Russia: Premier League
April 29
16:00 Terek Grozny - Ural
13:30 Lokomotiv Moscow - Rubin Kazan
FT FK Anzi Makhackala 3 - 3 Tomsk
FT Amkar 0 - 2 Krasnodar
FT Arsenal Tula 2 - 0 FK Krylya Sovetov Samara
FT CSKA Moscow 4 - 0 Lokomotiv Moscow
FT Rubin Kazan 0 - 1 Terek Grozny
FT Gazovik Orenburg 0 - 1 Zenit Petersburg
FT Rostov 1 - 0 Ufa
FT Spartak Moscow 1 - 0 Ural
FT Krasnodar 2 - 0 Arsenal Tula
FT FK Krylya Sovetov Samara 0 - 0 Rubin Kazan
FT Tomsk 1 - 2 Gazovik Orenburg
FT Terek Grozny 0 - 1 FK Anzi Makhackala
FT Rostov 3 - 0 Spartak Moscow
FT Lokomotiv Moscow 3 - 3 Amkar
FT Zenit Petersburg 2 - 0 Ural
FT Ufa 0 - 2 CSKA Moscow
FT Spartak Moscow 2 - 1 Zenit Petersburg
FT Arsenal Tula 0 - 3 Lokomotiv Moscow
Russia: Premier League - Relegation
May 27
FT FK Anzi Makhackala 2 - 0 Volgar-Astrakhan
FT Tomsk 2 - 0 Kuban
FT Kuban 1 - 0 Tomsk
FT Volgar-Astrakhan 0 - 1 FK Anzi Makhackala
Russia: Division 1
April 29
14:00 Kuban - Dinamo Moscow
14:00 Mordovia Saransk - Baltika
13:00 FK Chimki Moskovska oblast - Volgar-Astrakhan
13:00 Fakel Voronezh - Yenisey
13:00 Shinnik Yaroslavl - Neftekhimik
13:00 Tosno - Spartak Moscow 2
12:00 Saratov - Tyumen
11:00 Sibir Novosibirsk - Zenit Petersburg 2
10:00 FC Tambov - Luch Vladivostok
41' SKA Khabarovsk 0 - 0 Spartak Nalchik
FT Zenit Petersburg 2 1 - 3 FK Chimki Moskovska oblast
FT Baltika 1 - 1 Sibir Novosibirsk
FT Dinamo Moscow 2 - 1 Mordovia Saransk
FT Shinnik Yaroslavl 1 - 0 Saratov
FT Spartak Nalchik 0 - 1 FC Tambov
FT Volgar-Astrakhan 0 - 0 SKA Khabarovsk
FT Tyumen 3 - 1 Fakel Voronezh
FT Neftekhimik 0 - 1 Spartak Moscow 2
FT Luch Vladivostok 1 - 1 Tosno
FT Yenisey 2 - 0 Kuban
Russia: Division 2 - South
April 29
13:00 Afips - Maykop
FT Armavir 1 - 0 Vladikavkaz
FT Angust Nazran 1 - 3 Dynamo GTS
FT Biolog 0 - 1 Afips
FT FK Chayka 3 - 1 Mashuk
FT Legion Dynamo 1 - 0 Kuban 2
FT Maykop 0 - 2 SKA Rostov
FT Sochi 3 - 3 R. Volgograd
FT Krasnodar 2 0 - 1 Chernomorets
FT SKA Rostov 1 - 0 Biolog
FT Dynamo GTS 0 - 2 FK Chayka
FT Angust Nazran 0 - 0 Legion Dynamo
FT Chernomorets 1 - 2 Maykop
FT Kuban 2 0 - 1 Afips
FT Mashuk 3 - 3 Armavir
FT R. Volgograd 3 - 0 Krasnodar 2
FT Vladikavkaz 1 - 2 Sochi
FT Krasnodar 2 5 - 1 Vladikavkaz
FT Sochi 1 - 0 Mashuk
FT Maykop 0 - 1 R. Volgograd
Russia: Division 2 - East
April 23
FT Dynamo Barnaul 1 - 0 Smena Komsomolsk
FT Omsk 1 - 3 Sakhalin
FT Chita 5 - 0 Zenit Irkutsk
FT Omsk 1 - 0 Smena Komsomolsk
FT Dynamo Barnaul 1 - 0 Sakhalin
FT Sakhalin 1 - 1 Zenit Irkutsk
FT Smena Komsomolsk 0 - 1 Chita
FT Dynamo Barnaul 4 - 2 Omsk
FT Sakhalin 1 - 3 Chita
FT Smena Komsomolsk 2 - 0 Zenit Irkutsk
FT Omsk 2 - 0 Dynamo Barnaul
FT Zenit Irkutsk 2 - 2 Smena Komsomolsk
FT Chita 1 - 1 Sakhalin
FT Zenit Irkutsk 1 - 2 Sakhalin
FT Chita 1 - 2 Smena Komsomolsk
FT Sakhalin 1 - 1 Dynamo Barnaul
FT Smena Komsomolsk 2 - 1 Omsk
FT Sakhalin 1 - 0 Omsk
FT Smena Komsomolsk 2 - 0 Dynamo Barnaul
FT Zenit Irkutsk 1 - 2 Chita
Russia: Division 2 - Center
April 29
AW' Oryol 0 - 3 Vityaz
12:00 Penza - Kaluga
11:00 T. Moscow - Arsenal Tula 2
AW' Ryazan 3 - 0 Oryol
FT Dinamo Bryansk 1 - 1 T. Moscow
FT Arsenal Tula 2 2 - 0 Kaluga
FT Penza 1 - 3 Lipetsk
FT Saturn Ramenskoye 0 - 0 Energomash Belgorod
FT Vityaz 3 - 0 Kursk
FT Kaluga 2 - 1 T. Moscow
FT Kursk 2 - 0 Chertanovo M.
FT Lipetsk 1 - 0 Dinamo Bryansk
FT Penza 4 - 2 Energomash Belgorod
FT Saturn Ramenskoye 2 - 1 Vityaz
FT Arsenal Tula 2 1 - 4 Ryazan
AW' Lipetsk 3 - 0 Oryol
FT Energomash Belgorod 2 - 0 Ryazan
AW' Oryol 0 - 3 Kursk
FT Kaluga 1 - 2 Dinamo Bryansk
FT Chertanovo M. 0 - 0 Saturn Ramenskoye
Russia: Division 2 - West
April 26
FT S. Kostroma 0 - 1 Tekstilshtik
FT Tver 0 - 0 Domodedovo
FT Kolomna 1 - 0 Znamya Truda
FT Znamya Truda 1 - 2 Solaris Moscow
FT Tekstilshtik 5 - 0 FK Strogino Moscow
FT Dolgoprudny 2 - 0 Pskov 747
FT Dynamo Moscow 2 0 - 1 S. Kostroma
FT Domodedovo 0 - 2 Smolensk
FT Dynamo SPB 4 - 0 Tver
FT Vladimir 2 - 1 Kolomna
FT Pskov 747 0 - 1 Solaris Moscow
FT FK Strogino Moscow 2 - 1 Znamya Truda
FT Smolensk 0 - 3 Tekstilshtik
FT Dolgoprudny 1 - 1 Dynamo SPB
FT Kolomna 1 - 1 Domodedovo
FT S. Kostroma 0 - 0 Vladimir
FT Tver 0 - 6 Dynamo Moscow 2
FT Solaris Moscow 3 - 0 FK Strogino Moscow
FT Tekstilshtik 2 - 0 Kolomna
FT Dynamo Moscow 2 2 - 3 Dolgoprudny
Russia: Division 2 - Ural-Povolzhye
April 25
FT Syzran 2 - 0 Kirov
FT Lada Togliatti 1 - 1 Ulyanovsk
FT Nosta 1 - 2 Zenit-Izhevsk
FT Chelyabinsk 2 - 3 Olimpiyets
FT Olimpiyets 2 - 0 Lada Togliatti
FT Ulyanovsk 1 - 0 Syzran
FT Kirov 0 - 1 Nosta
FT Zenit-Izhevsk 0 - 0 Kamaz
FT Ulyanovsk 0 - 0 Nosta
FT Syzran 1 - 0 Kamaz
FT Kirov 0 - 2 Lada Togliatti
FT Chelyabinsk 3 - 0 Olimpiyets
FT Olimpiyets 3 - 0 Ulyanovsk
FT Nosta 2 - 1 Syzran
FT Lada Togliatti 1 - 0 Chelyabinsk
FT Zenit-Izhevsk 4 - 0 Kirov
FT Kamaz 3 - 2 Nosta
FT Syzran 0 - 2 Olimpiyets
FT Ulyanovsk 2 - 2 Lada Togliatti
FT Chelyabinsk 0 - 0 Zenit-Izhevsk
Russia: Youth League
April 29
14:00 Ufa (U21) - Arsenal Tula (U21)
11:00 Terek Grozni (U21) - Ural (U21)
09:00 CSKA Moscow (U21) - Spartak Moscow (U21)
FT Lokomotiv Moscow (U21) 1 - 3 Rubin Kazan (U21)
FT Amkar (U21) 2 - 2 Krasnodar (U21)
FT Anzhi (U21) 4 - 1 Tomsk (U21)
FT Rubin Kazan (U21) 0 - 2 Terek Grozni (U21)
FT FK Orenburg (U21) 1 - 1 Zenit Petersburg (U21)
FT Arsenal Tula (U21) 2 - 0 Krylya Sovetov Samara (U21)
FT CSKA Moscow (U21) 2 - 0 Lokomotiv Moscow (U21)
FT Spartak Moscow (U21) 4 - 1 Ural (U21)
FT FK Rostov (U21) 0 - 1 Ufa (U21)
FT Krasnodar (U21) 1 - 2 Arsenal Tula (U21)
FT Krylya Sovetov Samara (U21) 1 - 0 Rubin Kazan (U21)
FT Tomsk (U21) 0 - 0 FK Orenburg (U21)
FT Terek Grozni (U21) 3 - 2 Anzhi (U21)
FT FK Rostov (U21) 0 - 1 Spartak Moscow (U21)
FT Zenit Petersburg (U21) 2 - 0 Ural (U21)
FT Lokomotiv Moscow (U21) 4 - 1 Amkar (U21)
FT Ufa (U21) 0 - 0 CSKA Moscow (U21)
Russia: Russian Cup
April 06
FT Ural 2 - 1 Rubin Kazan
FT Lokomotiv Moscow 1 - 0 Ufa
FT Lokomotiv Moscow 1 - 0 Tosno
FT Ufa 1 - 0 FK Anzi Makhackala
FT Rubin Kazan 1 - 0 Sibir Novosibirsk
PT Ural 4 - 3 Krasnodar
ET Krasnodar 3 - 2 Gazovik Orenburg
FT FK Anzi Makhackala 4 - 0 Zenit Petersburg
FT FK Krylya Sovetov Samara 1 - 3 Lokomotiv Moscow
ET Rubin Kazan 1 - 0 SKA Khabarovsk
PT Terek Grozny 1 - 2 Ufa
FT Tosno 3 - 2 Dinamo Moscow
PT Amkar 1 - 2 Ural
ET Yenisey 2 - 3 Sibir Novosibirsk
FT Shinnik Yaroslavl 0 - 2 FK Krylya Sovetov Samara
FT FC Tambov 0 - 5 Zenit Petersburg
FT Chita 0 - 1 Rubin Kazan
FT FK Chimki Moskovska oblast 0 - 3 Lokomotiv Moscow
PT Energomash Belgorod 1 - 2 Ufa
PT Fakel Voronezh 1 - 2 Terek Grozny
Russia: Russian Cup - Qualification
August 25
ET Baltika 1 - 3 Dinamo Moscow
ET Chernomorets 0 - 1 Fakel Voronezh
FT Energomash Belgorod 3 - 0 Kuban
FT Smolensk 0 - 1 Shinnik Yaroslavl
FT Dolgoprudny 0 - 1 Tosno
FT Kaluga 1 - 3 FC Tambov
FT Tekstilshtik 0 - 1 FK Chimki Moskovska oblast
FT T. Moscow 1 - 2 Mordovia Saransk
FT Ulyanovsk 1 - 0 Saratov
FT Biolog 0 - 2 Spartak Nalchik
FT Chelyabinsk 2 - 0 Neftekhimik
FT Legion Dynamo 1 - 2 Volgar-Astrakhan
FT Dynamo Barnaul 0 - 3 Yenisey
FT Chita 1 - 0 Luch Vladivostok
FT Tyumen 0 - 1 Sibir Novosibirsk
FT Sakhalin 1 - 2 SKA Khabarovsk
FT Chernomorets 1 - 0 Afips
FT Biolog 2 - 0 SKA Rostov
FT T. Moscow 2 - 0 Dinamo Bryansk
FT Tekstilshtik 1 - 0 Solaris Moscow
Russia: Super Cup
July 23
FT CSKA Moscow 0 - 1 Zenit Petersburg
Russia: Fnl Cup - Placement Play Offs
February 24
FT Chertanovo M. 0 - 1 Fakel Voronezh
FT Yenisey 1 - 0 Mordovia Saransk
PT Ural 1 - 2 Tyumen
PT FC Tambov 1 - 0 Volgar-Astrakhan
FT Spartak Nalchik 2 - 1 SKA Khabarovsk
FT Shinnik Yaroslavl 0 - 2 Spartak Moscow 2
PT Zenit Petersburg 2 1 - 0 Krasnodar 2
FT Kuban 0 - 2 Dynamo SPB
Russia: Fnl Cup - Play Offs
February 21
FT Mordovia Saransk 0 - 1 Fakel Voronezh
FT Tyumen 2 - 1 Volgar-Astrakhan
PT SKA Khabarovsk 2 - 1 Spartak Moscow 2
FT Dynamo SPB 0 - 2 Krasnodar 2
PT Chertanovo M. 1 - 0 Yenisey
FT FC Tambov 1 - 2 Ural
FT Shinnik Yaroslavl 3 - 4 Spartak Nalchik
PT Kuban 0 - 1 Zenit Petersburg 2
Russia: Fnl Cup
February 18
FT Krasnodar 2 2 - 5 Volgar-Astrakhan
FT Fakel Voronezh 0 - 0 Spartak Moscow 2
FT Tyumen 0 - 1 Mordovia Saransk
FT Dynamo SPB 1 - 1 SKA Khabarovsk
FT Ural 0 - 1 Spartak Nalchik
FT Yenisey 3 - 1 Zenit Petersburg 2
FT Chertanovo M. 2 - 1 Kuban
FT FC Tambov 3 - 3 Shinnik Yaroslavl
FT Volgar-Astrakhan 2 - 2 Spartak Moscow 2
FT Krasnodar 2 3 - 8 Fakel Voronezh
FT Mordovia Saransk 0 - 3 SKA Khabarovsk
FT Tyumen 3 - 1 Dynamo SPB
FT Spartak Nalchik 0 - 1 Zenit Petersburg 2
FT Ural 0 - 2 Yenisey
FT Kuban 1 - 0 Shinnik Yaroslavl
FT Chertanovo M. 1 - 0 FC Tambov
FT Spartak Moscow 2 2 - 1 Krasnodar 2
FT Fakel Voronezh 1 - 1 Volgar-Astrakhan
FT SKA Khabarovsk 1 - 2 Tyumen
FT Dynamo SPB 0 - 1 Mordovia Saransk