Ukraine: Premier League
Octobe 15
FT Chornomorets Odessa 2 - 1 Dyn. Kiev
FT Olimpik Donetsk 1 - 0 Oleksandria
FT Zirka Kropyvnytskyi 0 - 0 Karpaty
FT Stal Kamianske 0 - 1 FK Zorya Luhansk
FT Veres Rivne 1 - 1 Mariupol
FT Shakhtar Donetsk 3 - 2 Vorskla Poltava
FT FK Zorya Luhansk 4 - 4 Dyn. Kiev
FT Shakhtar Donetsk 2 - 0 Karpaty
FT Veres Rivne 1 - 1 Stal Kamianske
FT Chornomorets Odessa 0 - 3 Vorskla Poltava
FT Oleksandria 0 - 0 Zirka Kropyvnytskyi
FT Olimpik Donetsk 3 - 2 Mariupol
FT Karpaty 1 - 1 Chornomorets Odessa
FT Vorskla Poltava 1 - 1 FK Zorya Luhansk
FT Mariupol 1 - 1 Oleksandria
FT Stal Kamianske 1 - 1 Olimpik Donetsk
FT Dyn. Kiev 0 - 0 Veres Rivne
FT Zirka Kropyvnytskyi 2 - 4 Shakhtar Donetsk
FT Chornomorets Odessa 0 - 0 Shakhtar Donetsk
FT Olimpik Donetsk 1 - 2 Dyn. Kiev
Ukraine: Premier League - Championship Group
May 31
FT Dyn. Kiev 2 - 1 Chornomorets Odessa
FT FK Zorya Luhansk 2 - 0 Olimpik Donetsk
FT Oleksandria 1 - 1 Shakhtar Donetsk
Ukraine: Premier League - Relegation Group
May 31
SP Dnipro - Volyn Lutsk
FT Karpaty 2 - 1 Zirka Kropyvnytskyi
FT Stal Kamianske 0 - 0 Vorskla Poltava
FT Volyn Lutsk 0 - 1 Karpaty
FT Vorskla Poltava 1 - 0 Dnipro
FT Zirka Kropyvnytskyi 0 - 1 Stal Kamianske
Ukraine: Premier League - Championship Group
May 26
FT Shakhtar Donetsk 2 - 3 Dyn. Kiev
FT Chornomorets Odessa 0 - 1 FK Zorya Luhansk
FT Olimpik Donetsk 0 - 0 Oleksandria
FT Dyn. Kiev 1 - 2 FK Zorya Luhansk
FT Oleksandria 1 - 1 Chornomorets Odessa
FT Shakhtar Donetsk 1 - 1 Olimpik Donetsk
Ukraine: Premier League - Relegation Group
May 21
FT Karpaty 0 - 1 Vorskla Poltava
FT Stal Kamianske 0 - 1 Dnipro
FT Zirka Kropyvnytskyi 2 - 0 Volyn Lutsk
FT Dnipro 2 - 3 Karpaty
FT Vorskla Poltava 1 - 1 Zirka Kropyvnytskyi
Ukraine: Premier League - Championship Group
May 13
FT Chornomorets Odessa 0 - 3 Shakhtar Donetsk
FT FK Zorya Luhansk 1 - 0 Oleksandria
FT Olimpik Donetsk 2 - 1 Dyn. Kiev
Ukraine: Premier League - Relegation Group
May 12
FT Volyn Lutsk 0 - 1 Stal Kamianske
Ukraine: Premier League - Championship Group
May 07
FT Dyn. Kiev 6 - 0 Oleksandria
Ukraine: Premier League - Relegation Group
May 07
FT Zirka Kropyvnytskyi 1 - 1 Dnipro
FT Stal Kamianske 2 - 1 Karpaty
Ukraine: Premier League - Championship Group
May 06
FT Shakhtar Donetsk 3 - 2 FK Zorya Luhansk
FT Olimpik Donetsk 1 - 0 Chornomorets Odessa
Ukraine: Premier League - Relegation Group
May 05
FT Volyn Lutsk 0 - 1 Vorskla Poltava
Ukraine: Premier League - Championship Group
April 30
FT Chornomorets Odessa 1 - 4 Dyn. Kiev
FT Shakhtar Donetsk 1 - 0 Oleksandria
FT Olimpik Donetsk 1 - 1 FK Zorya Luhansk
Ukraine: Premier League - Relegation Group
April 30
FT Volyn Lutsk 0 - 1 Dnipro
FT Vorskla Poltava 2 - 0 Stal Kamianske
FT Zirka Kropyvnytskyi 3 - 2 Karpaty
Ukraine: Premier League - Championship Group
April 23
FT FK Zorya Luhansk 1 - 2 Chornomorets Odessa
Ukraine: Premier League - Relegation Group
April 23
FT Karpaty 1 - 0 Volyn Lutsk
FT Stal Kamianske 1 - 0 Zirka Kropyvnytskyi
Ukraine: Premier League - Championship Group
April 22
FT Oleksandria 1 - 0 Olimpik Donetsk
Ukraine: Persha Liga
Octobe 16
FT Volyn Lutsk 0 - 1 Hirnyk-Sport
FT Helios 0 - 0 Desna
FT Sumy 3 - 2 FC Dnipro Cherkasy
FT Inhulets 1 - 0 Balkany Zorya
FT Obolon Brovar Kyjev 0 - 0 Zhemchuzhyna Odesa
FT Mykolaiv 2 - 2 Kramatorsk
FT FC Poltava 1 - 0 Rukh Vynnyky
FT Kremin 1 - 1 Arsenal Kiev
FT Naftovyk Okhtyrka 2 - 1 Kolos Kovalyovka
FT Kramatorsk 0 - 1 Obolon Brovar Kyjev
FT Desna 0 - 0 Inhulets
FT Zhemchuzhyna Odesa 4 - 1 Kremin
FT Balkany Zorya 0 - 0 Mykolaiv
FT Hirnyk-Sport 0 - 1 Helios
FT Kolos Kovalyovka 1 - 0 FC Poltava
FT Rukh Vynnyky 1 - 0 Volyn Lutsk
FT Arsenal Kiev 3 - 1 Sumy
FT FC Dnipro Cherkasy 0 - 0 Naftovyk Okhtyrka
FT Mykolaiv 1 - 8 Desna
FT Obolon Brovar Kyjev 0 - 1 Balkany Zorya
Ukraine: Persha Liga - Relegation
June 10
FT Balkany Zorya 1 - 1 Sumy
FT Sumy 2 - 0 Balkany Zorya
Ukraine: Druha Liga
Octobe 16
FT Inhulets 2 1 - 1 Real Pharma
FT Mykolaiv 2 1 - 4 Nova Kakhovka
FT Met. Zaporozhye 0 - 5 Sudnobudivnyk Mykolaiv
FT Ahrobiznes Volochysk 5 - 1 Nyva Ternopil
FT Dnipro-1 2 - 1 Nikopol
FT Metalist 1925 Kharkiv 1 - 0 Dnipro
FT Tavriya 1 - 0 Hornostayivka
FT Zhytomyr 0 - 2 Nyva-V
FT Ivano-Frankivsk 5 - 2 Bukovyna
FT Podillya Khmelnytskyi 2 - 0 Lviv
FT Skala Stryj 0 - 3 Bila Tserkva
FT Dnipro 2 - 0 Dnipro-1
FT Hornostayivka 1 - 1 Nova Kakhovka
FT Nikopol 2 - 0 Inhulets 2
FT Real Pharma 2 - 0 Mykolaiv 2
FT Tavriya 8 - 0 Met. Zaporozhye
FT Sudnobudivnyk Mykolaiv 0 - 1 Metalist 1925 Kharkiv
FT Nyva-V 3 - 1 Skala Stryj
FT Bila Tserkva 2 - 1 Podillya Khmelnytskyi
FT Mykolaiv 2 0 - 0 Nikopol
Ukraine: Youth League
Octobe 14
FT Zirka Kropyvnytskyi (U21) 2 - 1 Karpaty (U21)
FT Ch. Odessa (U21) 2 - 3 Dynamo Kiev (U21)
FT Veres Rivne (U21) 0 - 1 Mariupol (U21)
FT Stal Kamianske (U21) 2 - 1 Zorya (U21)
FT Shakhtar Donetsk (U21) 1 - 2 Vorskla Poltava (U21)
FT Olimpik Donetsk (U21) 1 - 0 Oleksandriya (U21)
FT Veres Rivne (U21) 3 - 1 Stal Kamianske (U21)
FT Ch. Odessa (U21) 0 - 0 Vorskla Poltava (U21)
FT Zorya (U21) 1 - 0 Dynamo Kiev (U21)
FT Shakhtar Donetsk (U21) 0 - 2 Karpaty (U21)
FT Oleksandriya (U21) 2 - 0 Zirka Kropyvnytskyi (U21)
FT Olimpik Donetsk (U21) 1 - 4 Mariupol (U21)
FT Karpaty (U21) 4 - 2 Ch. Odessa (U21)
FT Stal Kamianske (U21) 1 - 3 Olimpik Donetsk (U21)
FT Vorskla Poltava (U21) 0 - 0 Zorya (U21)
FT Mariupol (U21) 0 - 1 Oleksandriya (U21)
FT Dynamo Kiev (U21) 9 - 0 Veres Rivne (U21)
FT Zirka Kropyvnytskyi (U21) 0 - 4 Shakhtar Donetsk (U21)
FT Ch. Odessa (U21) 0 - 4 Shakhtar Donetsk (U21)
FT Zorya (U21) 4 - 0 Karpaty (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 30
FT Oleksandriya (U21) 1 - 0 Zirka Kropyvnytskyi (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
May 30
FT Karpaty (U21) 1 - 2 Shakhtar Donetsk (U21)
FT Dynamo Kiev (U21) 2 - 0 Ch. Odessa (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 30
FT Dnipro (U21) 8 - 0 Volyn Lutsk (U21)
FT Stal Kamianske (U21) 3 - 2 Vorskla Poltava (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
May 30
FT Zorya (U21) 0 - 2 Olimpik Donetsk (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 26
FT Vorskla Poltava (U21) 0 - 0 Dnipro (U21)
FT Zirka Kropyvnytskyi (U21) 1 - 3 Stal Kamianske (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
May 25
FT Shakhtar Donetsk (U21) 2 - 1 Dynamo Kiev (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 25
FT Volyn Lutsk (U21) 1 - 2 Oleksandriya (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
May 25
FT Ch. Odessa (U21) 1 - 1 Zorya (U21)
FT Olimpik Donetsk (U21) 3 - 3 Karpaty (U21)
FT Dynamo Kiev (U21) 2 - 0 Zorya (U21)
FT Karpaty (U21) 1 - 0 Ch. Odessa (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 20
FT Oleksandriya (U21) 0 - 1 Vorskla Poltava (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
May 20
FT Shakhtar Donetsk (U21) 4 - 0 Olimpik Donetsk (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 19
FT Stal Kamianske (U21) 4 - 7 Dnipro (U21)
FT Zirka Kropyvnytskyi (U21) 1 - 0 Volyn Lutsk (U21)
FT Vorskla Poltava (U21) 4 - 0 Zirka Kropyvnytskyi (U21)
FT Dnipro (U21) 3 - 1 Oleksandriya (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
May 12
FT Zorya (U21) 0 - 1 Karpaty (U21)
FT Ch. Odessa (U21) 0 - 4 Shakhtar Donetsk (U21)
FT Olimpik Donetsk (U21) 0 - 4 Dynamo Kiev (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 11
FT Volyn Lutsk (U21) 2 - 5 Stal Kamianske (U21)
FT Stal Kamianske (U21) 3 - 0 Oleksandriya (U21)
FT Zirka Kropyvnytskyi (U21) 2 - 1 Dnipro (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
May 06
FT Dynamo Kiev (U21) 1 - 0 Karpaty (U21)
FT Shakhtar Donetsk (U21) 2 - 0 Zorya (U21)
FT Olimpik Donetsk (U21) 4 - 1 Ch. Odessa (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
May 04
FT Volyn Lutsk (U21) 2 - 5 Vorskla Poltava (U21)
FT Volyn Lutsk (U21) 0 - 4 Dnipro (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
April 29
FT Olimpik Donetsk (U21) 1 - 3 Zorya (U21)
FT Ch. Odessa (U21) 0 - 1 Dynamo Kiev (U21)
FT Shakhtar Donetsk (U21) 1 - 0 Karpaty (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
April 28
FT Vorskla Poltava (U21) 0 - 0 Stal Kamianske (U21)
FT Zirka Kropyvnytskyi (U21) 0 - 0 Oleksandriya (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
April 22
FT Karpaty (U21) 4 - 2 Olimpik Donetsk (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
April 22
FT Stal Kamianske (U21) 2 - 1 Zirka Kropyvnytskyi (U21)
Ukraine: Youth League - Winners Stage
April 22
FT Zorya (U21) 0 - 2 Ch. Odessa (U21)
Ukraine: Youth League - Losers Stage
April 21
FT Dnipro (U21) 0 - 0 Vorskla Poltava (U21)
Ukraine: Ukrainian Cup
September 20
FT Demnya 1 - 2 Lviv
FT Dnipro-1 1 - 0 Hirnyk-Sport
FT Ivano-Frankivsk 2 - 1 Karpaty
FT Kramatorsk 0 - 2 Vorskla Poltava
PT Inhulets 0 - 1 Arsenal Kiev
ET Ahrobiznes Volochysk 1 - 2 Veres Rivne
FT Kolos Kovalyovka 1 - 2 Mariupol
ET Tavriya 3 - 2 Zirka Kropyvnytskyi
PT Zhemchuzhyna Odesa 1 - 2 Stal Kamianske
FT Helios 1 - 2 Desna
ET Tavriya 2 - 1 Nyva Vinnycja
FT Dnipro-1 2 - 0 Sumy
FT Lviv 3 - 0 Volyn Lutsk
PT Ahrobiznes Volochysk 3 - 2 Naftovyk Okhtyrka
FT Desna 4 - 0 Balkany Zorya
FT Inhulets 3 - 1 FC Poltava
FT Kolos Kovalyovka 3 - 2 FC Dnipro Cherkasy
FT Kramatorsk 1 - 0 Mykolaiv
FT Nyva Ternopil 0 - 2 Ivano-Frankivsk
FT Nikopol 0 - 1 Arsenal Kiev
Ukraine: Super Cup
July 15
FT Shakhtar Donetsk 2 - 0 Dyn. Kiev