Austria: Tipico Bundesliga
Octobe 21
FT Austria Wien 1 - 1 Sturm Graz
FT Admira 0 - 0 AC Wolfsberger
FT Mattersburg 2 - 0 Polten
FT Hartberg 3 - 0 Rapid Wien
FT LASK Linz 1 - 1 Altach
FT Salzburg 1 - 1 Innsbruck
FT Sturm Graz 1 - 2 Salzburg
FT Rapid Wien 1 - 0 Mattersburg
FT Innsbruck 1 - 0 LASK Linz
FT AC Wolfsberger 3 - 4 Hartberg
FT Altach 2 - 0 Austria Wien
FT Polten 0 - 0 Admira
FT LASK Linz 0 - 0 Sturm Graz
FT Hartberg 0 - 1 Austria Wien
FT Mattersburg 2 - 1 Innsbruck
FT AC Wolfsberger 1 - 4 Salzburg
FT Admira 2 - 4 Altach
FT Rapid Wien 0 - 2 Polten
FT Salzburg 2 - 1 Rapid Wien
FT Austria Wien 0 - 3 LASK Linz
Austria: Tipico Bundesliga - Relegation
June 03
FT Polten 1 - 1 Wiener Neustadt
FT Wiener Neustadt 0 - 2 Polten
Austria: 2. Liga
Octobe 21
FT Floridsdorfer AC 1 - 2 Vorwarts Steyr
FT Innsbruck (A) 3 - 0 Kapfenberg
FT A. Klagenfurt 2 - 2 Amstetten
FT Austria Lustenau 5 - 2 FK Austria Vienna (A)
FT BW Linz 1 - 1 Horn
FT Lafnitz 0 - 0 Ried
FT Wiener Neustadt 2 - 1 Liefering
FT Wattens 4 - 1 FC Juniors
FT FC Juniors 3 - 2 BW Linz
FT Amstetten 2 - 3 Wiener Neustadt
FT FK Austria Vienna (A) 1 - 2 Wattens
FT Horn 1 - 3 Floridsdorfer AC
FT Kapfenberg 3 - 1 A. Klagenfurt
FT Liefering 1 - 2 Lafnitz
FT Ried 1 - 0 Innsbruck (A)
FT Vorwarts Steyr 1 - 5 Austria Lustenau
FT Wiener Neustadt 0 - 3 Ried
FT Austria Lustenau 2 - 3 Kapfenberg
FT FK Austria Vienna (A) 0 - 2 Amstetten
FT Lafnitz 0 - 0 Vorwarts Steyr
Austria: Regionalliga East
Octobe 21
FT SK Rapid Vienna (A) 1 - 2 Mauerwerk
FT Wiener Linien 2 - 2 Mattersburg (A)
FT Ebreichsdorf 2 - 2 Parndorf
FT Marchfeld 1 - 1 Wiener Sportklub
FT Schwechat 0 - 0 Stadlau
FT Bruck Leitha 0 - 2 Leobendorf
FT Neusiedl 2 - 0 Traiskirchen
FT St. Polten (A) 2 - 1 Admira (A)
FT Leobendorf 1 - 1 Wiener Linien
FT Stadlau 2 - 5 Marchfeld
FT Admira (A) 2 - 3 Parndorf
FT Neusiedl 1 - 2 Ebreichsdorf
FT Schwechat 0 - 3 Mauerwerk
FT Traiskirchen 1 - 2 Bruck Leitha
FT Wiener Sportklub 0 - 0 St. Polten (A)
FT Ebreichsdorf 2 - 0 Admira (A)
FT Wiener Linien 2 - 4 Traiskirchen
FT Bruck Leitha 1 - 1 Neusiedl
FT Marchfeld 2 - 0 Mauerwerk
FT Parndorf 2 - 1 Wiener Sportklub
Austria: Regionalliga Central
Octobe 20
FT Allerheiligen 1 - 0 Sturm Graz (A)
FT Union Gurten 1 - 1 Deutschlandsberger
FT Weiz 3 - 1 Kalsdorf
FT WSC Wels 2 - 2 Stadl Paura
FT AC Wolfsberger (A) 1 - 2 Grazer
FT Vocklamarkt 3 - 1 Lendorf
FT Volkermarkt 1 - 5 Gleisdorf
FT Wels 1 - 3 Bad Gleichenberg
FT Lendorf 0 - 4 Weiz
FT Grazer 2 - 1 Allerheiligen
FT Stadl Paura 0 - 2 AC Wolfsberger (A)
FT Bad Gleichenberg 4 - 4 WSC Wels
FT Deutschlandsberger 4 - 4 Vocklamarkt
FT Gleisdorf 4 - 0 Wels
FT Kalsdorf 2 - 1 Volkermarkt
FT Wels 3 - 3 Kalsdorf
FT Union Gurten 2 - 2 Grazer
FT AC Wolfsberger (A) 4 - 0 WSC Wels
FT Allerheiligen 2 - 0 Stadl Paura
FT Gleisdorf 3 - 0 Bad Gleichenberg
Austria: Regionalliga West
Octobe 20
FT Dornbirn 4 - 1 SV Worgl
FT Langenegg 2 - 3 Kitzbuhel
FT Reichenau 3 - 2 Hohenems
FT Bischofshofen 0 - 7 USK Anif
FT Grodig 1 - 0 Saalfelden
FT Schwaz 0 - 2 Kufstein
FT Seekirchen 3 - 2 Altach (A)
FT Wals-Grunau 1 - 3 Johann
FT Kitzbuhel 4 - 1 Wals-Grunau
FT SV Worgl 3 - 2 Schwaz
FT USK Anif 6 - 0 Reichenau
FT Dornbirn 4 - 1 Seekirchen
FT Hohenems 1 - 1 Grodig
FT Johann 1 - 0 Altach (A)
FT Kufstein 2 - 0 Bischofshofen
FT Saalfelden 4 - 1 Langenegg
FT Altach (A) 0 - 1 Kitzbuhel
FT Reichenau 2 - 3 Kufstein
FT Schwaz 0 - 4 Dornbirn
FT Grodig 2 - 0 USK Anif
Austria: Ofb Cup
September 26
FT Austria Wien 2 - 0 Sturm Graz
FT Schwaz 0 - 6 Salzburg
FT Neusiedl 1 - 3 Innsbruck
FT Saalfelden 0 - 5 Polten
FT Stadl Paura 0 - 8 LASK Linz
PT Mattersburg 1 - 2 Rapid Wien
FT Stadlau 0 - 4 Kapfenberg
PT Grazer 1 - 0 Vorwarts Steyr
FT Horn 0 - 2 Lafnitz
ET Deutschlandsberger 3 - 4 Wiener Neustadt
FT Hartberg 3 - 0 Wattens
FT Vocklamarkt 0 - 1 Ried
FT AC Wolfsberger 4 - 0 A. Klagenfurt
FT Bruck Leitha 1 - 3 Austria Lustenau
FT Leobendorf 1 - 2 Altach
FT Klagenfurt 1 - 5 Floridsdorfer AC
ET Stadlau 2 - 1 Gleisdorf
FT Asko Oedt 0 - 6 Salzburg
FT Parndorf 0 - 3 Altach
FT A X(II)-Auhof Center 0 - 4 Austria Wien
Austria: Bundesliga Women
Octobe 21
FT Wacker Innsbruck W 3 - 2 Bergheim W
FT Kleinmunchen W 0 - 5 St. Polten W
FT Landhaus W 1 - 1 Neulengbach W
FT Altenmarkt W 0 - 4 Sturm Graz W
FT Sudburgenland W 1 - 5 Vorderland W
FT Neulengbach W 5 - 0 Kleinmunchen W
FT Bergheim W 0 - 2 Altenmarkt W
FT St. Polten W 7 - 1 Wacker Innsbruck W
FT Vorderland W 1 - 2 Landhaus W
FT Sturm Graz W 6 - 1 Sudburgenland W
FT Sudburgenland W 0 - 2 Bergheim W
FT Landhaus W 1 - 3 Sturm Graz W
FT Altenmarkt W 2 - 3 Wacker Innsbruck W
FT Kleinmunchen W 3 - 1 Vorderland W
FT Neulengbach W 0 - 4 St. Polten W
FT St. Polten W 3 - 0 Altenmarkt W
FT Bergheim W 0 - 2 Landhaus W
FT Vorderland W 1 - 3 Neulengbach W
FT Wacker Innsbruck W 8 - 1 Sudburgenland W
FT Sturm Graz W 3 - 1 Kleinmunchen W