Netherlands: Eredivisie
Octobe 21
FT Fortuna Sittard 3 - 1 Graafschap
FT Feyenoord 3 - 0 Zwolle
FT Heracles 4 - 1 Groningen
FT Venlo 2 - 0 Den Haag
FT Breda 2 - 2 Willem ll
FT Heerenveen 0 - 4 Ajax
FT Utrecht 2 - 1 AZ Alkmaar
FT Excelsior 2 - 0 Vitesse
FT PSV 6 - 0 FC Emmen
FT Ajax 5 - 0 AZ Alkmaar
FT Vitesse 4 - 0 Heracles
FT Willem ll 1 - 1 Feyenoord
FT FC Emmen 3 - 3 Fortuna Sittard
FT Graafschap 0 - 5 Heerenveen
FT PSV 4 - 0 Venlo
FT Zwolle 2 - 0 Excelsior
FT Den Haag 1 - 0 Groningen
FT Utrecht 2 - 1 Breda
FT Feyenoord 2 - 1 Vitesse
FT Graafschap 2 - 1 Willem ll
Netherlands: Eredivisie - Relegation
May 20
FT Graafschap 2 - 1 Almere
FT Sparta Rotterdam 1 - 3 FC Emmen
Netherlands: Eredivisie - Europa League - Play Offs
May 19
FT Utrecht 1 - 2 Vitesse
Netherlands: Eredivisie - Relegation
May 17
FT Almere 1 - 1 Graafschap
FT FC Emmen 0 - 0 Sparta Rotterdam
Netherlands: Eredivisie - Europa League - Play Offs
May 15
FT Vitesse 3 - 2 Utrecht
Netherlands: Eredivisie - Relegation
May 13
FT Roda 1 - 2 Almere
FT Sparta Rotterdam 2 - 2 Dordrecht
FT Nijmegen 4 - 1 FC Emmen
FT Graafschap 4 - 2 Telstar
Netherlands: Eredivisie - Europa League - Play Offs
May 12
FT Utrecht 2 - 1 Heerenveen
FT Vitesse 2 - 1 Den Haag
Netherlands: Eredivisie - Relegation
May 10
FT Almere 0 - 0 Roda
FT Dordrecht 1 - 2 Sparta Rotterdam
FT FC Emmen 4 - 0 Nijmegen
FT Telstar 3 - 2 Graafschap
Netherlands: Eredivisie - Europa League - Play Offs
May 09
FT Heerenveen 4 - 3 Utrecht
FT Den Haag 2 - 5 Vitesse
Netherlands: Eredivisie - Relegation
May 05
FT Cambuur 1 - 4 Dordrecht
FT Almere 3 - 2 Maastricht
FT Dordrecht 1 - 4 Cambuur
FT Maastricht 1 - 3 Almere
Netherlands: Eerste Divisie
Octobe 22
18:00 Jong Utrecht - Twente
FT Almere 0 - 1 GA Eagles
FT Cambuur 3 - 1 Helmond
FT Dordrecht 1 - 1 Jong AZ
FT Eindhoven 1 - 1 FC Volendam
FT Jong Ajax 2 - 1 Waalwijk
FT Maastricht 2 - 2 Jong PSV
FT Oss 0 - 1 Den Bosch
FT Roda 1 - 1 Sparta Rotterdam
FT Telstar 0 - 3 Nijmegen
FT Jong PSV 2 - 1 Jong Ajax
FT Twente 0 - 1 Maastricht
FT Sparta Rotterdam 3 - 0 Cambuur
FT GA Eagles 3 - 0 Roda
FT Den Bosch 1 - 0 Dordrecht
FT FC Volendam 2 - 2 Almere
FT Helmond 1 - 2 Telstar
FT Jong AZ 2 - 2 Jong Utrecht
FT Nijmegen 0 - 1 Eindhoven
FT Waalwijk 0 - 0 Oss
Netherlands: Tweede Divisie
Octobe 20
FT Jong Vitesse 0 - 1 Barendrecht
FT VVSB 1 - 3 De Treffers
FT HHC 1 - 1 Lienden
FT Jong Sparta Rotterdam 3 - 2 AFC
FT Rijnsburgse Boys 1 - 2 Katwijk
FT IJsselmeervogels 1 - 0 HFC
FT Excelsior Maassluis 0 - 1 Kozakken Boys
FT GVVV 3 - 2 Spakenburg
FT Scheveningen 0 - 3 Jong Almere City
FT De Treffers 4 - 1 Scheveningen
FT Jong Vitesse 2 - 1 IJsselmeervogels
FT AFC 4 - 1 Excelsior Maassluis
FT Jong Almere City 3 - 2 VVSB
FT Katwijk 1 - 1 Jong Sparta Rotterdam
FT Lienden 3 - 1 Rijnsburgse Boys
FT Kozakken Boys 2 - 3 HHC
FT Spakenburg 0 - 1 HFC
FT Barendrecht 1 - 1 GVVV
FT VVSB 3 - 4 Kozakken Boys
FT Rijnsburgse Boys 4 - 3 Jong Vitesse
Netherlands: Tweede Divisie - Relegation
June 09
FT JVC '31 Cuijk 1 - 3 Jong Almere City
FT TEC 2 - 1 Scheveningen
FT Jong Almere City 2 - 1 JVC '31 Cuijk
FT Scheveningen 2 - 0 TEC
PT UNA 1 - 2 Jong Almere City
FT Scheveningen 1 - 0 HV & CV Quick
FT Lisse 0 - 3 JVC '31 Cuijk
FT TEC 1 - 0 Jong Volendam
FT HV & CV Quick 1 - 1 Scheveningen
FT Jong Almere City 1 - 1 UNA
FT Jong Volendam 1 - 2 TEC
FT JVC '31 Cuijk 0 - 2 Lisse
Netherlands: Derde Divisie
Octobe 21
FT Blauw Geel 1 - 2 ADO 20 Heemskerk
FT Dongen 1 - 0 Rosmalen
FT GOES 2 - 3 KVV Quick 20
FT HSC'21 3 - 0 USV Hercules
FT Oostzaan 2 - 4 OSS '20
FT TEC 2 - 0 EVV
FT Westlandia 2 - 4 UNA
FT HV & CV Quick 2 - 0 HBS
FT De Dijk 3 - 3 VVOG
FT ASWH 1 - 0 VV DOVO
FT Jong Groningen 2 - 2 Hoek
FT ONS Sneek 2 - 0 ODIN '59
FT Quick Boys 6 - 3 Eemdijk
FT Ajax (A) 0 - 2 Harkemase Boys
FT DVS '33 Ermelo 9 - 1 Lisse
FT Jong Volendam 6 - 1 JVC '31 Cuijk
FT Noordwijk 4 - 0 Achilles 29
FT Stedoco 5 - 1 SJC Noordwijk
FT EVV 0 - 2 GOES
FT UNA 5 - 2 HSC'21
Netherlands: Derde Divisie - Relegation
June 10
FT Be Quick 1887 0 - 2 GOES
ET KVV Quick 20 4 - 2 Halsteren
FT Capelle 0 - 3 Stedoco
FT Hoek 1 - 2 Ajax (A)
FT Halsteren 1 - 0 KVV Quick 20
FT GOES 2 - 2 Be Quick 1887
FT Ajax (A) 1 - 3 Hoek
FT Stedoco 0 - 1 Capelle
FT KVV Quick 20 2 - 1 Hollandia
FT Be Quick 1887 5 - 0 Gemert
FT GOES 1 - 1 Silvolde
PT Achilles 94 0 - 1 Halsteren
FT Capelle 1 - 2 Excelsior'31
FT Spijkenisse 2 - 2 Hoek
PT Ter Leede 2 - 1 Ajax (A)
PT VV Berkum 2 - 4 Stedoco
FT Gemert 2 - 0 Be Quick 1887
FT Halsteren 1 - 1 Achilles 94
FT Hollandia 1 - 1 KVV Quick 20
FT Silvolde 1 - 2 GOES
Netherlands: Reserve League
Octobe 22
16:30 Jong Cambuur - Jong FC Emmen
16:30 Jong De Graafschap - Jong Achilles 29
16:30 Jong Den Haag - Jong NAC Breda
16:30 Jong Excelsior - Jong FC Eindhoven
16:30 Jong Feyenoord - Jong Waalwijk
16:30 Jong G.A. Eagles - Jong Zwolle
16:30 Jong Helmond - Jong Sittard
16:30 Jong Roda - Jong Willem (II)
27' Jong Nijmegen 0 - 0 Jong Heracles
FT Jong NAC Breda 1 - 5 Jong Sittard
FT Jong Feyenoord 1 - 0 Jong NAC Breda
FT Jong Excelsior 1 - 2 Jong Sittard
FT Jong Helmond 0 - 2 Jong Den Haag
FT Jong Achilles 29 0 - 5 Jong G.A. Eagles
FT Jong Dordrecht 2 - 2 Jong Feyenoord
FT Jong FC Eindhoven 0 - 4 Jong Roda
FT Jong Heerenveen 2 - 1 Jong Zwolle
FT Jong NAC Breda 3 - 0 Jong Excelsior
FT Jong Sittard 3 - 0 Jong Den Haag
FT Jong Waalwijk 3 - 0 Jong Helmond
Netherlands: Knvb Beker
September 27
FT Gemert 0 - 4 Feyenoord
FT Utrecht 2 - 0 Maastricht
FT Groningen 0 - 2 Twente
FT Alcides 0 - 6 AZ Alkmaar
FT Oostzaan 1 - 3 FC Emmen
FT HVV Te Werve 0 - 7 Ajax
FT Eemdijk 1 - 4 ASWH
FT Groene Ster 2 - 1 TEC
ET Katwijk 0 - 1 Heerenveen
FT RKAV Volendam 1 - 2 Vitesse
FT Staphorst 0 - 1 Zwolle
PT VV DOVO 2 - 3 Urk
FT Excelsior Maassluis 0 - 4 PSV
FT Rosmalen 0 - 6 Den Haag
ET Excelsior 2 - 3 Nijmegen
FT Kozakken Boys 3 - 1 ONS Sneek
FT Almere 1 - 0 Dordrecht
FT Den Bosch 1 - 2 Heracles
FT DVS '33 Ermelo 0 - 6 Roda
FT Helmond 0 - 5 Fortuna Sittard
Netherlands: Super Cup
August 04
PT PSV 0 - 1 Feyenoord
Netherlands: Eredivisie Women
Octobe 21
FT Ajax W 5 - 0 Excelsior/Barendrecht W
FT Den Haag W 4 - 1 VV Alkmaar W
FT PSV W 5 - 0 Achilles 29 W
FT Twente W 0 - 0 Heerenveen W
FT Achilles 29 W 1 - 9 Den Haag W
FT Excelsior/Barendrecht W 2 - 3 PEC Zwolle W
FT Heerenveen W 1 - 1 Ajax W
FT VV Alkmaar W 0 - 5 Twente W
FT Ajax W 2 - 0 VV Alkmaar W
FT Den Haag W 3 - 1 Twente W
FT PEC Zwolle W 0 - 3 Heerenveen W
FT PSV W 3 - 0 Excelsior/Barendrecht W
FT Excelsior/Barendrecht W 5 - 1 Achilles 29 W
FT Heerenveen W 0 - 5 PSV W
FT Twente W 2 - 2 Ajax W
FT VV Alkmaar W 0 - 0 PEC Zwolle W
FT Den Haag W 2 - 2 Ajax W
FT Achilles 29 W 2 - 6 Heerenveen W
FT PEC Zwolle W 4 - 2 Twente W
FT PSV W 5 - 0 VV Alkmaar W
Netherlands: Knvb Beker Women
June 02
FT Ajax W 3 - 1 PSV W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
May 27
FT Ajax W 2 - 2 PSV W
FT Heerenveen W 3 - 4 Twente W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
May 25
FT Achilles 29 W 1 - 2 VV Alkmaar W
FT Excelsior/Barendrecht W 1 - 2 Den Haag W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
May 21
FT PSV W 1 - 2 PEC Zwolle W
FT Twente W 1 - 2 Ajax W
FT Ajax W 3 - 0 Heerenveen W
FT PEC Zwolle W 3 - 5 Twente W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
May 18
FT Den Haag W 2 - 1 Achilles 29 W
FT VV Alkmaar W 5 - 2 Excelsior/Barendrecht W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
May 11
FT Heerenveen W 3 - 0 PEC Zwolle W
FT Twente W 5 - 2 PSV W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
May 11
FT Achilles 29 W 2 - 2 Excelsior/Barendrecht W
FT VV Alkmaar W 2 - 1 Den Haag W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
May 06
FT PEC Zwolle W 0 - 4 Ajax W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
May 05
FT Excelsior/Barendrecht W 2 - 2 VV Alkmaar W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
May 05
FT PSV W 2 - 4 Heerenveen W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
May 05
FT Achilles 29 W 1 - 4 Den Haag W
Netherlands: Knvb Beker Women
April 29
FT Heerenveen W 0 - 1 Ajax W
FT PSV W 3 - 1 CTO Eindhoven W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
April 24
FT PSV W 2 - 6 Ajax W
FT Twente W 2 - 1 Heerenveen W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
April 24
FT Den Haag W 3 - 1 Excelsior/Barendrecht W
FT VV Alkmaar W 4 - 2 Achilles 29 W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
April 20
FT Ajax W 3 - 2 Twente W
FT PEC Zwolle W 3 - 3 PSV W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
April 20
FT Den Haag W 4 - 0 VV Alkmaar W
FT Excelsior/Barendrecht W 0 - 2 Achilles 29 W
Netherlands: Knvb Beker Women
April 14
FT AZ Alkmaar 2 W 1 - 2 CTO Eindhoven W
FT Achilles 29 W 2 - 4 Heerenveen W
FT Den Haag W 0 - 2 Ajax W
FT PSV W 1 - 0 CTO Amsterdam W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
March 30
FT Heerenveen W 2 - 2 Ajax W
FT Twente W 1 - 3 PEC Zwolle W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
March 30
FT Achilles 29 W 2 - 1 Excelsior/Barendrecht W
FT VV Alkmaar W 3 - 3 Den Haag W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
March 27
FT Heerenveen W 1 - 4 PSV W
FT PEC Zwolle W 2 - 2 Heerenveen W
FT PSV W 2 - 4 Twente W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
March 23
FT Achilles 29 W 2 - 1 VV Alkmaar W
FT Excelsior/Barendrecht W 0 - 3 Den Haag W
Netherlands: Knvb Beker Women
March 20
FT Buitenveldert W 1 - 2 PSV W
Netherlands: Eredivisie Women - Championship Group
March 16
FT Ajax W 3 - 1 PEC Zwolle W
Netherlands: Eredivisie Women - Relegation Group
March 16
FT Den Haag W 2 - 2 Achilles 29 W
FT VV Alkmaar W 0 - 5 Excelsior/Barendrecht W
Netherlands: Knvb Beker Women
March 11
FT CTO Amsterdam W 2 - 1 PEC Zwolle W
FT Zand W 0 - 3 Achilles 29 W
FT DTS Ede W 0 - 7 Ajax W
PT CTO Eindhoven W 2 - 1 Twente W
FT Heerenveen W 2 - 0 VV Alkmaar W
FT AZ Alkmaar 2 W 2 - 0 Excelsior/Barendrecht W
FT Wartburgia W 2 - 4 Den Haag W
FT Buitenveldert W 1 - 0 SV Saestum W
FT Oranje Nassau W 1 - 2 AZ Alkmaar 2 W
FT Wartburgia W 3 - 3 Ter Leede W
PT SC Woezik W 2 - 3 Zand W
FT Fortuna W 0 - 11 DTS Ede W