Slovakia: Fortuna Liga
April 28
FT Trencin 2 - 1 Zilina
FT Dunajska Streda 1 - 0 Senica
SP' Myjava - Presov
FT Podbrezova 2 - 0 Zlate Moravce
FT Ruzomberok 3 - 1 Michalovce
FT Spartak Trnava 0 - 3 Slovan Bratislava
FT Senica 1 - 1 Podbrezova
FT Slovan Bratislava 0 - 1 Zilina
FT Michalovce 1 - 2 Dunajska Streda
SP' Myjava - Spartak Trnava
FT Trencin 2 - 1 Ruzomberok
FT Spartak Trnava 4 - 0 Presov
FT Ruzomberok 2 - 1 Slovan Bratislava
SP' Zilina - Myjava
FT Podbrezova 1 - 4 Michalovce
FT Zlate Moravce 2 - 1 Senica
FT Trencin 0 - 1 Dunajska Streda
FT Trencin 2 - 0 Podbrezova
FT Spartak Trnava 1 - 2 Zilina
SP' Myjava - Ruzomberok
Slovakia: 2. Liga - West - Relegation Group
April 29
14:30 Banska Bystrica - MSK Martin
14:30 Trnava B - Svaty Jur
FT MSK Martin 1 - 3 Svaty Jur
FT Nove Mesto 0 - 1 Banska Bystrica
FT Trnava B 2 - 0 Slovan Bratislava B
FT Nove Mesto 2 - 0 MSK Martin
FT Slovan Bratislava B 3 - 0 Svaty Jur
FT Banska Bystrica 0 - 4 Trnava B
FT MSK Martin 2 - 3 Slovan Bratislava B
FT Svaty Jur 0 - 1 Banska Bystrica
FT Trnava B 1 - 0 Nove Mesto
FT Banska Bystrica 3 - 1 Slovan Bratislava B
FT Nove Mesto 0 - 0 Svaty Jur
FT Trnava B 5 - 0 MSK Martin
Slovakia: 2. Liga - West
March 26
FT Nitra 1 - 2 Trnava B
FT Pohronie 1 - 0 Banska Bystrica
FT Sered 1 - 0 MSK Martin
FT Skalica 1 - 0 Samorin
FT Svaty Jur 2 - 0 Slovan Bratislava B
FT Zilina B 4 - 2 Nove Mesto
FT Banska Bystrica 2 - 1 Skalica
FT MSK Martin 0 - 6 Zilina B
FT Nove Mesto 0 - 0 Nitra
FT Samorin 4 - 0 Svaty Jur
FT Slovan Bratislava B 0 - 4 Sered
FT Trnava B 0 - 3 Pohronie
FT Skalica 2 - 1 Trnava B
FT Pohronie 1 - 0 Nove Mesto
FT Zilina B 2 - 0 Slovan Bratislava B
FT Nitra 7 - 0 MSK Martin
FT Samorin 3 - 1 Banska Bystrica
FT Svaty Jur 1 - 4 Sered
FT Slovan Bratislava B 1 - 3 Nitra
FT Trnava B 1 - 4 Samorin
Slovakia: 2. Liga - West - Relegation Group
June 05
FT Banska Bystrica 3 - 0 Trnava B
FT SK Senec 2 - 4 D. Luzna
FT Nove Mesto 5 - 2 Sala
FT D. Luzna 1 - 2 Nove Mesto
FT Sala 2 - 2 Banska Bystrica
FT Trnava B 5 - 0 SK Senec
Slovakia: 2. Liga - East - Relegation Group
April 29
14:30 Haniska - Poprad
14:30 Rimavska Sobota - Lipany
FT Lipany 1 - 3 Poprad
FT Rimavska Sobota 3 - 0 Haniska
FT Haniska 0 - 2 Lipany
FT Rimavska Sobota 1 - 2 Poprad
FT Lipany 3 - 0 Rimavska Sobota
FT Poprad 2 - 0 Haniska
FT Haniska 0 - 2 Rimavska Sobota
FT Poprad 4 - 0 Lipany
Slovakia: 2. Liga - East
March 26
FT Bardejov 0 - 0 Poprad
FT Lipany 0 - 1 Zvolen
FT Liptovsky Mikulas 1 - 0 Rimavska Sobota
FT Lok. Kosice 6 - 1 Haniska
FT VSS Kosice 2 - 0 Spisska Nova Ves
FT Haniska 0 - 3 VSS Kosice
FT Poprad 4 - 1 Lok. Kosice
FT Spisska Nova Ves 3 - 1 Liptovsky Mikulas
FT Zvolen 1 - 0 Bardejov
FT Rimavska Sobota 2 - 1 Lipany
FT VSS Kosice 2 - 1 Poprad
FT Lipany 0 - 2 Bardejov
FT Liptovsky Mikulas 6 - 1 Haniska
FT Lok. Kosice 4 - 0 Zvolen
FT Rimavska Sobota 0 - 4 Spisska Nova Ves
FT Poprad 2 - 3 Liptovsky Mikulas
FT Bardejov 0 - 2 Lok. Kosice
FT Haniska 2 - 2 Rimavska Sobota
FT Spisska Nova Ves 6 - 0 Lipany
FT Zvolen 1 - 2 VSS Kosice
Slovakia: 2. Liga - East - Relegation Group
June 05
FT Poprad 4 - 0 Rimavska Sobota
FT Teplicka 2 - 0 Haniska
FT Spisska Nova Ves 2 - 0 Haniska
FT Teplicka 2 - 4 Poprad
FT Rimavska Sobota 3 - 2 Teplicka
FT Spisska Nova Ves 0 - 3 Poprad
FT Poprad 1 - 1 Haniska
FT Spisska Nova Ves 4 - 0 Rimavska Sobota
FT Rimavska Sobota 2 - 0 Haniska
FT Teplicka 2 - 2 Spisska Nova Ves
Slovakia: 2. Liga - Promotion Group
April 29
14:30 Bardejov - Pohronie
14:30 Liptovsky Mikulas - Nitra
14:30 Samorin - Zvolen
08:30 Zilina B - Spisska Nova Ves
FT Lok. Kosice 2 - 2 Skalica
FT VSS Kosice 0 - 0 Samorin
FT Nitra 2 - 0 Spisska Nova Ves
FT Skalica 1 - 2 Bardejov
FT Zvolen 4 - 1 Zilina B
FT Lok. Kosice 2 - 1 Sered
FT Pohronie 2 - 0 Liptovsky Mikulas
FT Bardejov 2 - 1 Sered
FT Liptovsky Mikulas 2 - 1 Skalica
FT Nitra 3 - 1 Zvolen
FT Spisska Nova Ves 0 - 2 Pohronie
FT Zilina B 5 - 1 VSS Kosice
FT Samorin 0 - 0 Lok. Kosice
FT Pohronie 2 - 0 Zvolen
FT Sered 0 - 0 Liptovsky Mikulas
FT VSS Kosice 2 - 4 Nitra
Slovakia: Divison C West
April 29
14:00 FC Horses Surovce C - Nemsova
14:00 Nove Zamky - Banik HN
14:00 Sala - Belusa
14:00 Velky Meder - Dubnica
FT Belusa 1 - 1 Dun. Streda B
FT Gabcikovo 1 - 1 Surany
FT Galanta 0 - 0 Nove Zamky
FT Nemsova 4 - 1 FC Zlate Moravce B
FT V. Ludince 2 - 3 Neded
FT Banik HN 5 - 0 Velky Meder
FT Dubnica 4 - 0 FC Horses Surovce C
FT Komarno 1 - 0 MFK Topolcany
FT Puchov 1 - 0 Sala
FT Dun. Streda B 0 - 0 Puchov
FT FC Zlate Moravce B 0 - 0 Dubnica
FT MFK Topolcany 0 - 1 V. Ludince
FT Surany 1 - 2 Crystal
FT Nove Zamky 1 - 1 Komarno
FT Sala 0 - 1 Gabcikovo
FT Velky Meder 1 - 3 Galanta
Slovakia: Divison C East
April 29
14:00 Giraltovce - Presov B
14:00 Trebisov - V. Opatske
14:00 Vranov - Stropkov
FT Plavnica 1 - 3 Trebisov
FT Pusovce 0 - 2 B. Nova Ves
FT Snina 0 - 0 Giraltovce
FT Presov B 0 - 0 V. Revistia
FT V. Opatske 1 - 0 Vranov
FT B. Nova Ves 1 - 0 Presov B
FT Giraltovce 1 - 0 FK Drustav Svidnik
FT Sabinov 2 - 0 Pusovce
FT V. Revistia 1 - 3 Snina
FT Stropkov 0 - 2 V. Opatske
FT Vranov 0 - 1 Plavnica
FT FK Drustav Svidnik 0 - 2 V. Revistia
FT Plavnica 2 - 0 Stropkov
FT Pusovce 0 - 6 Trebisov
FT Snina 6 - 0 B. Nova Ves
FT Svit 1 - 1 V. Opatske
FT Presov B 1 - 1 Sabinov
Slovakia: Divison C Central
April 29
14:00 Novohrad Lucenec - Namestovo
14:00 Zarnovica - Krasno
FT Namestovo 3 - 0 Detva
FT Filakovo 3 - 0 Krasno
FT Nova Bana 1 - 4 Novohrad Lucenec
FT L. Hradok 6 - 0 Zarnovica
FT Cadca 3 - 1 Teplicka
FT Makov 2 - 1 Podbrezova B
FT Kalinovo 0 - 0 Lip. Stiavnica
FT Kremnicka 3 - 0 Namestovo
FT Podbrezova B 5 - 2 Cadca
FT Detva 0 - 0 Nova Bana
FT Krasno 0 - 4 L. Hradok
FT Novohrad Lucenec 2 - 1 Filakovo
FT Zarnovica 1 - 1 Makov
FT Filakovo 1 - 2 L. Hradok
FT Lip. Stiavnica 1 - 1 Teplicka
FT Makov 0 - 3 Krasno
FT Namestovo 0 - 1 Kalinovo
FT Nova Bana 0 - 6 Kremnicka
Slovakia: Divison C Bratislava
April 29
15:00 Pezinok - Tomasov
FT Bahon 1 - 1 Malacky
FT Kralova 0 - 4 Pezinok
FT Rohoznik 3 - 0 Ivanka
FT Rovinka 3 - 0 Vajnory
FT Slovan Most 2 - 0 Lozorno
FT Tomasov 5 - 2 D. Luzna
FT Devinska N. Ves 1 - 5 Bernolakovo
FT I. Bratislava 3 - 0 Raca
FT Malacky 1 - 1 Tomasov
FT D. Luzna 9 - 0 Kralova
FT Ivanka 2 - 1 Slovan Most
FT Lozorno 0 - 2 I. Bratislava
FT Pezinok 1 - 1 Devinska N. Ves
FT Raca 2 - 0 Bahon
FT Vajnory 2 - 3 Rohoznik
FT Bernolakovo 2 - 4 Rovinka
FT Kralova 0 - 6 Malacky
FT Rohoznik 2 - 0 Bernolakovo
FT Rovinka 3 - 0 Pezinok
Slovakia: Slovak Cup
April 12
FT Skalica 2 - 0 Poprad
FT Slovan Bratislava 1 - 0 Michalovce
FT Poprad 1 - 0 Skalica
FT Michalovce 1 - 2 Slovan Bratislava
FT Slovan Bratislava 3 - 1 Trencin
FT L. Hradok 0 - 3 Michalovce
FT Skalica 3 - 2 Zilina
FT Dunajska Streda 0 - 1 Poprad
FT Dunajska Streda 1 - 0 Spartak Trnava
FT Michalovce 3 - 2 Nitra
PT Liptovsky Mikulas 1 - 2 L. Hradok
PT Sered 1 - 2 Zilina
FT Skalica 1 - 0 Myjava
FT V. Ludince 0 - 1 Slovan Bratislava
PT Ruzomberok 0 - 1 Trencin
FT Presov 0 - 3 Poprad
FT Sala 2 - 5 Myjava
FT V. Ludince 2 - 1 Spisska Nova Ves
PT L. Hradok 2 - 1 Lok. Kosice
FT Slovan Brvniste 1 - 10 Nitra