rosario Central
Argentina: Primera B Nacional
December 12
FT Sarmiento 3 - 0 Instituto
FT Deportivo Riestra 1 - 0 Santamarina
FT Club Atletico Mitre 1 - 0 Brown Adrogue
FT Atletico Rafaela 4 - 1 Flandria
FT Villa Dalmine 0 - 0 Almagro
FT Boca Unidos 1 - 4 Agropecuario
FT Deportivo Moron 1 - 0 Guillermo Brown
FT Gimnasia Jujuy 0 - 0 San Martin T.
FT Los Andes 0 - 0 Nueva Chicago
FT Aldosivi 0 - 0 Independiente Rivadavia
PP All Boys - Ferro
FT Quilmes 0 - 0 CDJU Gualeguaychu
FT Almagro 3 - 0 Sarmiento
FT Santamarina 1 - 1 Los Andes
FT Agropecuario 1 - 3 Atletico Rafaela
FT San Martin T. 1 - 1 Villa Dalmine
FT Flandria 2 - 2 Deportivo Moron
FT Guillermo Brown 3 - 1 Club Atletico Mitre
FT Sportivo Estudiantes 3 - 2 Deportivo Riestra
FT CDJU Gualeguaychu 2 - 0 Boca Unidos
Argentina: Primera B Metropolitana
December 11
SP San Telmo - Atlanta
FT Fenix 0 - 1 CA Estudiantes
FT Acassuso 3 - 1 Tristan Suarez
FT UAI Urquiza 2 - 1 San Miguel
FT Villa San Carlos 1 - 0 Almirante Brown
FT Talleres (R.E) 1 - 0 Atlanta
FT CA Estudiantes 0 - 0 Acassuso
FT San Miguel 2 - 0 Fenix
FT Barracas Central 0 - 3 Def. de Belgrano
FT Deportivo Espanol 0 - 0 Villa San Carlos
FT Atlanta 2 - 0 Comunicaciones
FT Almirante Brown 0 - 1 UAI Urquiza
FT Talleres (R.E) 0 - 2 Platense
FT Tristan Suarez 2 - 0 Sacachispas
FT Colegiales 0 - 1 San Telmo
FT Acassuso 1 - 1 San Miguel
FT Def. de Belgrano 2 - 0 Tristan Suarez
FT Sacachispas 0 - 2 CA Estudiantes
PP Talleres (R.E) - Barracas Central
FT UAI Urquiza 1 - 2 Deportivo Espanol
Argentina: Primera B Metropolitana - Promotion - Play Offs
August 03
FT Deportivo Riestra 2 - 0 Comunicaciones
FT Comunicaciones 1 - 0 Deportivo Riestra
FT Comunicaciones 2 - 1 CA Estudiantes
FT Deportivo Riestra 0 - 1 Deportivo Espanol
FT CA Estudiantes 1 - 1 Comunicaciones
FT Deportivo Espanol 0 - 2 Deportivo Riestra
FT Def. de Belgrano 0 - 1 CA Estudiantes
FT Comunicaciones 1 - 1 Barracas Central
FT Atlanta 0 - 1 Deportivo Espanol
FT Deportivo Riestra 0 - 0 Platense
Argentina: Primera C Metropolitana
December 11
FT Argentino de Quilmes 1 - 1 Midland
FT Def. de Cambaceres 4 - 0 Sportivo Barracas
FT Laferrere 2 - 3 Ituzaingo
FT Leandro N. Alem 0 - 0 Central Cordoba
FT Justo Jose de Urquiza 3 - 1 Club Lujan
FT Deportivo Merlo 0 - 0 Berazategui
FT Deportivo Armenio 0 - 0 El Porvenir
FT Berazategui 1 - 1 Excursionistas
FT Central Cordoba 1 - 0 Laferrere
FT Def. de Cambaceres 0 - 1 Argentino de Quilmes
FT Defensores Unidos 1 - 2 Leandro N. Alem
FT El Porvenir 2 - 3 Deportivo Merlo
FT Club Lujan 2 - 1 Deportivo Armenio
FT Ituzaingo 1 - 3 San Martin Burzaco
FT Midland 1 - 2 Dock Sud
FT Sportivo Barracas 2 - 2 Canuelas
FT Sportivo Italiano 0 - 2 Justo Jose de Urquiza
FT Argentino de Quilmes 0 - 1 Sportivo Barracas
FT Deportivo Merlo 0 - 1 Club Lujan
FT Excursionistas 4 - 1 El Porvenir
Argentina: Primera C Metropolitana - Promotion - Play Offs
July 29
FT Defensores Unidos 1 - 2 San Miguel
FT San Miguel 0 - 0 Defensores Unidos
FT Defensores Unidos 2 - 1 Deportivo Merlo
FT San Miguel 2 - 0 Midland
FT Deportivo Merlo 0 - 0 Defensores Unidos
FT Midland 2 - 2 San Miguel
FT Argentino de Quilmes 2 - 3 San Miguel
FT Canuelas 0 - 1 Deportivo Merlo
FT Defensores Unidos 1 - 0 El Porvenir
FT Sportivo Barracas 1 - 2 Midland
Argentina: Primera C Metropolitana - Relegation
July 05
FT Def. de Cambaceres 1 - 0 Argentino de Merlo
Argentina: Primera D Metropolitana
December 11
FT Claypole 3 - 0 Puerto Nuevo
FT Liniers 0 - 0 Juventud Unida S. M.
FT Argentino de Rosario 1 - 0 Victoriano A.
FT Central Ballester 2 - 0 Deportivo Paraguayo
FT CSR Espanol 1 - 1 Argentino de Merlo
FT Real Pilar 0 - 1 Lugano
FT Deportivo Paraguayo 1 - 0 Claypole
FT Puerto Nuevo 1 - 3 Atlas
FT Victoriano A. 2 - 0 Liniers
FT Yupanqui 0 - 3 Central Ballester
FT Argentino de Merlo 0 - 1 Real Pilar
FT Juventud Unida S. M. 0 - 1 General Lamadrid
FT Deportivo Muniz 0 - 1 CSR Espanol
FT Lugano 0 - 0 Argentino de Rosario
FT CSR Espanol 0 - 0 Puerto Nuevo
FT Juventud Unida S. M. 0 - 2 Victoriano A.
FT Atlas 0 - 1 Deportivo Paraguayo
FT Claypole 3 - 0 Yupanqui
FT Real Pilar 0 - 0 Deportivo Muniz
FT Argentino de Rosario 1 - 0 Argentino de Merlo
Argentina: Primera D Metropolitana - Promotion - Play Offs
July 09
FT Leandro N. Alem 2 - 0 Atlas
FT Atlas 0 - 3 Leandro N. Alem
FT Leandro N. Alem 2 - 0 Juventud Unida S. M.
FT Atlas 2 - 0 Victoriano A.
FT Atlas 1 - 0 Central Ballester
PT Victoriano A. 2 - 1 General Lamadrid
FT Leandro N. Alem 1 - 0 Claypole
FT Argentino de Rosario 0 - 1 Juventud Unida S. M.
Argentina: Torneo Federal A
December 11
FT Central Cordoba 1 - 2 Union Sunchales
FT Defensores Belgrano VR 2 - 2 Gimnasia E.R.
FT Def. Pronunciamiento 1 - 0 Douglas Haig
FT Sportivo Las Parejas 2 - 0 Sportivo Belgrano
FT Libertad de Sunchales 0 - 1 Atletico Parana
FT Deportivo Mandiyu 2 - 0 Sarmiento Resistencia
FT Alvarado 1 - 0 Ferro Gen.Pico
FT Cipolletti 3 - 0 Sansinena
FT Deportivo Maipu 2 - 1 Desamparados
FT Villa Mitre 1 - 2 Deportivo Roca
FT Antoniana 1 - 1 Crucero del Norte
FT Chaco For Ever 3 - 0 AH Zapla
FT Guarani Antonio Franco 1 - 3 Gimnasia y Tiro
FT Deportivo Madryn 1 - 1 Rivadavia
FT Estudiantes Rio Cuarto 1 - 0 Union Aconquija
FT Gutierrez Mendoza 0 - 1 Juventud Unida Universitario
FT San Jorge 1 - 0 Sportivo Patria
FT San Lorenzo Alem 0 - 1 Huracan Las Heras
FT Union Villa Krause 2 - 3 Gimnasia Mendoza
FT Gimnasia E.R. 3 - 1 Libertad de Sunchales
Argentina: Torneo Federal A - Placement Play Offs
July 16
PT Gimnasia Mendoza 3 - 3 Club Atletico Mitre
FT Club Atletico Mitre 1 - 0 Gimnasia Mendoza
PT Gimnasia Mendoza 2 - 1 Cipolletti
FT Club Atletico Mitre 1 - 0 Defensores Belgrano VR
FT Cipolletti 1 - 1 Gimnasia Mendoza
FT Defensores Belgrano VR 0 - 2 Club Atletico Mitre
PT Gimnasia y Tiro 2 - 2 Cipolletti
FT Union Sunchales 1 - 2 Defensores Belgrano VR
FT Gimnasia Mendoza 2 - 0 Villa Mitre
FT Club Atletico Mitre 1 - 0 Sarmiento Resistencia
FT Cipolletti 1 - 0 Gimnasia y Tiro
FT Villa Mitre 1 - 0 Gimnasia Mendoza
FT Defensores Belgrano VR 2 - 1 Union Sunchales
FT Sarmiento Resistencia 1 - 1 Club Atletico Mitre
PT Defensores Belgrano VR 2 - 0 Gutierrez Mendoza
FT Gutierrez Mendoza 2 - 1 Defensores Belgrano VR
FT Sarmiento Resistencia 2 - 0 AH Zapla
PT Cipolletti 1 - 0 Antoniana
Argentina: Torneo Federal A - Championship Group
May 28
FT Union Sunchales 0 - 0 Club Atletico Mitre
Argentina: Torneo Federal A - Placement Play Offs
May 28
FT Villa Mitre 2 - 0 Chaco For Ever
Argentina: Torneo Federal A - Championship Group
May 28
FT Gimnasia y Tiro 1 - 0 Gimnasia Mendoza
Argentina: Torneo Federal A - Placement Play Offs
May 25
FT AH Zapla 0 - 0 Sarmiento Resistencia
Argentina: Torneo Federal A - Championship Group
May 22
FT Agropecuario 2 - 0 Gimnasia y Tiro
FT Gimnasia Mendoza 3 - 0 Union Sunchales
FT Club Atletico Mitre 2 - 3 Gimnasia Mendoza
FT Union Sunchales 1 - 2 Agropecuario
FT Gimnasia y Tiro 3 - 3 Union Sunchales
FT Agropecuario 3 - 1 Club Atletico Mitre
FT Club Atletico Mitre 3 - 1 Gimnasia y Tiro
FT Gimnasia Mendoza 0 - 0 Agropecuario
Argentina: Torneo Federal A - Losers Stage
April 30
FT Sportivo Belgrano 1 - 3 Gimnasia E.R.
Argentina: Torneo Federal A - Winners Stage
April 30
FT Alvarado 3 - 0 Sportivo Las Parejas
Argentina: Torneo Federal A - Losers Stage
April 30
FT Concepcion 1 - 1 Gutierrez Mendoza
FT Def. Pronunciamiento 3 - 0 Guarani Antonio Franco
FT Deportivo Maipu 2 - 1 General Belgrano
FT Deportivo Roca 3 - 1 Ferro Gen.Pico
FT Desamparados 1 - 0 San Lorenzo Alem
FT Independiente de Neuquen 1 - 0 Rivadavia
FT Juventud Unida Universitario 2 - 2 San Jorge
FT Libertad de Sunchales 0 - 2 Formosa
Argentina: Torneo Federal A - Winners Stage
April 29
FT Antoniana 0 - 1 Sportivo Patria
FT Deportivo Madryn 1 - 1 Agropecuario
FT Gimnasia Mendoza 3 - 1 Defensores Belgrano VR
FT Union Aconquija 5 - 1 Chaco For Ever
FT Union Sunchales 3 - 1 Cipolletti
FT Union Villa Krause 0 - 0 AH Zapla
FT Club Atletico Mitre 0 - 2 Gimnasia y Tiro
FT Deportivo Madryn 0 - 0 Villa Mitre
FT Sarmiento Resistencia 0 - 0 Antoniana
Argentina: Torneo Federal A - Losers Stage
April 23
FT Guarani Antonio Franco 2 - 0 Libertad de Sunchales
FT Ferro Gen.Pico 1 - 1 Independiente de Neuquen
Argentina: Torneo Federal A - Winners Stage
April 23
FT AH Zapla 0 - 1 Club Atletico Mitre
FT Cipolletti 1 - 0 Gimnasia Mendoza
FT Gimnasia y Tiro 2 - 1 Union Aconquija
Argentina: Torneo Federal A - Losers Stage
April 23
FT San Jorge 0 - 0 Desamparados
FT San Lorenzo Alem 3 - 1 Concepcion
Argentina: Torneo Federal A - Winners Stage
April 23
FT Defensores Belgrano VR 1 - 0 Alvarado
Argentina: Torneo Federal A - Losers Stage
April 23
FT General Belgrano 2 - 0 Deportivo Roca
FT Gimnasia E.R. 1 - 1 Def. Pronunciamiento
FT Gutierrez Mendoza 0 - 1 Juventud Unida Universitario
FT Rivadavia 0 - 0 Deportivo Maipu
FT Formosa 1 - 1 Sportivo Belgrano
Argentina: Torneo Federal A - Winners Stage
April 22
FT Villa Mitre 2 - 2 Union Sunchales
FT Sportivo Patria 1 - 1 Union Villa Krause
FT Sportivo Las Parejas 1 - 1 Deportivo Madryn
Argentina: Torneo Federal A - Losers Stage
April 20
FT Deportivo Maipu 1 - 2 Ferro Gen.Pico
FT Desamparados 2 - 2 Gutierrez Mendoza
Argentina: Torneo Federal A - Winners Stage
April 19
FT Villa Mitre 0 - 0 Agropecuario
FT Union Villa Krause 1 - 1 Sarmiento Resistencia
FT Club Atletico Mitre 1 - 1 Sportivo Patria
Argentina: Copa Argentina
December 09
FT River Plate 2 - 1 Atletico Tucuman
FT River Plate 3 - 0 Deportivo Moron
PT Atletico Tucuman 1 - 0 Rosario Central
FT Atletico Tucuman 1 - 0 Velez Sarsfield
FT Olimpo 0 - 1 Deportivo Moron
FT Godoy Cruz 2 - 3 Rosario Central
FT River Plate 4 - 1 Atlanta
FT Belgrano 1 - 2 Atlanta
FT River Plate 3 - 0 Defensa y Justicia
PT Huracan 0 - 1 Velez Sarsfield
FT Atletico Tucuman 4 - 0 Sarmiento
PT Union Santa Fe 0 - 1 Deportivo Moron
FT Olimpo 3 - 2 Gimnasia Mendoza
FT Godoy Cruz 2 - 1 Banfield
FT Rosario Central 1 - 0 Boca Juniors
FT Atlanta 3 - 1 Pacifico
FT Independiente 1 - 2 Atletico Tucuman
FT Guillermo Brown 0 - 1 Boca Juniors
FT Sarmiento 3 - 1 Sacachispas
FT Newell's Old Boys 1 - 2 Godoy Cruz
Argentina: Super Cup
February 05
FT Lanus 3 - 0 River Plate
Argentina: Torneos De Verano
January 31
PT Independiente 0 - 1 Racing Montevideo
FT River Plate 2 - 0 Boca Juniors
FT Estudiantes 0 - 1 San Lorenzo
FT Atletico Tucuman 1 - 1 Racing Montevideo
FT Aldosivi 3 - 1 River Plate
FT Boca Juniors 2 - 2 San Lorenzo
FT Racing Montevideo 3 - 0 Independiente
PT Rosario Central 1 - 2 Talleres Cordoba
FT Estudiantes 0 - 2 Boca Juniors
FT Atletico Tucuman 0 - 0 Independiente
SP Gimnasia La Plata - Racing Montevideo
FT Banfield 4 - 1 Gimnasia La Plata
Argentina: Torneos De Verano - Play Offs
January 14
PT Gimnasia Mendoza 2 - 1 Deportivo Maipu
PT Deportivo Maipu 2 - 1 Godoy Cruz
FT San Martin Mendoza 0 - 1 Gimnasia Mendoza