Fyr Of Macedonia: First League
April 27
FT Rabotnicki 0 - 1 Shkupi
FT Bregalnica Stip 1 - 1 Pelister
FT Makedonija GP 1 - 3 Renova
FT Pobeda 1 - 0 Sileks
FT Skendija 3 - 1 Vardar
FT Pelister 1 - 0 Pobeda
FT Renova 4 - 0 Bregalnica Stip
FT Shkupi 0 - 2 Vardar
FT Sileks 1 - 1 Skendija
FT Rabotnicki 1 - 1 Makedonija GP
FT Makedonija GP 0 - 0 Shkupi
FT Pelister 0 - 1 Skendija
FT Rabotnicki 3 - 1 Bregalnica Stip
FT Renova 1 - 0 Pobeda
FT Sileks 0 - 1 Vardar
FT Bregalnica Stip 1 - 0 Makedonija GP
FT Pobeda 0 - 0 Rabotnicki
FT Skendija 1 - 1 Renova
FT Shkupi 3 - 1 Sileks
FT Vardar 3 - 1 Pelister
Fyr Of Macedonia: First League - Relegation
May 29
FT Pelister 1 - 0 Turnovo
FT Turnovo 1 - 2 Pelister
Fyr Of Macedonia: First League - Championship Group
May 19
FT Rabotnicki 0 - 1 Vardar
FT Shkupi 1 - 3 Skendija
FT Sileks 1 - 1 Bregalnica Stip
Fyr Of Macedonia: First League - Relegation Group
May 15
FT Carev Dvor 0 - 4 Renova
FT Turnovo 5 - 0 Metalurg Skopje
Fyr Of Macedonia: First League - Championship Group
May 08
FT Bregalnica Stip 0 - 0 Rabotnicki
FT Skendija 3 - 0 Sileks
FT Vardar 2 - 0 Shkupi
Fyr Of Macedonia: First League - Relegation Group
May 08
FT Metalurg Skopje 4 - 0 Carev Dvor
FT Renova 1 - 0 Turnovo
FT Carev Dvor 0 - 2 Turnovo
FT Metalurg Skopje 2 - 4 Renova
Fyr Of Macedonia: First League - Championship Group
April 30
FT Skendija 3 - 0 Bregalnica Stip
FT Shkupi 0 - 1 Rabotnicki
FT Sileks 1 - 2 Vardar
Fyr Of Macedonia: First League - Relegation Group
April 30
FT Metalurg Skopje 0 - 4 Turnovo
Fyr Of Macedonia: Division 1
April 29
14:00 Akademija Pandev - Teteks
14:00 Skopje - Turnovo
14:00 Vellazerimi - Tikves
FT Euromilk 3 - 3 Metalurg Skopje
FT Negotino 0 - 0 Vellazerimi
FT Teteks 0 - 0 Skopje
FT Tikves 1 - 3 Akademija Pandev
FT Turnovo 2 - 2 Novaci
FT Akademija Pandev 4 - 0 Negotino
FT Skopje 2 - 0 Tikves
FT Euromilk 0 - 2 Turnovo
FT Metalurg Skopje 0 - 0 Vellazerimi
FT Novaci 1 - 0 Teteks
FT Negotino 1 - 1 Skopje
FT Teteks 1 - 0 Euromilk
FT Tikves 2 - 1 Novaci
FT Turnovo 3 - 1 Metalurg Skopje
FT Vellazerimi 1 - 1 Akademija Pandev
FT Akademija Pandev 4 - 1 Metalurg Skopje
FT Euromilk 2 - 0 Tikves
Fyr Of Macedonia: Division 1 - Relegation
June 01
FT Vardari Forino 0 - 2 Negotino
FT Goblen 1 - 3 Akademija Pandev
FT Negotino 3 - 0 Vardari Forino
PT Novaci 2 - 1 Ljubanci
FT Akademija Pandev 2 - 1 Goblen
FT Ljubanci 3 - 1 Novaci
Fyr Of Macedonia: Macedonian Cup
April 19
FT Pelister 1 - 0 Bregalnica Stip
FT Skendija 0 - 1 Vardar
FT Bregalnica Stip 2 - 2 Pelister
FT Vardar 1 - 3 Skendija
FT Bregalnica Stip 3 - 0 Pobeda
FT Skendija 4 - 0 Shkupi
FT Sileks 1 - 2 Pelister
FT Vardar 4 - 1 Metalurg Skopje
FT Metalurg Skopje 1 - 4 Vardar
FT Pelister 1 - 0 Sileks
FT Pobeda 2 - 2 Bregalnica Stip
FT Shkupi 0 - 0 Skendija
FT Renova 3 - 1 Pelister
FT Skendija 0 - 0 Rabotnicki
FT Vardar 2 - 0 Vellazerimi
FT Pobeda 5 - 0 Novaci
FT Shkupi 3 - 1 Akademija Pandev
FT Teteks 1 - 2 Bregalnica Stip
FT Turnovo 3 - 3 Sileks
WO' Carev Dvor - Metalurg Skopje