Belgium: Jupiler League - Europa League - Play Offs
May 31
FT Oostende 3 - 1 Genk
FT Genk 3 - 0 St. Truiden
Belgium: Jupiler League - Championship Group
May 21
FT Anderlecht 3 - 2 Oostende
FT Club Brugge KV 2 - 1 Gent
FT Waregem 2 - 2 Charleroi
Belgium: Jupiler League - Europa League Group
May 20
FT KSV Roeselare 3 - 2 Eupen
FT Lokeren 1 - 1 Genk
FT Mouscron 0 - 1 Kortrijk
FT St. Gilloise 1 - 3 Waasland Beveren
FT Standard Liege 2 - 0 Lierse
FT St. Truiden 7 - 0 KV Mechelen
Belgium: Jupiler League - Championship Group
May 18
FT Charleroi 1 - 3 Anderlecht
FT Gent 5 - 2 Waregem
FT Oostende 2 - 1 Club Brugge KV
Belgium: Jupiler League - Europa League Group
May 17
FT Eupen 2 - 0 Mouscron
FT Genk 3 - 1 KSV Roeselare
FT Kortrijk 4 - 4 Lokeren
FT KV Mechelen 1 - 0 St. Gilloise
FT Lierse 1 - 3 St. Truiden
FT Waasland Beveren 1 - 3 Standard Liege
FT Mouscron 0 - 2 Genk
Belgium: Jupiler League - Championship Group
May 14
FT Club Brugge KV 1 - 1 Anderlecht
FT Gent 1 - 1 Charleroi
Belgium: Jupiler League - Europa League Group
May 13
FT Waasland Beveren 3 - 2 Lierse
FT Eupen 3 - 2 Kortrijk
FT KSV Roeselare 2 - 3 Lokeren
FT St. Gilloise 1 - 4 St. Truiden
Belgium: Jupiler League - Championship Group
May 13
FT Waregem 3 - 1 Oostende
Belgium: Jupiler League - Europa League Group
May 12
FT Standard Liege 2 - 0 KV Mechelen
FT Genk 2 - 1 Eupen
Belgium: Jupiler League - Championship Group
May 07
FT Anderlecht 2 - 0 Waregem
FT Oostende 4 - 3 Gent
Belgium: Jupiler League - Europa League Group
May 06
FT St. Truiden 1 - 0 Standard Liege
Belgium: Jupiler League - Championship Group
May 05
FT Charleroi 1 - 3 Club Brugge KV
FT Club Brugge KV 2 - 1 Waregem
FT Oostende 1 - 0 Charleroi
FT Gent 0 - 0 Anderlecht
FT Anderlecht 0 - 1 Charleroi
FT Club Brugge KV 3 - 1 Oostende
FT Waregem 0 - 2 Gent
FT Anderlecht 2 - 0 Club Brugge KV
FT Charleroi 2 - 0 Waregem
Belgium: Jupiler League
March 12
FT Anderlecht 3 - 0 Waasland Beveren
FT Club Brugge KV 2 - 2 St. Truiden
FT Eupen 1 - 3 Waregem
FT Gent 3 - 0 KV Mechelen
FT Kortrijk 0 - 2 Mouscron
FT Lokeren 0 - 0 Charleroi
FT Standard Liege 2 - 2 Oostende
FT Westerlo 0 - 4 Genk
FT Charleroi 1 - 1 Kortrijk
FT Genk 2 - 1 Club Brugge KV
FT KV Mechelen 3 - 2 Anderlecht
FT Mouscron 1 - 0 Standard Liege
FT Oostende 0 - 0 Lokeren
FT St. Truiden 2 - 1 Eupen
FT Waasland Beveren 2 - 3 Gent
FT Waregem 2 - 2 Westerlo
FT Gent 3 - 1 Mouscron
FT Anderlecht 2 - 0 Genk
FT Standard Liege 2 - 2 KV Mechelen
FT Westerlo 0 - 4 Oostende
Belgium: Proximus League - Relegation
April 28
FT Cercle Brugge KSV 1 - 1 Tubize
FT Leuven 1 - 0 Lommel United
FT Tubize 1 - 0 Leuven
FT Lommel United 0 - 1 Cercle Brugge KSV
FT Lommel United 2 - 1 Tubize
FT Cercle Brugge KSV 0 - 0 Leuven
FT Tubize 0 - 0 Lommel United
FT Leuven 1 - 0 Cercle Brugge KSV
FT Lommel United 2 - 1 Leuven
FT Tubize 2 - 2 Cercle Brugge KSV
FT Cercle Brugge KSV 0 - 5 Lommel United
FT Leuven 1 - 1 Tubize
Belgium: Proximus League - Promotion
March 11
FT KSV Roeselare 1 - 2 Antwerp
FT Antwerp 3 - 1 KSV Roeselare
Belgium: Proximus League
February 26
FT Antwerp 1 - 0 Lommel United
FT Leuven 2 - 0 St. Gilloise
FT Lierse 1 - 1 KSV Roeselare
FT Tubize 1 - 3 Cercle Brugge KSV
FT St. Gilloise 2 - 0 Tubize
FT KSV Roeselare 1 - 2 Antwerp
FT Cercle Brugge KSV 1 - 0 Leuven
FT Lommel United 1 - 1 Lierse
FT Tubize 3 - 1 KSV Roeselare
FT Antwerp 0 - 2 Lierse
FT Leuven 2 - 1 Lommel United
FT Cercle Brugge KSV 0 - 1 St. Gilloise
FT KSV Roeselare 2 - 1 Leuven
FT Lierse 3 - 0 Tubize
FT St. Gilloise 1 - 1 Antwerp
FT Lommel United 0 - 1 Cercle Brugge KSV
FT Tubize 2 - 4 Antwerp
FT Cercle Brugge KSV 2 - 2 KSV Roeselare
FT Lommel United 0 - 0 St. Gilloise
FT Leuven 2 - 3 Lierse
Belgium: First Amateur Division - Promotion Group
May 27
FT Beerschot Wilrijk 2 - 2 Heist
FT Dessel 0 - 0 Virton
FT Heist 2 - 2 Dessel
FT Virton 2 - 0 Beerschot Wilrijk
FT Beerschot Wilrijk 4 - 0 Dessel
FT Heist 2 - 3 Virton
FT Dessel 1 - 2 Beerschot Wilrijk
FT Virton 3 - 2 Heist
FT Heist 1 - 5 Beerschot Wilrijk
FT Virton 2 - 3 Dessel
FT Dessel 2 - 1 Heist
FT Beerschot Wilrijk 3 - 1 Virton
Belgium: First Amateur Division
April 29
FT Beerschot Wilrijk 1 - 0 Oudenaarde
FT Dessel 5 - 1 RWS Bruxelles
FT Hamme 4 - 1 Coxyde
FT Heist 3 - 0 Hasselt
FT Oosterzonen 3 - 1 Deinze
FT Patro Eisden 3 - 1 ASV Geel
FT Seraing 1 - 0 Dender
FT Virton 3 - 0 Sprimont-Comblain
FT ASV Geel 1 - 2 Heist
FT Coxyde 0 - 1 Beerschot Wilrijk
FT Deinze 1 - 2 Patro Eisden
FT Dender 2 - 2 Hamme
FT Hasselt 0 - 0 Oosterzonen
FT Oudenaarde 1 - 2 Virton
FT RWS Bruxelles 2 - 2 Seraing
FT Sprimont-Comblain 1 - 1 Dessel
FT Sprimont-Comblain 1 - 1 Seraing
FT Hamme 1 - 4 ASV Geel
FT Beerschot Wilrijk 3 - 1 Sprimont-Comblain
FT Seraing 3 - 1 Coxyde
Belgium: Second Amateur Division Group Acff
April 30
FT Acren 4 - 1 Chatelet
FT Charleroi Fleurus 1 - 5 Solieres Sport
FT Hamoir 3 - 1 OC Charleroi
FT Namur 2 - 11 La Calamine
FT RFC Liege 2 - 1 Waremme
FT UR La Louviere 1 - 1 Meux
FT Walhain 2 - 1 Givry
FT Wallonne Ciney 4 - 1 Couvin-Mariembourg
FT Chatelet 4 - 1 Wallonne Ciney
FT Couvin-Mariembourg 4 - 0 Walhain
FT Givry 3 - 3 Namur
FT La Calamine 5 - 1 Hamoir
FT Meux 1 - 2 RFC Liege
FT OC Charleroi 1 - 3 UR La Louviere
FT Solieres Sport 0 - 1 Acren
FT Waremme 6 - 0 Charleroi Fleurus
FT Charleroi Fleurus 2 - 6 La Calamine
FT Walhain 0 - 2 Hamoir
FT Meux 2 - 1 Solieres Sport
FT Acren 3 - 0 Waremme
Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A
April 30
FT Aalst 2 - 3 Knokke
FT Gullegem 1 - 0 Temse
FT KRC Gent 2 - 0 KRC Harelbeke
FT Olsa Brakel 0 - 1 Saint Eloois
FT Petegem 1 - 0 Bornem
FT Sint Niklaas 1 - 0 Izegem
FT Torhout 1 - 0 Halle
FT Westhoek 4 - 3 Menen
FT Bornem 1 - 1 KRC Gent
FT Halle 2 - 6 Olsa Brakel
FT Izegem 2 - 1 Aalst
FT Knokke 3 - 0 Westhoek
FT KRC Harelbeke 0 - 2 Gullegem
FT Menen 3 - 1 Torhout
FT Saint Eloois 1 - 1 Petegem
FT Temse 2 - 0 Sint Niklaas
FT KRC Gent 3 - 1 Menen
FT Knokke 6 - 1 Izegem
FT Petegem 4 - 1 Halle
FT Torhout 1 - 2 Westhoek
Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B
April 30
FT Bocholter 0 - 2 Duffel
FT Grimbergen 1 - 3 Tienen
FT Hades 1 - 3 Woluwe Zaventem
FT Hoogstraten 3 - 1 Londerzeel
FT K. Berchem Sport 4 - 1 Cappellen
FT Overijse 4 - 0 Spouwen-Mopertingen
FT Tessenderlo 3 - 1 Zwarte Leeuw
FT Wijgmaal 1 - 0 Boom
FT Boom 3 - 0 Hades
FT Cappellen 1 - 1 Grimbergen
FT Duffel 1 - 5 K. Berchem Sport
FT Londerzeel 1 - 2 Tessenderlo
FT Spouwen-Mopertingen 6 - 4 Wijgmaal
FT Tienen 2 - 1 Overijse
FT Woluwe Zaventem 3 - 2 Hoogstraten
FT Zwarte Leeuw 3 - 1 Bocholter
FT Bocholter 0 - 1 Londerzeel
FT Grimbergen 1 - 0 Duffel
FT K. Berchem Sport 8 - 1 Zwarte Leeuw
FT Wijgmaal 3 - 0 Overijse
Belgium: Second Amateur Division Play Offs
May 28
FT RFC Liege 1 - 2 Aalst
FT Aalst 0 - 1 RFC Liege
Belgium: Second Amateur Division Play Offs - Play Offs
May 14
FT K. Berchem Sport 1 - 1 Knokke
Belgium: Second Amateur Division Play Offs
May 11
FT Aalst 1 - 0 KRC Gent
PT Olsa Brakel 3 - 2 Tessenderlo
FT RFC Liege 2 - 1 OC Charleroi
FT Boom 0 - 1 Tessenderlo
PT OC Charleroi 3 - 2 UR La Louviere
FT Saint Eloois 0 - 4 Aalst
Belgium: Second Amateur Division Play Offs - Relegation
May 07
FT Bornem 1 - 4 Tienen
Belgium: Second Amateur Division Play Offs - Play Offs
May 06
FT Knokke 1 - 2 K. Berchem Sport
Belgium: Belgian Cup
March 18
PT Oostende 3 - 4 Waregem
FT Eupen 0 - 2 Waregem
FT Genk 0 - 1 Oostende
FT Waregem 1 - 0 Eupen
FT Oostende 1 - 1 Genk
FT Oostende 1 - 0 Gent
ET Charleroi 1 - 3 Genk
FT Waregem 2 - 0 St. Truiden
FT Eupen 4 - 0 Kortrijk
PT Charleroi 3 - 2 Anderlecht
FT Gent 1 - 0 Lokeren
ET ASV Geel 1 - 2 Waregem
FT Kortrijk 1 - 0 Mouscron
ET Tubize 3 - 4 Oostende
FT Waasland Beveren 1 - 3 Genk
PT St. Truiden 3 - 2 KV Mechelen
FT Eupen 3 - 2 Club Brugge KV
FT ASV Geel 2 - 1 Standard Liege
FT Charleroi 5 - 0 Bocholter
FT KRC Harelbeke 1 - 6 St. Truiden
Belgium: Belgian Cup - Qualification
August 28
ET Bocholter 4 - 2 Oudenaarde
FT Charleroi Fleurus 0 - 2 KRC Harelbeke
FT Helchteren 1 - 2 Aalst
FT Londerzeel 1 - 2 KSV Roeselare
FT Meux 4 - 5 Cappellen
FT Oosterzonen 3 - 2 St. Gilloise
PT Rebecquoise 1 - 2 Leuven
FT Saint Eloois 0 - 1 ASV Geel
FT Sint Niklaas 0 - 1 Hasselt
FT Antwerp 4 - 1 Zwarte Leeuw
FT Waremme 2 - 8 Lierse
FT Patro Eisden 0 - 6 Dessel
PT Sprimont-Comblain 3 - 2 K. FC Turnhout
FT Deinze 1 - 3 Lommel United
FT Torhout 0 - 4 Tubize
FT Beerschot Wilrijk 1 - 2 Cercle Brugge KSV
FT Ol. Ingelmunster 1 - 2 Saint Eloois
FT Namur 0 - 2 Sprimont-Comblain
FT Vlijtingen 1 - 2 Oosterzonen
FT Zwarte Leeuw 1 - 0 Lenaarts
Belgium: Super Cup
July 23
FT Club Brugge KV 2 - 1 Standard Liege
Belgium: Super League Women
May 05
FT Genk W 1 - 0 Leuven W
FT Heist W 0 - 2 Gent W
FT Tienen W 0 - 17 St. Liege W
FT Gent W 1 - 2 Genk W
FT Leuven W 0 - 3 RSC Anderlecht W
FT St. Liege W 2 - 1 Heist W
FT Genk W 0 - 4 St. Liege W
FT Heist W 14 - 0 Tienen W
FT RSC Anderlecht W 2 - 0 Gent W
FT Gent W 1 - 0 Leuven W
FT St. Liege W 0 - 0 RSC Anderlecht W
FT Tienen W 0 - 12 Genk W
FT Leuven W 0 - 4 Genk W
FT Genk W 3 - 0 Heist W
FT Leuven W 3 - 2 St. Liege W
AW' RSC Anderlecht W 5 - 0 Tienen W
FT Heist W 0 - 4 RSC Anderlecht W
FT Tienen W 0 - 3 Leuven W
FT St. Liege W 1 - 2 Gent W
FT Genk W 12 - 0 Tienen W
Belgium: 1st National Women
April 29
FT Egem W 0 - 4 Femina Woluwe W
FT Massenhoven W 1 - 0 Aalst W
FT Moldavo W 2 - 1 St. Liege 2 W
FT SG-Tertre Hautrage W 1 - 3 Gent (II) W
FT Tongeren W 1 - 0 RSC Anderlecht (II) W
FT Zulte Waregem W 2 - 1 Famkes Merkem W
FT Aalst W 1 - 0 GBA Kontich W
FT Famkes Merkem W 0 - 3 Massenhoven W
FT Femina Woluwe W 2 - 1 Zulte Waregem W
FT Gent (II) W 3 - 1 Moldavo W
FT RSC Anderlecht (II) W 3 - 3 Egem W
FT St. Liege 2 W 1 - 0 Tongeren W
FT Moldavo W 1 - 0 GBA Kontich W
AW' Egem W 5 - 0 St. Liege 2 W
FT Tongeren W 0 - 0 Femina Woluwe W
FT GBA Kontich W 2 - 1 St. Liege 2 W
FT Tongeren W 1 - 3 Gent (II) W
FT GBA Kontich W 2 - 3 Famkes Merkem W
FT RSC Anderlecht (II) W 1 - 0 St. Liege 2 W
FT SG-Tertre Hautrage W 1 - 3 Aalst W
Belgium: Belgian Cup Women
May 13
FT RSC Anderlecht W 1 - 3 Gent W
FT RSC Anderlecht W 1 - 0 St. Liege W
FT Zulte Waregem W 0 - 3 Gent W
FT St. Liege W 4 - 0 Club Brugge W
FT Famkes Merkem W 0 - 5 Zulte Waregem W
FT Genk W 0 - 3 RSC Anderlecht W
FT Egem W 1 - 4 Gent W
FT Aalst W 0 - 2 Zulte Waregem W
FT Club Brugge W 2 - 1 Gent (II) W
FT Gent W 3 - 1 Leuven W
FT Heist W 0 - 6 St. Liege W
FT Massenhoven W 0 - 1 Genk W
PT Sterrebeek W 1 - 2 Famkes Merkem W
FT Tienen W 0 - 8 RSC Anderlecht W
FT Aalst W 5 - 2 St. Liege 2 W
FT Gent (II) W 6 - 0 RSC Anderlecht (II) W
FT Massenhoven W 3 - 1 Femina Woluwe W
PT SG-Tertre Hautrage W 2 - 3 Sterrebeek W
FT Tongeren W 1 - 2 Famkes Merkem W
PT Zulte Waregem W 2 - 1 Mechelen W