Scotland: Premiership - Championship Group
April 29
14:00 Aberdeen - St. Johnstone
14:00 Hearts - Partick
Scotland: Premiership - Relegation Group
April 29
14:00 Hamilton - Kilmarnock
14:00 Motherwell - Dundee
Scotland: Premiership - Championship Group
April 29
11:00 Rangers - Celtic
Scotland: Premiership - Relegation Group
April 28
FT Ross County 4 - 0 Inverness
Scotland: Premiership
April 16
FT Ross County 2 - 2 Celtic
FT Dundee 0 - 2 Hamilton
FT Motherwell 4 - 2 Inverness
FT Rangers 2 - 0 Partick
FT St. Johnstone 1 - 2 Aberdeen
FT Kilmarnock 0 - 0 Hearts
FT Aberdeen 0 - 3 Rangers
FT Celtic 3 - 1 Kilmarnock
FT Hamilton 1 - 1 Ross County
FT Hearts 1 - 0 Dundee
FT Inverness 0 - 3 St. Johnstone
FT Partick 1 - 0 Motherwell
FT Celtic 1 - 1 Partick
FT Kilmarnock 0 - 0 Rangers
FT Motherwell 0 - 0 Hamilton
FT St. Johnstone 1 - 0 Hearts
FT Aberdeen 1 - 0 Inverness
FT Ross County 2 - 1 Dundee
FT Hearts 0 - 5 Celtic
FT Partick 2 - 1 Ross County
Scotland: Premiership - Relegation
May 22
FT Kilmarnock 4 - 0 Falkirk
FT Falkirk 1 - 0 Kilmarnock
Scotland: Premiership - Championship Group
May 15
FT Aberdeen 0 - 4 Ross County
FT Celtic 7 - 0 Motherwell
FT Hearts 2 - 2 St. Johnstone
Scotland: Premiership - Relegation Group
May 14
FT Inverness 4 - 0 Dundee
FT Kilmarnock 2 - 4 Dundee United
FT Partick 2 - 2 Hamilton
Scotland: Premiership - Relegation
May 13
FT Falkirk 3 - 2 Hibernian
Scotland: Premiership - Championship Group
May 12
FT Aberdeen 0 - 1 Hearts
FT Ross County 1 - 3 Motherwell
Scotland: Premiership - Relegation Group
May 11
FT Dundee 1 - 1 Kilmarnock
FT Hamilton 0 - 1 Inverness
Scotland: Premiership - Championship Group
May 11
FT St. Johnstone 2 - 1 Celtic
Scotland: Premiership - Relegation Group
May 10
FT Dundee United 3 - 3 Partick
Scotland: Premiership - Relegation
May 10
FT Hibernian 2 - 2 Falkirk
Scotland: Premiership - Championship Group
May 08
FT Celtic 3 - 2 Aberdeen
FT Hearts 1 - 1 Ross County
FT Motherwell 1 - 2 St. Johnstone
Scotland: Premiership - Relegation Group
May 07
FT Dundee 0 - 1 Hamilton
FT Kilmarnock 0 - 2 Partick
Scotland: Premiership - Relegation
May 07
FT Hibernian 2 - 0 Raith
Scotland: Premiership - Relegation Group
May 06
FT Inverness 2 - 3 Dundee United
Scotland: Premiership - Relegation
May 04
FT Raith 1 - 0 Hibernian
Scotland: Premiership - Relegation Group
May 02
FT Dundee 2 - 1 Dundee United
Scotland: Premiership - Championship Group
April 30
FT Aberdeen 4 - 1 Motherwell
FT Ross County 0 - 1 St. Johnstone
Scotland: Premiership - Relegation Group
April 30
FT Hamilton 0 - 4 Kilmarnock
FT Partick 1 - 4 Inverness
Scotland: Premiership - Championship Group
April 30
FT Hearts 1 - 3 Celtic
Scotland: Championship
April 29
16:15 Dundee United - Dumbarton
14:00 Ayr United - Hibernian
14:00 Dunfermline - Morton
14:00 Falkirk - Queen of South
14:00 St. Mirren - Raith
FT Hibernian 3 - 2 Raith
FT Dundee United 3 - 2 St. Mirren
FT Dunfermline 1 - 2 Falkirk
FT Morton 1 - 1 Ayr United
FT Queen of South 1 - 2 Dumbarton
FT Ayr United 0 - 0 Dundee United
FT Dumbarton 0 - 2 Dunfermline
FT Falkirk 2 - 2 St. Mirren
FT Hibernian 3 - 0 Queen of South
FT Raith 2 - 0 Morton
FT Dundee United 1 - 0 Dunfermline
FT Morton 1 - 4 St. Mirren
FT Dundee United 1 - 1 Falkirk
FT Dunfermline 1 - 0 Raith
FT Morton 1 - 1 Hibernian
Scotland: Championship - Relegation
May 15
PT Ayr United 1 - 0 Stranraer
FT Stranraer 1 - 1 Ayr United
FT Ayr United 2 - 1 Peterhead
ET Livingston 4 - 3 Stranraer
FT Stranraer 5 - 2 Livingston
FT Peterhead 1 - 4 Ayr United
Scotland: League One
April 29
14:00 Alloa - Stranraer
14:00 Brechin - Albion Rovers
14:00 East Fife - Airdrieonians
14:00 Livingston - Peterhead
14:00 Queen's Park - Stenhousemuir
FT Airdrieonians 0 - 1 Alloa
FT Albion Rovers 0 - 1 East Fife
FT Brechin 0 - 0 Stranraer
FT Livingston 4 - 0 Queen's Park
FT Peterhead 0 - 1 Stenhousemuir
FT Alloa 6 - 1 Brechin
FT East Fife 1 - 2 Peterhead
FT Queen's Park 2 - 0 Albion Rovers
FT Stenhousemuir 0 - 1 Livingston
FT Stranraer 2 - 1 Airdrieonians
FT Airdrieonians 3 - 1 Brechin
FT Albion Rovers 3 - 0 Stranraer
FT Livingston 2 - 1 Alloa
FT Queen's Park 2 - 0 Peterhead
FT Stenhousemuir 3 - 1 East Fife
Scotland: League One - Relegation
May 14
FT Queen's Park 0 - 1 Clyde
FT Clyde 1 - 3 Queen's Park
FT Cowdenbeath 1 - 0 Queen's Park
FT Elgin City 0 - 2 Clyde
FT Queen's Park 2 - 0 Cowdenbeath
FT Clyde 3 - 1 Elgin City
Scotland: League Two
April 29
14:00 Annan - Montrose
14:00 Arbroath - Elgin City
14:00 Clyde - Berwick
14:00 Cowdenbeath - Forfar
14:00 Edinburgh City - Stirling
FT Berwick 0 - 1 Montrose
FT Cowdenbeath 1 - 2 Arbroath
FT Edinburgh City 2 - 0 Annan
FT Elgin City 2 - 2 Stirling
FT Forfar 3 - 0 Clyde
FT Annan 2 - 1 Berwick
FT Arbroath 0 - 1 Edinburgh City
FT Clyde 3 - 2 Elgin City
FT Montrose 1 - 0 Forfar
FT Stirling 0 - 3 Cowdenbeath
FT Berwick 0 - 1 Stirling
FT Clyde 2 - 1 Annan
FT Edinburgh City 1 - 1 Cowdenbeath
FT Elgin City 1 - 1 Montrose
FT Forfar 1 - 1 Arbroath
Scotland: League Two - Relegation
May 14
FT East Stirlingshire 0 - 1 Edinburgh City
FT Edinburgh City 1 - 1 East Stirlingshire
FT Edinburgh City 1 - 1 Cove Rangers
Scotland: Lowland League
April 22
FT BSC Glasgow 3 - 0 Whitehill Welfare
FT Cumbernauld Colts 1 - 1 Gala Fairydean
FT East Stirlingshire 1 - 2 East Kilbride
FT Edinburgh University 4 - 0 Preston Athletic
FT Gretna 2008 3 - 0 Vale Of Leithen
FT Selkirk 1 - 3 Civil Service Stroll
FT Spartans 1 - 2 Dalbeattie Star
FT Stirling University 7 - 2 Hawick Royal Albert
FT Hawick Royal Albert 3 - 1 Vale Of Leithen
FT Civil Service Stroll 1 - 2 Stirling University
FT Dalbeattie Star 2 - 2 East Stirlingshire
FT East Kilbride 2 - 0 Spartans
FT Gala Fairydean 1 - 0 Gretna 2008
FT Hawick Royal Albert 2 - 3 BSC Glasgow
FT Preston Athletic 3 - 2 Selkirk
FT Vale Of Leithen 1 - 0 Edinburgh University
FT Whitehill Welfare 0 - 3 Cumbernauld Colts
FT Vale Of Leithen 2 - 1 Whitehill Welfare
FT Gretna 2008 2 - 0 Hawick Royal Albert
FT Whitehill Welfare 1 - 3 Edinburgh University
Scotland: Highland League
April 22
FT Buckie Thistle 9 - 0 Strathspey Thistle
FT Cove Rangers 5 - 0 Lossiemouth
FT Fraserburgh 2 - 0 Huntly
FT Rothes 0 - 2 Nairn County
FT Wick Academy 2 - 2 Formartine Utd
FT Forres Mechanics 0 - 0 Formartine Utd
FT Clachnacuddin 3 - 2 Fraserburgh
FT Formartine Utd 0 - 0 Buckie Thistle
FT Fort William 1 - 5 Brora Rangers
FT Huntly 0 - 3 Forres Mechanics
FT Inverurie Loco Works 1 - 0 Nairn County
FT Keith 2 - 1 Wick Academy
FT Lossiemouth 1 - 6 Cove Rangers
FT Strathspey Thistle 0 - 3 Deveronvale
FT Turriff Utd 0 - 0 Rothes
FT Brora Rangers 2 - 0 Wick Academy
FT Fort William 4 - 1 Strathspey Thistle
FT Fraserburgh 2 - 5 Buckie Thistle
FT Rothes 1 - 5 Formartine Utd
FT Turriff Utd 1 - 1 Cove Rangers
Scotland: Football League Play Offs
April 29
14:00 Buckie Thistle - East Kilbride
Scotland: Fa Cup
April 23
FT Celtic 2 - 0 Rangers
FT Hibernian 2 - 3 Aberdeen
FT Aberdeen 1 - 0 Partick
FT Celtic 4 - 1 St. Mirren
FT Hibernian 3 - 1 Ayr United
FT Rangers 6 - 0 Hamilton
FT Hibernian 3 - 1 Hearts
ET Clyde 1 - 2 Ayr United
PT Hamilton 2 - 1 Dunfermline
FT Rangers 2 - 1 Morton
FT Hearts 0 - 0 Hibernian
FT Ayr United 1 - 1 Clyde
FT Dunfermline 1 - 1 Hamilton
FT East Fife 2 - 3 St. Mirren
FT Ross County 0 - 1 Aberdeen
FT St. Johnstone 0 - 1 Partick
FT Celtic 6 - 0 Inverness
FT Clyde 3 - 2 Stirling
ET Hearts 4 - 2 Raith
PT Queen's Park 2 - 3 Ayr United
Scotland: Betfred Cup - Play Offs
November 27
FT Aberdeen 0 - 3 Celtic
FT Rangers 0 - 1 Celtic
FT Morton 0 - 2 Aberdeen
FT Aberdeen 1 - 0 St. Johnstone
FT Celtic 2 - 0 Alloa
FT Morton 2 - 1 Dundee United
FT Rangers 5 - 0 Queen of South
FT Ayr United 1 - 2 Aberdeen
FT Celtic 5 - 0 Motherwell
FT St. Johnstone 3 - 2 Hearts
FT Dundee United 3 - 1 Partick
FT Hamilton 1 - 2 Morton
FT Hibernian 1 - 3 Queen of South
FT Rangers 5 - 0 Peterhead
FT Alloa 1 - 0 Inverness
Scotland: Betfred Cup
July 31
FT Dundee United 2 - 0 Dunfermline
PT Dumbarton 3 - 4 Peterhead
FT Dundee 7 - 0 Forfar
FT East Stirlingshire 0 - 2 Annan
FT Falkirk 2 - 0 Brechin
FT Hamilton 2 - 1 Livingston
FT Inverness 7 - 0 Arbroath
PT Kilmarnock 0 - 1 Albion Rovers
FT Morton 2 - 0 Berwick
FT Partick 2 - 0 Queen's Park
FT Queen of South 1 - 0 Stenhousemuir
FT Raith 0 - 1 Alloa
FT Ross County 7 - 0 Cove Rangers
FT St. Johnstone 4 - 0 Stirling
FT St. Mirren 3 - 0 Edinburgh City
FT Stranraer 0 - 3 Motherwell
FT Arbroath 0 - 2 Cowdenbeath
FT Cove Rangers 3 - 0 Montrose
FT Edinburgh City 2 - 4 Hamilton
FT Peterhead 2 - 1 Dundee
Scotland: Challenge Cup
March 25
FT Dundee United 2 - 1 St. Mirren
FT St. Mirren 4 - 1 The New Saints
FT Queen of South 2 - 3 Dundee United
FT Livingston 0 - 3 The New Saints
FT St. Mirren 2 - 1 Ayr United
FT Queen of South 2 - 0 Alloa
FT Dunfermline 0 - 1 Dundee United
FT Crusaders 0 - 3 Livingston
ET Queen of South 2 - 0 Linfield
FT Dunfermline 2 - 1 Queen's Park
FT Forfar 1 - 3 The New Saints
FT Hibernian 1 - 2 St. Mirren
FT Stranraer 0 - 1 Dundee United
FT Bala Town 2 - 4 Alloa
ET Ayr United 1 - 0 Falkirk
ET Ayr United 3 - 2 Airdrieonians
FT Turriff Utd 0 - 3 Hibernian
FT Livingston 5 - 1 Celtic U20
FT Falkirk 6 - 1 Elgin City
FT Forfar 3 - 2 Raith