Norway: Eliteserien
Octobe 21
FT Stabaek 1 - 2 Brann
FT Haugesund 2 - 0 Odd
FT Lillestrom 0 - 0 Rosenborg
FT Ranheim 0 - 0 Bodo Glimt
FT Tromso 1 - 2 Start
FT Valerenga 0 - 2 Kristiansund
FT Sandefjord 2 - 1 Stromsgodset
FT Molde 2 - 2 Sarpsborg
FT Brann 1 - 1 Lillestrom
FT Bodo Glimt 0 - 1 Molde
FT Kristiansund 5 - 1 Tromso
FT Odd 2 - 0 Ranheim
FT Rosenborg 1 - 1 Sandefjord
FT Start 1 - 0 Sarpsborg
FT Stromsgodset 0 - 1 Haugesund
FT Stabaek 1 - 1 Valerenga
FT Tromso 2 - 1 Brann
FT Molde 1 - 0 Rosenborg
FT Haugesund 1 - 0 Bodo Glimt
FT Valerenga 3 - 2 Start
Norway: Eliteserien - Relegation
December 02
PT Ranheim 2 - 0 Sogndal
FT Sogndal 1 - 0 Ranheim
Norway: Obos-Ligaen
Octobe 21
FT Levanger 0 - 1 Floro
FT Mjondalen 1 - 1 Jerv
FT Notodden 1 - 1 Strommen
FT Sandnes 1 - 1 Nest Sotra
FT Asane 1 - 2 Sogndal
FT Ullensaker Kisa 1 - 1 Kongsvinger
FT Tromsdalen 0 - 2 Hamarkameratene
FT Kongsvinger 7 - 2 Asane
FT Sandnes 1 - 0 Sogndal
FT Ullensaker Kisa 2 - 2 Mjondalen
FT Viking 2 - 4 Tromsdalen
FT Jerv 0 - 0 Levanger
FT Hamarkameratene 1 - 3 Aalesund
FT Nest Sotra 1 - 0 Notodden
FT Strommen 2 - 0 Floro
FT Mjondalen 2 - 0 Kongsvinger
FT Aalesund 1 - 1 Jerv
FT Levanger 1 - 4 Strommen
FT Notodden 0 - 1 Hamarkameratene
FT Sogndal 1 - 0 Nest Sotra
Norway: Obos-Ligaen - Play Offs
November 19
FT Mjondalen 1 - 2 Ranheim
Norway: Obos-Ligaen - Relegation
November 18
FT Notodden 5 - 3 Fredrikstad
FT Fredrikstad 0 - 0 Notodden
Norway: Obos-Ligaen - Play Offs
November 12
FT Ranheim 1 - 0 Sandnes
FT Mjondalen 3 - 1 Ullensaker Kisa
Norway: Obos-Ligaen - Relegation
November 04
PT Notodden 3 - 1 Raufoss
FT Raufoss 2 - 1 Notodden
Norway: Division 2 - Group 1
Octobe 20
FT Alta 3 - 0 Moss
FT Asker 4 - 2 Baerum Sportsklubb
FT Elverum 3 - 2 Odds 2
FT Grorud 0 - 0 Fredrikstad
FT Nybergsund 1 - 2 Honefoss
FT Raufoss 3 - 2 Fram
FT Stabaek ((II)) 1 - 4 Mjolner
FT Fredrikstad 5 - 0 Stabaek ((II))
FT Honefoss 3 - 2 Elverum
FT Mjolner 2 - 2 Nybergsund
FT Asker 0 - 1 Alta
FT Moss 1 - 1 Grorud
FT Odds 2 2 - 3 Raufoss
FT Fram 2 - 0 Baerum Sportsklubb
FT Fram 1 - 0 Odds 2
FT Elverum 1 - 3 Mjolner
FT Raufoss 6 - 1 Honefoss
FT Stabaek ((II)) 3 - 3 Moss
FT Baerum Sportsklubb 3 - 0 Alta
FT Nybergsund 0 - 2 Fredrikstad
Norway: Division 2 - Group 2
Octobe 20
FT Skeid 2 - 0 Bryne
FT Arendal 3 - 4 Flekkeroy
FT Brattvag 1 - 4 Nardo
FT Egersunds 1 - 1 Vard Haugesund
FT Hodd 2 - 1 Kjelsas
FT Valerenga ((II)) 1 - 3 KFUM Oslo
FT Vidar 4 - 2 Stjordals Blink
FT Vard Haugesund 3 - 3 Valerenga ((II))
FT Kjelsas 0 - 1 Brattvag
FT Nardo 0 - 3 Vidar
FT Stjordals Blink 1 - 3 Egersunds
FT Flekkeroy 1 - 1 Hodd
FT KFUM Oslo 1 - 1 Bryne
FT Skeid 1 - 0 Arendal
FT Bryne 3 - 0 Arendal
FT Hodd 2 - 1 Skeid
FT Valerenga ((II)) 2 - 3 Stjordals Blink
FT Egersunds 2 - 2 Nardo
FT KFUM Oslo 1 - 0 Vard Haugesund
FT Vidar 1 - 0 Kjelsas
Norway: Division 3 - Group 1
Octobe 20
FT Drobak-Frogn 2 - 3 Rilindja
FT KFUM-Kameratene Oslo 2 1 - 1 Lokomotiv Oslo
FT Kristiansund 2 0 - 2 Ready
FT Oppsal 3 - 0 Follo
FT Spjelkavik 3 - 1 Molde ((II))
FT Traeff 3 - 0 Hodd 2
FT Ullern 1 - 3 Herd
FT Hodd 2 1 - 1 Spjelkavik
FT Ullern 6 - 0 KFUM-Kameratene Oslo 2
FT Rilindja 1 - 2 Oppsal
FT Molde ((II)) 3 - 2 Herd
FT Follo 3 - 3 Kristiansund 2
FT Lokomotiv Oslo 2 - 1 Drobak-Frogn
FT Ready 1 - 3 Traeff
FT Spjelkavik 7 - 2 Rilindja
FT Herd 2 - 0 Ullern
FT Molde ((II)) 1 - 0 Hodd 2
FT Herd 3 - 1 KFUM-Kameratene Oslo 2
FT Spjelkavik 1 - 2 Ready
FT Kristiansund 2 6 - 1 Rilindja
Norway: Division 3 - Group 2
Octobe 20
FT Eidsvold 4 - 1 Lorenskog
FT Kvik Halden 7 - 0 Ostsiden
FT Krakeroy 2 - 1 Skjetten
FT Selbak 2 - 2 Lillestrom 2
FT Skedsmo 6 - 1 Bjornevatn
FT Stromsgodset ((II)) 6 - 1 Vestfossen
FT Valdres 1 - 3 Gjellerasen
FT Lillestrom 2 0 - 4 Eidsvold
FT Gjellerasen 0 - 2 Kvik Halden
FT Lorenskog 4 - 2 Bjornevatn
FT Ostsiden 4 - 3 Stromsgodset ((II))
FT Skedsmo 0 - 2 Valdres
FT Skjetten 3 - 0 Selbak
FT Vestfossen 2 - 1 Krakeroy
FT Lorenskog 3 - 1 Lillestrom 2
FT Stromsgodset ((II)) 3 - 0 Gjellerasen
FT Eidsvold 2 - 1 Skjetten
FT Krakeroy 5 - 1 Ostsiden
FT Selbak 0 - 5 Vestfossen
FT Kvik Halden 3 - 0 Skedsmo
Norway: Division 3 - Group 3
Octobe 20
FT Assiden 2 - 8 Pors Grenland
FT Halsen 1 - 3 Orn Horten
FT Madla IL 3 - 1 Sandefjord 2
FT Sola 3 - 0 Uradd
FT Staal Jorpeland 1 - 4 Donn
FT Start 2 2 - 2 Tonsberg
FT Vindbjart 7 - 1 Egersunds 2
FT Sandefjord 2 2 - 2 Halsen
FT Uradd 6 - 0 Egersunds 2
FT Vindbjart 1 - 2 Assiden
FT Donn 4 - 1 Madla IL
FT Pors Grenland 0 - 4 Start 2
FT Orn Horten 3 - 3 Sola
FT Tonsberg 2 - 3 Staal Jorpeland
FT Sola 5 - 0 Sandefjord 2
FT Start 2 4 - 2 Vindbjart
FT Halsen 0 - 2 Donn
FT Uradd 1 - 2 Orn Horten
FT Egersunds 2 2 - 2 Assiden
FT Staal Jorpeland 2 - 2 Pors Grenland
Norway: Division 3 - Group 4
Octobe 20
FT Forde 4 - 4 Brann 2
FT Fyllingsdalen 3 - 1 Brodd
FT Oystese 2 - 6 Sotra
FT Sogndal 2 1 - 0 Tertnes
FT Stord 0 - 2 Lysekloster
FT Varegg 5 - 2 Vardeneset
FT Viking ((II)) 1 - 2 Fana
FT Fana 3 - 0 Varegg
FT Lysekloster 1 - 3 Fyllingsdalen
FT Sotra 4 - 3 Tertnes
FT Brann 2 2 - 2 Stord
FT Brodd 5 - 0 Oystese
FT Sogndal 2 1 - 3 Viking ((II))
FT Vardeneset 2 - 1 Forde
FT Fyllingsdalen 2 - 4 Brann 2
FT Varegg 0 - 5 Sogndal 2
FT Forde 0 - 1 Fana
FT Oystese 1 - 1 Lysekloster
FT Sotra 1 - 2 Brodd
FT Tertnes 1 - 0 Viking ((II))
Norway: Division 3 - Group 5
Octobe 20
FT Brumunddal 4 - 0 Ottestad
FT Byasen 2 - 2 Rosenborg ((II))
11:00 Levanger 2 - Melhus
FT Loten 0 - 0 Gjovik-Lyn
FT Steinkjer 5 - 1 Kolstad
FT Tynset 1 - 2 Orkla
FT Verdal 1 - 1 Tillerbyen
FT Rosenborg ((II)) 5 - 1 Levanger 2
FT Brumunddal 0 - 0 Loten
FT Gjovik-Lyn 1 - 4 Byasen
FT Kolstad 1 - 1 Verdal
FT Melhus 3 - 1 Steinkjer
FT Tillerbyen 3 - 0 Tynset
FT Orkla 4 - 0 Ottestad
FT Steinkjer 1 - 3 Rosenborg ((II))
FT Orkla 2 - 0 Tillerbyen
FT Verdal 1 - 0 Melhus
FT Byasen 3 - 0 Brumunddal
FT Ottestad 2 - 3 Loten
FT Tynset 4 - 1 Kolstad
Norway: Division 3 - Group 6
Octobe 20
FT Floya 3 - 3 Junkeren
FT Frigg 6 - 1 Finnsnes
FT Harstad 3 - 1 Sortland
FT Melbo 2 - 1 Grei
FT Skarp 3 - 3 Korsvoll
FT Skjervoy 3 - 2 Lyn
FT Stalkam 1 - 2 Senja
FT Junkeren 6 - 0 Melbo
FT Grei 2 - 2 Harstad
FT Floya 7 - 1 Stalkam
FT Lyn 7 - 1 Skarp
FT Korsvoll 0 - 3 Frigg
FT Finnsnes 0 - 2 Senja
FT Sortland 1 - 7 Skjervoy
FT Senja 3 - 1 Korsvoll
FT Skjervoy 0 - 1 Grei
FT Frigg 3 - 0 Lyn
FT Melbo 2 - 1 Floya
FT Harstad 3 - 1 Junkeren
FT Skarp 3 - 1 Sortland
Norway: Nm Cup
September 27
FT Haugesund 0 - 1 Stromsgodset
FT Lillestrom 2 - 0 Bryne
FT Rosenborg 2 - 0 Valerenga
FT Start 2 - 1 Bodo Glimt
FT Stromsgodset 2 - 0 Ranheim
PT Tromso 3 - 4 Valerenga
PT Bodo Glimt 3 - 2 Hodd
PT Mjondalen 2 - 3 Haugesund
PT Start 2 - 1 Hamarkameratene
PT Ullensaker Kisa 0 - 1 Bryne
FT Lillestrom 4 - 1 Brann
PT Rosenborg 3 - 2 Odd
FT Hamarkameratene 1 - 0 Sarpsborg
FT Hodd 2 - 0 Kristiansund
FT Skeid 1 - 2 Valerenga
FT Bryne 1 - 0 Sandnes
FT Brattvag 0 - 1 Rosenborg
FT Levanger 2 - 4 Ranheim
FT Mjolner 1 - 2 Bodo Glimt
FT Nest Sotra 1 - 2 Haugesund
Norway: Super Cup
April 26
FT Lillestrom 0 - 1 Rosenborg
Norway: Junior U19
Octobe 21
FT Floro (U19) 1 - 1 Stromsgodset (U19)
FT Ull/Kisa (U19) 5 - 2 Start (U19)
FT Viking (U19) 6 - 0 Sandefjord (U19)
FT Kristiansund (U19) 1 - 6 Viking (U19)
FT Mjondalen (U19) 4 - 4 Bodo/Glimt (U19)
FT Asane (U19) 4 - 6 Tromso (U19)
FT Bodo/Glimt (U19) 3 - 1 Ull/Kisa (U19)
FT Tromso (U19) 5 - 0 Start (U19)
FT Stromsgodset (U19) 5 - 2 Asane (U19)
FT Mjondalen (U19) 4 - 0 Ull/Kisa (U19)
FT Sandefjord (U19) 2 - 1 Floro (U19)
FT Start (U19) 1 - 2 Kristiansund (U19)
FT Floro (U19) 3 - 0 Kristiansund (U19)
FT Start (U19) 2 - 3 Mjondalen (U19)
FT Tromso (U19) 3 - 1 Stromsgodset (U19)
FT Viking (U19) 4 - 1 Bodo/Glimt (U19)
FT Ull/Kisa (U19) 1 - 3 Stromsgodset (U19)
FT Asane (U19) 2 - 4 Sandefjord (U19)
FT Asane (U19) 2 - 4 Bodo/Glimt (U19)
FT Sandefjord (U19) 4 - 3 Tromso (U19)
Norway: Junior Elite Tournament - Play Offs
December 03
PT Midtjylland (U19) 1 - 2 Esbjerg (U19)
PT Brommapojkarna (U19) 2 - 3 Elfsborg (U19)
FT Goteborg (U19) 2 - 5 Stabaek (U19)
PT Viking (U19) 1 - 0 FC Copenhagen (U19)
Norway: Junior Elite Tournament
December 01
FT Viking (U19) 0 - 2 Midtjylland (U19)
FT FC Copenhagen (U19) 0 - 3 Esbjerg (U19)
FT Brommapojkarna (U19) 2 - 1 Goteborg (U19)
FT Elfsborg (U19) 3 - 4 Stabaek (U19)
FT Midtjylland (U19) 3 - 3 Goteborg (U19)
FT Elfsborg (U19) 2 - 1 FC Copenhagen (U19)
FT Stabaek (U19) 0 - 2 Esbjerg (U19)
FT Viking (U19) 1 - 3 Brommapojkarna (U19)
FT Midtjylland (U19) 4 - 1 Brommapojkarna (U19)
FT Stabaek (U19) 1 - 2 FC Copenhagen (U19)
FT Goteborg (U19) 2 - 2 Viking (U19)
FT Elfsborg (U19) 1 - 3 Esbjerg (U19)
Norway: Toppserien Women
Octobe 21
FT Kolbotn W 3 - 2 Grand Bodo W
FT LSK Kvinner W 2 - 3 Klepp W
FT Arna-Bjornar W 2 - 0 Roa W
FT Avaldsnes W 0 - 0 Sandviken W
FT Lyn W 2 - 3 Stabaek W
FT Trondheims-Orn W 1 - 3 Valerenga W
FT Valerenga W 2 - 1 Avaldsnes W
FT Klepp W 1 - 0 Trondheims-Orn W
FT Grand Bodo W 1 - 3 Roa W
FT Lyn W 0 - 1 Kolbotn W
FT Sandviken W 1 - 1 Arna-Bjornar W
FT Stabaek W 0 - 2 LSK Kvinner W
FT LSK Kvinner W 2 - 1 Lyn W
FT Trondheims-Orn W 2 - 4 Sandviken W
FT Grand Bodo W 3 - 5 Klepp W
FT Avaldsnes W 0 - 0 Kolbotn W
FT Arna-Bjornar W 6 - 2 Stabaek W
FT Roa W 2 - 1 Valerenga W
FT Valerenga W 1 - 1 Klepp W
FT Sandviken W 4 - 1 Grand Bodo W
Norway: Toppserien Women - Relegation
November 19
FT Grand Bodo W 3 - 0 Uraedd W
FT Uraedd W 0 - 4 Grand Bodo W
Norway: Norway Cup Women
Octobe 14
PT Klepp W 1 - 2 Sandviken W
PT Roa W 3 - 4 LSK Kvinner W
FT LSK Kvinner W 4 - 1 Valerenga W
PT Roa W 2 - 1 Arna-Bjornar W
FT Trondheims-Orn W 1 - 2 Sandviken W
FT Kolbotn W 1 - 3 Klepp W
FT Innstrandens W 1 - 7 LSK Kvinner W
FT Grand Bodo W 1 - 2 Trondheims-Orn W
ET Arna-Bjornar W 3 - 2 Avaldsnes W
ET Lyn W 2 - 5 Valerenga W
FT Roa W 11 - 0 Byasen W
FT Floya W 1 - 5 Kolbotn W
FT Stabaek W 0 - 1 Sandviken W
FT Klepp W 2 - 0 Ovrevoll Hosle W
FT LSK Kvinner W 9 - 0 Fart W
FT Trondheims-Orn W 7 - 0 Kil/Hemne W
FT Valerenga W 8 - 1 Snogg W
FT Hallingdal W 0 - 8 Stabaek W
PT Bossekop W 1 - 2 Floya W
FT Molde W 1 - 3 Lyn W