Poland: Ekstraklasa - Championship Group
April 29
18:30 Lechia - Termalica B-B.
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
April 29
16:00 Slask - Leczna
13:30 Wisla Plock - Ruch
Poland: Ekstraklasa - Championship Group
April 28
FT Lech Poznan 3 - 2 Korona
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
April 28
FT Arka 1 - 1 Piast
Poland: Ekstraklasa
April 22
FT Arka 1 - 1 Wisla Plock
FT Cracovia 1 - 2 Legia Warszawa
FT Korona 0 - 1 Termalica B-B.
FT Lech Poznan 3 - 0 Ruch
FT Leczna 3 - 1 Wisla Krakow
FT Piast 0 - 1 Jagiellonia
FT Pogon Szczecin 3 - 1 Lechia
FT Zaglebie 1 - 1 Slask
FT Lechia 2 - 1 Arka
FT Wisla Krakow 1 - 0 Zaglebie
FT Legia Warszawa 0 - 0 Korona
FT Termalica B-B. 1 - 0 Piast
FT Wisla Plock 0 - 3 Lech Poznan
FT Jagiellonia 0 - 0 Cracovia
FT Ruch 1 - 2 Pogon Szczecin
FT Slask 2 - 2 Leczna
FT Korona 1 - 0 Ruch
FT Lech Poznan 1 - 2 Legia Warszawa
FT Piast 1 - 1 Lechia
FT Termalica B-B. 2 - 3 Wisla Krakow
Poland: Ekstraklasa - Championship Group
May 15
FT Cracovia 2 - 0 Lechia
FT Lech Poznan 3 - 0 Ruch
FT Legia Warszawa 3 - 0 Pogon Szczecin
FT Piast 0 - 1 Zaglebie
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
May 14
FT Korona 1 - 3 Jagiellonia
FT Podbeskidzie 3 - 4 Wisla Krakow
FT Slask 3 - 2 Leczna
FT Termalica B-B. 1 - 1 Gornik Zabrze
Poland: Ekstraklasa - Championship Group
May 11
FT Lechia 2 - 0 Legia Warszawa
FT Pogon Szczecin 3 - 2 Cracovia
FT Ruch 0 - 3 Piast
FT Zaglebie 3 - 0 Lech Poznan
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
May 10
FT Gornik Zabrze 0 - 0 Korona
FT Jagiellonia 0 - 1 Termalica B-B.
FT Leczna 5 - 1 Podbeskidzie
FT Wisla Krakow 1 - 1 Slask
Poland: Ekstraklasa - Championship Group
May 08
FT Legia Warszawa 4 - 0 Piast
FT Cracovia 2 - 0 Lech Poznan
FT Pogon Szczecin 1 - 3 Zaglebie
FT Lechia 2 - 1 Ruch
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
May 07
FT Leczna 0 - 0 Gornik Zabrze
FT Slask 2 - 1 Termalica B-B.
FT Wisla Krakow 1 - 0 Jagiellonia
FT Podbeskidzie 1 - 1 Korona
Poland: Ekstraklasa - Championship Group
May 01
FT Piast 2 - 1 Pogon Szczecin
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
May 01
FT Jagiellonia 3 - 2 Podbeskidzie
FT Korona 3 - 2 Wisla Krakow
FT Termalica B-B. 0 - 2 Leczna
Poland: Ekstraklasa - Championship Group
April 29
FT Ruch 0 - 1 Cracovia
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
April 29
FT Gornik Zabrze 2 - 1 Slask
Poland: Division 1
April 29
17:00 Suwalki - Kluczbork
16:30 Olsztyn - Pogon Siedlce
16:00 Chojniczanka - Sandecja
16:00 Drutex-Bytovia - Olimpia Grudziadz
16:00 Zaglebie Sosnowiec - Wisla Pulawy
15:00 Katowice - Tychy
FT Podbeskidzie 2 - 1 Legnica
FT Chrobry Glogow 2 - 0 Gornik Zabrze
FT Pruszkow 1 - 0 Stal Mielec
FT Wisla Pulawy 0 - 1 Podbeskidzie
FT Kluczbork 2 - 2 Drutex-Bytovia
FT Olimpia Grudziadz 3 - 1 Zaglebie Sosnowiec
FT Tychy 2 - 2 Olsztyn
FT Stal Mielec 3 - 3 Katowice
FT Pogon Siedlce 1 - 2 Chojniczanka
FT Sandecja 1 - 0 Chrobry Glogow
FT Gornik Zabrze 0 - 0 Suwalki
FT Legnica 2 - 0 Pruszkow
FT Sandecja 1 - 0 Stal Mielec
FT Olimpia Grudziadz 2 - 0 Kluczbork
Poland: Division 1 - Relegation
June 19
SP' Wisla Pulawy - Kluczbork
SP' Kluczbork - Wisla Pulawy
Poland: Division 2
April 29
15:00 Elblag - Siarka Tarnobrzeg
15:00 GKS Belchatow - Legionowo
15:00 Kotwica Kolobrzeg - Zambrow
15:00 S. Wola - Gryf Wejherowo
14:30 Odra Opole - Puszcza
14:00 Warta - ROW Rybnik
12:00 Rakow - Blekitni Stargard
FT Polonia Bytom 1 - 1 Rozwoj Katowice
FT Polonia Warszawa 4 - 1 Radomiak Radom
FT Legionowo 1 - 2 Warta
FT Rozwoj Katowice 1 - 1 Rakow
FT Zambrow 6 - 2 S. Wola
FT Siarka Tarnobrzeg 1 - 0 Polonia Warszawa
FT Blekitni Stargard 2 - 0 Kotwica Kolobrzeg
FT Gryf Wejherowo 4 - 1 GKS Belchatow
FT Puszcza 1 - 0 Polonia Bytom
FT ROW Rybnik 1 - 1 Elblag
FT Radomiak Radom 1 - 2 Odra Opole
FT Polonia Bytom 0 - 3 Radomiak Radom
FT S. Wola 0 - 0 GKS Belchatow
Poland: Iii Liga - Group I
April 29
15:00 Elk - Pelikan
15:00 Huragan Moraq - Nowe Miasto Lubawskie
15:00 LKS Lomza - Concordia Elblag
13:00 Ursus Warszawa - Widzew Lodz
10:00 Legia (II) - Tomaszow Mazowiecki
09:00 Huragan Wolomin - Motor Lubawa
FT Concordia Elblag 1 - 2 Legia (II)
FT Pelikan 1 - 1 Tomaszow Mazowiecki
FT Nowe Miasto Lubawskie 0 - 2 LKS Lodz
FT Widzew Lodz 2 - 1 LKS Lomza
FT Ostroda 3 - 0 Jagiellonia (II)
FT Swit 3 - 1 Huragan Wolomin
FT Elk 3 - 1 Huragan Moraq
FT Sokol Aleksandrow Lodz 1 - 0 Mazowiecki
FT Motor Lubawa 0 - 1 Ursus Warszawa
FT LKS Lodz 1 - 2 Elk
FT Widzew Lodz 3 - 0 Legia (II)
FT Ursus Warszawa 0 - 1 Swit
FT LKS Lomza 2 - 0 Motor Lubawa
FT Tomaszow Mazowiecki 1 - 3 Concordia Elblag
Poland: Iii Liga - Group Ii
April 29
15:00 B. Gdynia - Chemik Bydgoszcz
15:00 Jarocin - Wda Swiecie
15:00 Vineta W. - Lesnik Rossa Manowo
14:00 Sroda - Gornik Konin
13:00 Chwaszczyno - Przodkowo
13:00 Elana Torun - Pogon Lebork
10:00 Gwardia Koszalin - Swit Skolwin
10:00 Lech Poznan 2 - KKS Kalisz
09:00 Pogon Szczecin (II) - Kleczew
FT Pogon Lebork 1 - 3 B. Gdynia
FT Lesnik Rossa Manowo 0 - 1 Sroda
FT KKS Kalisz 0 - 4 Pogon Szczecin (II)
FT Gwardia Koszalin 1 - 2 Jarocin
FT Kleczew 2 - 0 Vineta W.
FT Wda Swiecie 6 - 2 Chwaszczyno
FT Przodkowo 1 - 1 Lech Poznan 2
FT Swit Skolwin 1 - 1 Chemik Bydgoszcz
FT Gornik Konin 3 - 2 Elana Torun
FT Chwaszczyno 0 - 0 Gwardia Koszalin
FT B. Gdynia 2 - 2 Gornik Konin
Poland: Iii Liga - Group Iii
April 29
15:00 Brzeg - Walbrzych
15:00 GKS Jastrzebie - Ruch Zdzieszowice
15:00 Pniowek - Skra
14:00 KS Polkowice - Piast Zmigrod
14:00 Sleza Wroclaw - Falubaz Zielon.
11:00 Bielsko-Biala - Gornik Z. 2
09:00 Legnica 2 - Slask Wroclaw 2
FT Falubaz Zielon. 0 - 0 Brzeg
FT Slask Wroclaw 2 0 - 2 GKS Jastrzebie
FT Ol. Kowary 0 - 4 Unia Turza Slaska
FT Ruch Zdzieszowice 1 - 3 Sleza Wroclaw
FT Skra 1 - 0 BKS Bielsko
FT Piast Zmigrod 0 - 2 Legnica 2
FT Walbrzych 0 - 2 Gornik Z. 2
FT Lechia Dzierzoniow 0 - 3 KS Polkowice
FT Bielsko-Biala 1 - 2 Pniowek
FT Ol. Kowary 1 - 2 Legnica 2
FT Skra 1 - 1 Bielsko-Biala
FT Sleza Wroclaw 1 - 0 Slask Wroclaw 2
FT Brzeg 0 - 0 Ruch Zdzieszowice
Poland: Iii Liga - Group Iii - Placement Play Offs
June 08
FT Walbrzych 2 - 1 KS Polkowice
Poland: Iii Liga - Group Iv
April 29
15:00 Jaroslaw - MKS Wierna Malogoszcz
15:00 Resovia Rzeszow - Ostrowiec
14:00 Sola Oswiecim - Avia Swidnik
13:00 Garbarnia - Biala Podlaska
11:00 Spartakus Daleszyce - S. Rzeszow
FT Lublin 5 - 1 MKS Trzebinia Siersza
FT MKS Trzebinia Siersza 2 - 1 Cos. Nowotaniec
FT NKP Podhale Nowy Targ 0 - 1 Sola Oswiecim
FT S. Rzeszow 0 - 2 Lublin
FT Avia Swidnik 1 - 1 Resovia Rzeszow
FT Karpaty Krosno 3 - 1 Unia Tarnow
FT Ostrowiec 2 - 1 Orleta Radzyn Podlaski
FT Biala Podlaska 1 - 4 Spartakus Daleszyce
FT Sola Oswiecim 1 - 0 MKS Trzebinia Siersza
FT Unia Tarnow 1 - 1 Ostrowiec
FT Lublin 3 - 1 Biala Podlaska
FT S. Rzeszow 3 - 0 Cos. Nowotaniec
FT Orleta Radzyn Podlaski 4 - 2 Avia Swidnik
FT Spartakus Daleszyce 1 - 0 MKS Wierna Malogoszcz
FT Resovia Rzeszow 1 - 3 NKP Podhale Nowy Targ
Poland: Iii Liga - Group V
June 04
FT Elblag 6 - 0 Elk
FT Granica Ketrzyn 2 - 0 Grajewo
FT Huragan Moraq 4 - 0 Concordia Elblag
FT Nowe Miasto Lubawskie 2 - 0 MKS Korsze
AW' Szczuczyn 3 - 0 Dzialdowo
FT Wikielec 0 - 3 Jagiellonia (II)
AW' Biala Piska 3 - 0 Olsztynek
FT Rominta Goldap 1 - 3 LKS Lomza
FT Wasilkow 0 - 4 Ostroda
FT Rominta Goldap 0 - 2 Szczuczyn
FT LKS Lomza 1 - 1 Biala Piska
FT Jagiellonia (II) 6 - 1 Granica Ketrzyn
FT Ostroda 2 - 1 Rominta Goldap
FT Dzialdowo 1 - 3 Huragan Moraq
FT Elk 3 - 0 Szczuczyn
FT Grajewo 3 - 2 Nowe Miasto Lubawskie
AW' Olsztynek 0 - 3 Elblag
FT Concordia Elblag 0 - 1 Wikielec
FT MKS Korsze 0 - 4 Wasilkow
FT Szczuczyn 3 - 0 Granica Ketrzyn
Poland: Iii Liga - Group Vi
June 04
FT Blekitni Raciaz 4 - 1 Pilica Bialobrzegi
FT Bron Radom 0 - 1 Sokol Aleksandrow Lodz
FT Energia Kozienice 1 - 2 LKS Lodz
FT Ner Poddebice 3 - 1 GKS Pogon
FT Polonia Warszawa 1 - 3 Legia (II)
FT Swit 5 - 0 Otwock
FT Tomaszow Mazowiecki 5 - 0 Oskar Przysucha
FT Ursus Warszawa 2 - 0 Pelikan
FT Warta Dzialoszyn 3 - 1 Warta Sieradz
FT Warta Sieradz 3 - 2 Bron Radom
FT GKS Pogon 1 - 2 Polonia Warszawa
FT Legia (II) 1 - 4 Ursus Warszawa
FT Oskar Przysucha 0 - 5 Blekitni Raciaz
FT Otwock 0 - 0 Ner Poddebice
FT Pelikan 2 - 0 Warta Dzialoszyn
FT Pilica Bialobrzegi 1 - 1 Energia Kozienice
FT Sokol Aleksandrow Lodz 0 - 0 Tomaszow Mazowiecki
FT LKS Lodz 1 - 3 Swit
FT Bron Radom 4 - 4 Tomaszow Mazowiecki
FT Energia Kozienice 2 - 1 Oskar Przysucha
Poland: Iii Liga - Group Vii
June 04
FT Andrychow 0 - 5 Hutnik Nowa Huta
FT Bodzentyn 2 - 0 Ostrowiec
FT Cracovia 2 3 - 4 Sandomierz
FT Garbarnia 2 - 3 Wisla (II)
FT NKP Podhale Nowy Targ 2 - 1 Unia Tarnow
FT Poprad Machnik Muszyna 0 - 2 Korona Kielce 2
FT Sola Oswiecim 4 - 0 Wolania Wola
FT Sparta Kazimierza Wielka 2 - 3 Czarni Polaniec
SP' Spartakus Daleszyce - Poroniec Poronin
FT Sandomierz 6 - 1 Sparta Kazimierza Wielka
FT Wolania Wola 3 - 2 Bodzentyn
FT Hutnik Nowa Huta 0 - 1 Sola Oswiecim
FT Czarni Polaniec 1 - 2 Garbarnia
FT Ostrowiec 4 - 1 Spartakus Daleszyce
SP' Poroniec Poronin - Cracovia 2
FT Korona Kielce 2 7 - 2 NKP Podhale Nowy Targ
FT Wisla (II) 1 - 0 Poprad Machnik Muszyna
FT Unia Tarnow 2 - 0 Andrychow
FT NKP Podhale Nowy Targ 3 - 1 Wisla (II)
FT Spartakus Daleszyce 0 - 1 Wolania Wola
Poland: Iii Liga - Group Viii
June 04
FT Chelmianka Chelm 4 - 1 Wolka Pelkinska
FT Jaroslaw 2 - 2 Avia Swidnik
FT Karpaty Krosno 2 - 0 Lewart Lubartow
FT Sokol Sieniawa 0 - 0 Piast Tuczempy
FT S. Rzeszow 4 - 1 Orzel Przeworsk
FT Tomasovia T. L. 3 - 1 Polonia Przemysl
FT Hetman Zamosc 0 - 1 Lublinianka
FT Izolator Boguchwala 1 - 1 Orleta Radzyn Podlaski
FT Lublin 0 - 2 Resovia Rzeszow
FT Lublinianka 2 - 1 Sokol Sieniawa
FT Orleta Radzyn Podlaski 3 - 1 Tomasovia T. L.
FT Orzel Przeworsk 0 - 4 Jaroslaw
FT Piast Tuczempy 1 - 0 S. Rzeszow
FT Polonia Przemysl 1 - 0 Karpaty Krosno
FT Resovia Rzeszow 0 - 0 Chelmianka Chelm
FT Wolka Pelkinska 0 - 2 Hetman Zamosc
FT Lewart Lubartow 0 - 5 Lublin
FT Avia Swidnik 2 - 0 Izolator Boguchwala
FT Lublin 2 - 0 Polonia Przemysl
FT Chelmianka Chelm 3 - 0 Hetman Zamosc
Poland: Iii Liga - Play Offs
June 15
FT Polonia Warszawa 1 - 0 Walbrzych
FT Elblag 2 - 1 Lublin
FT Warta 1 - 0 Garbarnia
FT Odra Opole 1 - 1 Vineta W.
FT Walbrzych 1 - 1 Polonia Warszawa
FT Garbarnia 3 - 2 Warta
FT Lublin 0 - 1 Elblag
FT Vineta W. 0 - 2 Odra Opole
Poland: Polish Cup
April 05
FT Pogon Szczecin 0 - 1 Lech Poznan
FT Arka 2 - 4 Suwalki
FT Lech Poznan 3 - 0 Pogon Szczecin
FT Suwalki 0 - 3 Arka
FT Wisla Krakow 2 - 4 Lech Poznan
FT Suwalki 1 - 1 GKS Jastrzebie
FT Arka 1 - 0 Drutex-Bytovia
FT Pogon Szczecin 2 - 0 Puszcza
FT Puszcza 1 - 2 Pogon Szczecin
FT Lech Poznan 1 - 1 Wisla Krakow
FT Drutex-Bytovia 2 - 1 Arka
FT GKS Jastrzebie 1 - 2 Suwalki
FT Pogon Szczecin 4 - 1 Jagiellonia
FT Chojniczanka 1 - 2 Wisla Krakow
FT Drutex-Bytovia 3 - 0 Slask
FT Ostrowiec 1 - 2 Arka
FT Ruch 0 - 3 Lech Poznan
PT Puszcza 2 - 1 Lechia
FT Gornik Zabrze 0 - 2 Suwalki
PT GKS Jastrzebie 2 - 1 Leczna
Poland: Super Cup
July 07
FT Legia Warszawa 1 - 4 Lech Poznan