Switzerland: Super League
April 29
15:45 Lausanne - Vaduz
FT Luzern 1 - 2 Basel
FT Sion 0 - 1 Lausanne
FT St. Gallen 1 - 2 Thun
FT Young Boys 1 - 2 Lugano
FT Basel 2 - 2 Vaduz
FT Grasshoppers 4 - 1 Luzern
FT Luzern 2 - 0 St. Gallen
FT Lugano 2 - 1 Thun
FT Young Boys 0 - 1 Grasshoppers
FT Lausanne 0 - 4 Basel
FT Vaduz 0 - 1 Sion
FT Basel 1 - 1 Young Boys
FT Lugano 4 - 2 Sion
FT Vaduz 0 - 2 Luzern
FT Grasshoppers 3 - 1 St. Gallen
FT Thun 2 - 4 Lausanne
FT Lausanne 0 - 0 Grasshoppers
FT Luzern 0 - 2 Lugano
FT Young Boys 3 - 2 Vaduz
Switzerland: Challenge League
April 29
15:45 Winterthur - Aarau
15:45 Wohlen - Xamax
FT Xamax 1 - 1 Zurich
FT Chiasso 3 - 1 Wil
FT Le Mont 0 - 2 Schaffhausen
FT Aarau 0 - 3 Wohlen
FT Servette Geneve FC 2 - 3 Winterthur
FT Wohlen 0 - 1 Schaffhausen
FT Xamax 3 - 0 Chiasso
FT Zurich 3 - 2 Aarau
FT Wil 0 - 3 Servette Geneve FC
FT Winterthur 4 - 1 Le Mont
FT Le Mont 2 - 5 Zurich
FT Aarau 2 - 3 Winterthur
FT Wil 1 - 4 Wohlen
FT Schaffhausen 5 - 0 Chiasso
FT Servette Geneve FC 1 - 1 Xamax
FT Chiasso 1 - 1 Servette Geneve FC
FT Xamax 3 - 1 Aarau
FT Zurich 2 - 1 Schaffhausen
Switzerland: 1.Liga Promotion
April 29
14:30 Nyonnais - Breitenrain
14:00 Old Boys - Cham
14:00 Rapperswil - Bavois
14:00 Tuggen - Koniz
14:00 United Zurich - YF Juventus
13:00 Basel (II) - Sion (II)
13:00 Zurich (II) - La Chaux-De-Fonds
FT Kriens 6 - 0 Old Boys
FT La Chaux-De-Fonds 0 - 2 Nyonnais
FT Bavois 3 - 3 United Zurich
FT Breitenrain 1 - 1 Bruhl
FT Cham 0 - 1 Tuggen
FT Koniz 1 - 0 Basel (II)
FT YF Juventus 2 - 2 Zurich (II)
FT Sion (II) 2 - 4 Rapperswil
FT Bruhl 1 - 2 La Chaux-De-Fonds
FT Old Boys 1 - 2 Breitenrain
FT Tuggen 1 - 2 Kriens
FT United Zurich 0 - 0 Sion (II)
FT Zurich (II) 3 - 1 Nyonnais
Switzerland: 1.Liga Classic Group 1
April 29
15:45 Vevey - Lausanne Ouchy
15:30 Dudingen - Sarraz-Ecleplens
15:30 Yverdon - Grand-Lancy
15:00 Azzurri Lausanne - Young Boys (II)
15:00 Étoile Carouge - Oberwallis Naters
14:30 Martigny - Fribourg
14:00 Lausanne (II) - Echallens
FT Sarraz-Ecleplens 1 - 3 Étoile Carouge
FT Lausanne (II) 2 - 1 Azzurri Lausanne
FT Oberwallis Naters 0 - 1 Yverdon
FT Young Boys (II) 1 - 2 Vevey
FT Fribourg 1 - 2 Echallens
FT Martigny 1 - 2 Grand-Lancy
FT Lausanne Ouchy 3 - 0 Dudingen
FT Lausanne Ouchy 0 - 1 Yverdon
FT Oberwallis Naters 5 - 0 Sarraz-Ecleplens
FT Vevey 1 - 2 Lausanne (II)
FT Dudingen 2 - 3 Young Boys (II)
FT Yverdon 3 - 1 Martigny
FT Étoile Carouge 1 - 4 Lausanne Ouchy
Switzerland: 1.Liga Classic Group 2
April 29
15:30 Solothurn - Baden
15:30 Thun (II) - Wangen
15:00 Buochs - Schotz
14:30 Sursee - Luzern (II)
13:00 Black Stars - Munsingen
FT Bassecourt 2 - 1 Delemont
FT Delemont 4 - 3 Muri
FT Luzern (II) 2 - 2 Solothurn
FT Munsingen 2 - 2 Buochs
FT Wangen 2 - 2 Black Stars
FT Baden 3 - 3 Thun (II)
FT Schotz 3 - 1 Bassecourt
FT Zug 0 - 2 Sursee
FT Luzern (II) 7 - 1 Bassecourt
FT Thun (II) 0 - 2 Luzern (II)
FT Muri 1 - 2 Sursee
FT Bassecourt 1 - 2 Munsingen
FT Delemont 3 - 0 Schotz
FT Solothurn 3 - 2 Zug
FT Buochs 0 - 3 Wangen
Switzerland: 1.Liga Classic Group 3
April 29
17:00 Bellinzona - Red Star Zurich
17:00 St. Gallen (II) - Winterthur (II)
15:00 Gossau - Seuzach
15:00 Wettswil-Bonstetten - Seefeld
14:00 Eschen - Balzers
14:00 Mendrisio-Stabio - Thalwil
FT Grasshopper (II) 1 - 2 Wettswil-Bonstetten
FT Thalwil 3 - 1 Locarno
FT Winterthur (II) 3 - 5 Eschen
FT Seuzach 1 - 0 Mendrisio-Stabio
FT Balzers 1 - 3 Gossau
FT Red Star Zurich 1 - 1 St. Gallen (II)
FT Seefeld 1 - 4 Bellinzona
FT Grasshopper (II) 3 - 1 Balzers
FT Eschen 1 - 2 Bellinzona
FT Grasshopper (II) 7 - 0 Thalwil
FT St. Gallen (II) 0 - 0 Seefeld
FT Locarno 0 - 2 Seuzach
FT Gossau 1 - 1 Winterthur (II)
FT Wettswil-Bonstetten 2 - 2 Bellinzona
Switzerland: 1.Liga Classic Play Offs
June 11
FT Baden 0 - 1 Bavois
FT United Zurich 1 - 2 La Chaux-De-Fonds
FT La Chaux-De-Fonds 1 - 0 United Zurich
FT Bavois 0 - 0 Baden
FT Munsingen 0 - 3 Bavois
FT Baden 2 - 1 Delemont
FT La Chaux-De-Fonds 4 - 3 Grasshopper (II)
FT Lausanne Ouchy 2 - 2 United Zurich
FT United Zurich 0 - 0 Lausanne Ouchy
FT Bavois 1 - 2 Munsingen
FT Delemont 1 - 1 Baden
FT Grasshopper (II) 1 - 4 La Chaux-De-Fonds
Switzerland: Swiss Cup
April 05
PT Sion 1 - 0 Luzern
FT Winterthur 1 - 3 Basel
FT Basel 3 - 1 Zurich
FT Sion 5 - 1 Kriens
FT Aarau 3 - 5 Luzern
PT Young Boys 2 - 3 Winterthur
ET Schaffhausen 2 - 5 Sion
FT Zurich 2 - 1 St. Gallen
PT Koniz 1 - 2 Luzern
FT Young Boys 5 - 0 Grasshoppers
FT Winterthur 2 - 1 Chiasso
FT Aarau 2 - 0 Lugano
ET Kriens 5 - 3 Bruhl
FT Tuggen 1 - 4 Basel
FT Bellinzona 0 - 2 Zurich
FT Xamax 3 - 4 Sion
FT Zug 0 - 1 Basel
FT FC Bazenheid 1 - 7 Young Boys
FT Iliria 1 - 4 Schaffhausen
FT Le Mont 0 - 1 St. Gallen