Sweden: Allsvenskan - Relegation
November 25
FT Brommapojkarna 1 - 2 AFC Eskilstuna
FT AFC Eskilstuna 0 - 1 Brommapojkarna
Sweden: Allsvenskan
November 11
FT Brommapojkarna 3 - 0 Trelleborgs
FT Djurgarden 1 - 0 Sirius
FT Hacken 0 - 1 Norrkoping
FT Kalmar 0 - 1 AIK Stockholm
FT Malmo FF 2 - 0 Elfsborg
FT Orebro 1 - 3 Goteborg
FT Ostersunds 3 - 3 Hammarby
FT Sundsvall 0 - 1 Dalkurd
FT Dalkurd 1 - 2 Djurgarden
FT Elfsborg 1 - 2 Brommapojkarna
FT Sirius 1 - 1 Kalmar
FT Trelleborgs 0 - 1 Ostersunds
FT AIK Stockholm 0 - 0 Sundsvall
FT Hammarby 1 - 0 Hacken
FT Goteborg 0 - 3 Malmo FF
FT Norrkoping 3 - 2 Orebro
FT Malmo FF 4 - 0 Orebro
FT Ostersunds 1 - 2 AIK Stockholm
FT Hacken 2 - 1 Sirius
FT Kalmar 2 - 1 Trelleborgs
Sweden: Superettan - Relegation
November 18
FT Varbergs 2 - 0 Oskarshamns
FT Varnamo 2 - 2 Syrianska
FT Syrianska 1 - 0 Varnamo
FT Oskarshamns 4 - 2 Varbergs
Sweden: Superettan
November 10
FT Brage 1 - 1 Degerfors
FT Falkenbergs 0 - 2 GAIS
FT Frej 1 - 0 Varnamo
FT Gefle 2 - 2 AFC Eskilstuna
FT Helsingborg 3 - 1 Varbergs
FT Jönköpings Södra 0 - 0 Norrby
FT Orgryte 4 - 0 Landskrona
FT Osters 1 - 4 Halmstad
FT GAIS 1 - 1 Osters
FT Varbergs 1 - 2 Brage
FT Varnamo 1 - 0 Helsingborg
FT AFC Eskilstuna 2 - 2 Frej
FT Degerfors 4 - 0 Gefle
FT Landskrona 1 - 2 Jönköpings Södra
FT Halmstad 1 - 2 Orgryte
FT Norrby 2 - 2 Falkenbergs
FT Orgryte 5 - 2 Varbergs
FT Gefle 3 - 1 Norrby
FT Jönköpings Södra 2 - 0 GAIS
FT Falkenbergs 3 - 0 Varnamo
Sweden: Division 1 - Norra
November 10
FT Carlstad 1 - 1 Karlslunds
FT Nykopings 4 - 0 Linkoping City
FT Rynninge 2 - 1 Umea
FT Skelleftea 2 - 6 Akropolis
FT Sollentuna 1 - 1 Sandvikens
FT Syrianska 3 - 1 Assyriska
FT Team TG FF 5 - 0 Forward
FT Vasteras 4 - 1 Arameisk Syrianska
FT Arameisk Syrianska 5 - 3 Skelleftea
FT Assyriska 0 - 2 Carlstad
FT Umea 1 - 2 Nykopings
FT Akropolis 1 - 2 Vasteras
FT Karlslunds 2 - 2 Team TG FF
FT Linkoping City 3 - 0 Rynninge
FT Sandvikens 1 - 0 Syrianska
FT Forward 0 - 2 Sollentuna
FT Assyriska 3 - 3 Skelleftea
FT Akropolis 4 - 0 Arameisk Syrianska
FT Rynninge 1 - 2 Team TG FF
FT Umea 1 - 3 Syrianska
Sweden: Division 1 - Södra
November 10
FT Ängelholm 0 - 3 Tvaakers
FT Eskilsminne 1 - 4 Mjallby
FT Husqvarna 2 - 3 Grebbestads
FT Kristianstads 1 - 0 Åtvidaberg
FT Ljungskile 2 - 1 Skovde AIK
FT Oddevold 0 - 3 Oskarshamns
FT Torns 1 - 1 Karlskrona
FT Utsiktens 0 - 1 Lunds
FT Oskarshamns 4 - 0 Ängelholm
FT Karlskrona 1 - 3 Eskilsminne
FT Mjallby 4 - 1 Kristianstads
FT Skovde AIK 2 - 0 Oddevold
FT Grebbestads 4 - 1 Utsiktens
FT Åtvidaberg 3 - 2 Husqvarna
FT Lunds 1 - 3 Ljungskile
FT Tvaakers 2 - 1 Torns
FT Ängelholm 1 - 1 Lunds
FT Ljungskile 4 - 0 Utsiktens
FT Eskilsminne 1 - 2 Oskarshamns
FT Grebbestads 3 - 2 Mjallby
Sweden: Division 1 - Relegation
November 18
FT Karlslunds 1 - 0 Haninge
FT Karlskrona 2 - 2 Trollhattan
FT Haninge 2 - 2 Karlslunds
FT Trollhattan 2 - 1 Karlskrona
Sweden: Division 2 - Norrland
Octobe 20
FT Gaellivare Malmberget 0 - 5 Friska Viljor
FT Harnosands 2 - 5 Kramfors-Alliansen
FT Hudiksvalls 5 - 2 IFK Lulea
FT IFK Ostersund 1 - 0 Gottne IF
FT IFK Umea 2 - 2 Ytterhogdals
FT Pitea 1 - 2 Bodens
FT Taftea IK 2 - 3 Timra
FT Ytterhogdals 2 - 3 IFK Ostersund
FT Kramfors-Alliansen 2 - 0 Pitea
FT Gottne IF 2 - 0 Harnosands
FT IFK Lulea 5 - 1 IFK Umea
FT Timra 3 - 2 Hudiksvalls
FT Friska Viljor 3 - 2 Taftea IK
FT Bodens 6 - 0 Gaellivare Malmberget
FT Pitea 2 - 0 Gottne IF
FT Hudiksvalls 1 - 2 Friska Viljor
FT Harnosands 0 - 3 Ytterhogdals
FT IFK Lulea 0 - 2 Timra
FT IFK Umea 1 - 2 IFK Ostersund
FT Taftea IK 2 - 5 Bodens
Sweden: Division 2 - Norra Svealand
Octobe 20
FT Gute 3 - 1 Upsala
FT Karlbergs 1 - 0 Norrtalje
FT Mora 0 - 4 Bollnas
FT Skiljebo 2 - 0 Valbo FF
FT Sundbybergs 2 - 2 Lidingo IFK
FT Taby 3 - 3 Stromsbergs
FT Vasalunds 2 - 0 IFK Stocksund
FT Bollnas 2 - 2 Sundbybergs
FT IFK Stocksund 4 - 1 Gute
FT Lidingo IFK 3 - 1 Karlbergs
FT Upsala 2 - 2 Mora
FT Norrtalje 0 - 1 Taby
FT Stromsbergs 3 - 3 Skiljebo
FT Valbo FF 6 - 2 Vasalunds
FT Mora 1 - 8 IFK Stocksund
FT Karlbergs 2 - 0 Bollnas
FT Skiljebo 0 - 1 Vasalunds
FT Stromsbergs 4 - 3 Norrtalje
FT Sundbybergs 4 - 3 Upsala
FT Taby 2 - 3 Lidingo IFK
Sweden: Division 2 - Västra Götaland
Octobe 21
FT Halmia 3 - 2 Olympic
FT Hittarps 0 - 0 IFK Malmo
FT Hogaborgs 0 - 7 Vinbergs
FT Lindome 4 - 0 Assyriska BK
FT Rosengard 4 - 0 Prespa Birlik
FT Ullareds IK 4 - 2 Savedalens
FT Varbergs GIF 4 - 1 Kvarnby
FT Savedalens 1 - 1 Rosengard
FT IFK Malmo 2 - 1 Varbergs GIF
FT Kvarnby 1 - 2 Ullareds IK
FT Olympic 1 - 4 Lindome
FT Prespa Birlik 3 - 2 Hogaborgs
FT Vinbergs 0 - 2 Halmia
FT Assyriska BK 2 - 4 Hittarps
FT Halmia 5 - 0 Prespa Birlik
FT Rosengard 3 - 4 Kvarnby
FT Hogaborgs 2 - 3 Savedalens
FT Ullareds IK 1 - 2 IFK Malmo
FT Assyriska BK 4 - 2 Olympic
FT Lindome 5 - 0 Vinbergs
Sweden: Division 2 - Södra Svealand
Octobe 21
FT AFK Linkopings 0 - 2 Enskede
FT Haninge 2 - 0 Varmbols
FT Huddinge 6 - 2 Nora
FT Motala 1 - 2 Sylvia
FT Newroz 1 - 1 Aspudden Tellus
FT Sleipner 4 - 0 Eskilstuna City
FT Sodertalje FK 2 - 4 Varmdo
FT Eskilstuna City 2 - 4 Motala
FT Aspudden Tellus 1 - 1 Huddinge
FT Sylvia 8 - 0 Sodertalje FK
FT Nora 3 - 2 Haninge
FT Enskede 1 - 1 Sleipner
FT Varmbols 6 - 0 AFK Linkopings
FT Varmdo 3 - 0 Newroz
FT AFK Linkopings 0 - 0 Nora
FT Eskilstuna City 2 - 3 Enskede
FT Newroz 1 - 2 Sylvia
FT Haninge 1 - 0 Aspudden Tellus
FT Huddinge 0 - 2 Varmdo
FT Motala 6 - 0 Sodertalje FK
Sweden: Division 2 - Norra Götaland
Octobe 20
FT FBK Karlstad 1 - 1 Skoftebyns
FT Gauthiod 7 - 4 Hisingsbacka
FT Orebro Syr. 6 - 1 Vanersborgs FK
FT Stenungsunds 3 - 2 Vargarda IK
FT Trollhattan 1 - 3 Karlstad
FT Uddevalla 3 - 1 Torslanda
FT Vanersborgs IF 0 - 1 Nordvarmland
FT Hisingsbacka 0 - 1 Stenungsunds
FT Skoftebyns 0 - 2 Gauthiod
FT Vargarda IK 0 - 2 Trollhattan
FT Karlstad 6 - 0 Orebro Syr.
FT Nordvarmland 7 - 3 FBK Karlstad
FT Vanersborgs FK 3 - 1 Uddevalla
FT Torslanda 1 - 2 Vanersborgs IF
FT Trollhattan 7 - 1 Hisingsbacka
FT Orebro Syr. 0 - 4 Vargarda IK
FT Stenungsunds 2 - 0 Skoftebyns
FT FBK Karlstad 2 - 5 Torslanda
FT Nordvarmland 2 - 1 Gauthiod
FT Vanersborgs FK 2 - 3 Karlstad
Sweden: Division 2 - Östra Götaland
Octobe 21
FT Asarums 2 - 0 IFK Hassleholm
FT Assyriska IK 5 - 0 Nassjo
FT Hassleholms IF 3 - 2 Rappe GOIF
FT IFK Berga 3 - 0 Dalstorps
FT Nosaby IF - Osterlen FF
FT Raslatts 5 - 0 Lindsdals
FT Solvesborgs 1 - 1 Bromolla
FT Dalstorps 4 - 0 Assyriska IK
FT Lindsdals 2 - 1 Solvesborgs
FT Rappe GOIF 0 - 4 IFK Berga
FT Bromolla 0 - 0 Asarums
FT Osterlen FF 1 - 5 Hassleholms IF
FT Nassjo 3 - 4 Raslatts
FT IFK Hassleholm 0 - 5 Nosaby IF
FT Asarums 3 - 1 Lindsdals
FT Raslatts 3 - 3 Dalstorps
FT Solvesborgs 2 - 0 Nassjo
FT Assyriska IK 1 - 1 Rappe GOIF
FT IFK Berga 1 - 0 Osterlen FF
FT Nosaby IF 1 - 1 Hassleholms IF
Sweden: Division 2 - Promotion Group
November 10
FT Haninge 3 - 0 Hudiksvalls
FT IFK Berga 1 - 1 Trollhattan
FT Halmia 4 - 1 IFK Berga
FT Karlbergs 2 - 1 Haninge
FT Trollhattan 3 - 0 Halmia
FT Hudiksvalls 2 - 1 Karlbergs
Sweden: Svenska Cupen - Qualification
November 22
FT Lunds 0 - 2 Malmo FF
FT Akropolis 1 - 2 Orebro
FT Arameisk Syrianska 1 - 2 Frej
FT Assyriska BK 0 - 5 Varnamo
FT Brottby 0 - 10 Norrkoping
ET Enskede 1 - 2 Degerfors
ET Friska Viljor 1 - 3 Brommapojkarna
FT Gute 2 - 5 Ostersunds
FT Hisingsbacka 1 - 5 Orgryte
FT Lindome 0 - 1 Norrby
FT Sandvikens 0 - 2 AIK Stockholm
FT Skovde AIK 0 - 3 Osters
FT Smedby 0 - 3 GAIS
FT Torns 0 - 4 Goteborg
FT Vasteras 1 - 3 Brage
FT Carlstad 0 - 3 Hammarby
FT Eskilsminne 1 - 0 Helsingborg
FT Karlskrona 0 - 6 Varbergs
FT Sylvia 0 - 4 Djurgarden
FT Vaxjo United 0 - 5 Hacken
Sweden: Svenska Cupen - Play Offs
May 10
FT Djurgarden 3 - 0 Malmo FF
FT AIK Stockholm 0 - 2 Djurgarden
FT Ostersunds 0 - 1 Malmo FF
FT AIK Stockholm 2 - 0 Orebro
FT Djurgarden 1 - 0 Hacken
FT Ostersunds 1 - 0 GAIS
FT Malmo FF 1 - 0 Goteborg
Sweden: Svenska Cupen
March 04
FT Dalkurd 2 - 2 Gefle
FT Malmo FF 3 - 1 Brommapojkarna
FT Osters 2 - 1 Varbergs
FT Sirius 2 - 2 Goteborg
FT AIK Stockholm 3 - 1 Halmstad
FT Elfsborg 2 - 1 Hammarby
FT GAIS 4 - 0 Vasalunds
FT Syrianska 5 - 3 Oddevold
FT Hacken 1 - 1 Sundsvall
FT Helsingborg 3 - 0 Tvaakers
FT Norrkoping 2 - 2 Orebro
FT Varnamo 1 - 0 Norrby
FT Degerfors 3 - 1 Frej
FT Djurgarden 1 - 0 Jönköpings Södra
FT Ostersunds 3 - 0 Kalmar
FT Trelleborgs 3 - 0 Åtvidaberg
FT Åtvidaberg 0 - 2 Ostersunds
FT Gefle 0 - 3 Malmo FF
FT Hammarby 3 - 3 GAIS
FT Vasalunds 0 - 4 Elfsborg
Sweden: Allsvenskan Women
Octobe 27
FT Bunkeflo W 1 - 0 Djurgarden W
FT Eskilstuna United W 4 - 1 Kalmar W
FT Goteborg W 4 - 2 Rosengard W
FT Hammarby W 0 - 3 Vittsjo W
FT Linkopings W 0 - 0 Kristianstads W
FT Pitea W 6 - 1 Vaxjo DFF W
FT Djurgarden W 2 - 2 Linkopings W
FT Rosengard W 1 - 0 Pitea W
FT Vittsjo W 4 - 0 Eskilstuna United W
FT Kalmar W 0 - 3 Bunkeflo W
FT Kristianstads W 1 - 5 Goteborg W
FT Vaxjo DFF W 5 - 1 Hammarby W
FT Rosengard W 5 - 1 Hammarby W
FT Vaxjo DFF W 0 - 4 Goteborg W
FT Djurgarden W 2 - 0 Vittsjo W
FT Kristianstads W 4 - 2 Bunkeflo W
FT Kalmar W 1 - 2 Pitea W
FT Linkopings W 0 - 1 Eskilstuna United W
FT Eskilstuna United W 3 - 1 Djurgarden W
FT Pitea W 4 - 2 Linkopings W
Sweden: Elitettan Women
Octobe 28
FT AIK W 0 - 0 Kungsbacka W
FT Asarum W 0 - 0 Kvarnsvedens W
FT Lidkopings FK W 6 - 0 Boljan W
FT Ljusdals W 7 - 0 Mallbackens W
FT Sundsvall W 3 - 1 Umea W
FT Uppsala W 1 - 4 Assi W
FT Vasteras W 0 - 4 Orebro W
FT Vasteras W 2 - 3 Asarum W
FT Mallbackens W 1 - 1 AIK W
FT Assi W 1 - 0 Vasteras W
FT Boljan W 0 - 1 Ljusdals W
FT Umea W 0 - 3 Lidkopings FK W
FT Kvarnsvedens W 5 - 1 Sundsvall W
FT Orebro W 1 - 3 Asarum W
FT Kungsbacka W 0 - 0 Uppsala W
FT AIK W 2 - 2 Orebro W
FT Ljusdals W 1 - 1 Assi W
FT Uppsala W 4 - 1 Mallbackens W
FT Asarum W 1 - 0 Assi W
FT Sundsvall W 3 - 6 Lidkopings FK W
Sweden: Svenska Cupen Women - Qualification
November 01
FT IF Brommapojkarna W 1 - 5 AIK W
FT Kvarnsvedens W 0 - 3 Uppsala W
FT Lidkopings FK W 1 - 4 Goteborg W
FT Vasteras W 1 - 2 Djurgarden W
FT Dosjobro IF W 1 - 4 Bunkeflo W
FT Asarum W 1 - 3 Vaxjo DFF W
FT Kungsbacka W 1 - 0 Kristianstads W
ET Jitex W 3 - 2 Vittsjo W
FT Norrkoping W 0 - 6 Eskilstuna United W
FT Bollstanas W 1 - 3 Hammarby W
PT Orebro W 3 - 2 Mallbackens W
FT Boljan W 1 - 4 Rosengard W
FT Mariebo W 0 - 1 Linkopings W
FT Infjardens W 0 - 10 Pitea W
FT Ljusdals W 1 - 0 Umea W
FT Lorby W 1 - 5 Kalmar W
FT IFK Taby W 0 - 6 AIK W
FT Norrkoping W 7 - 0 Satra SK W
FT Tyreso W 1 - 5 Bollstanas W
FT Enkopings SK W 1 - 8 Vasteras W
Sweden: Svenska Cupen Women - Play Offs
May 13
FT Rosengard W 1 - 0 Linkopings W
FT Rosengard W 2 - 1 Djurgarden W
FT Eskilstuna United W 1 - 2 Linkopings W
Sweden: Svenska Cupen Women
March 11
FT Pitea W 1 - 1 Djurgarden W
FT Hammarby W 1 - 0 Orebro W
FT Bunkeflo W 6 - 1 Lidkopings FK W
FT Linkopings W 1 - 1 Goteborg W
FT Rosengard W 3 - 2 Kristianstads W
FT Vittsjo W 8 - 0 Qviding W
FT Eskilstuna United W 2 - 0 Kvarnsvedens W
FT Uppsala W 5 - 0 Alvsjo W
FT Pitea W 3 - 3 Hammarby W
FT Qviding W 0 - 16 Rosengard W
FT Alvsjo W 0 - 5 Eskilstuna United W
FT Goteborg W 2 - 0 Bunkeflo W
FT Kristianstads W 0 - 0 Vittsjo W
FT Kvarnsvedens W 1 - 0 Uppsala W
FT Lidkopings FK W 0 - 5 Linkopings W
FT Orebro W 0 - 3 Djurgarden W
FT Alvsjo W 2 - 4 Kvarnsvedens W
FT Eskilstuna United W 2 - 1 Uppsala W
FT Qviding W 0 - 7 Kristianstads W
FT Rosengard W 3 - 0 Vittsjo W